NonNews:Mikołajki: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(link do listu Jasia)
M (dodano {{NonNews data}})
 
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 3: Linia 3:
'''Dzisiaj dzień Świętego Mikołaja, nazywany potocznie Mikołajkami. Z tego powodu wszystkie dzieci znalazły w swoich butach cukierki lub... zgniłego kartofla.'''
'''Dzisiaj dzień Świętego Mikołaja, nazywany potocznie Mikołajkami. Z tego powodu wszystkie dzieci znalazły w swoich butach cukierki lub... zgniłego kartofla.'''


Uwierzcie jednak, drogie [[Dzieci]], że to nie Święty Mikołaj rozdał wam te prezenty! Tak, właśnie, to wasi rodzice<ref>Lub prawni opiekunowie.</ref> podrzucili te cukierki! Gdy będziesz miał 50 lat, a twoi rodzice [[śmierć|kopną w kalendarz]] i Mikołaj nie przyjdzie, co sobie pomyślisz? Że zaspał? Że zapomniał? Jeśli nawet, to dlaczego akurat w pierwsze Mikołajki po śmierci twoich rodziców? Nie ma logicznego wytłumaczenia. Uwierz. I powiedz o tym swoim rodzicom. Cała redakcja łączy się z tobą w bólu.
Uwierzcie jednak, drogie [[Dziecko|Dzieci]], że to nie Święty Mikołaj rozdał wam te prezenty! Tak, właśnie, to wasi rodzice<ref>Lub prawni opiekunowie.</ref> podrzucili te cukierki! Gdy będziesz miał 50 lat, a twoi rodzice [[śmierć|kopną w kalendarz]] i Mikołaj nie przyjdzie, co sobie pomyślisz? Że zaspał? Że zapomniał? Jeśli nawet, to dlaczego akurat w pierwsze Mikołajki po śmierci twoich rodziców? Nie ma logicznego wytłumaczenia. Uwierz. I powiedz o tym swoim rodzicom. Cała redakcja łączy się z tobą w [[ból]]u.


Tradycja oszukiwania dzieci powstała w XVIII wieku. Wtedy to rodzice podrzucali dzieciom pierniki, [[jabłko|japka]], orzechy i inne tanie żarcie. Wmawiali im, że to [[Święty Mikołaj|pewien gruby staruch w czerwonych ciuchach]] przynosi te drobiazgi. Dzieci uwierzyły i w ten sposób rozpoczęło się największe kłamstwo na skalę świata. W XX wieku pojawiła się telewizja, która przy pomocy reklam jeszcze bardziej utwierdzała nieszczęsne dzieci w przekonaniu, że Mikołaj istnieje.
Tradycja oszukiwania dzieci powstała w XVIII wieku. Wtedy to rodzice podrzucali dzieciom pierniki, [[jabłko|japka]], orzechy i inne tanie żarcie. Wmawiali im, że to [[Święty Mikołaj|pewien gruby staruch w czerwonych ciuchach]] przynosi te drobiazgi. Dzieci uwierzyły, i w ten sposób rozpoczęło się największe kłamstwo na skalę świata. W XX wieku pojawiła się [[telewizja]], która przy pomocy reklam jeszcze bardziej utwierdzała nieszczęsne dzieci w przekonaniu, Mikołaj naprawdę istnieje.


{{przypisy}}
{{przypisy}}


==Linki zewnętrzne==
*[http://c.wrzuta.pl/wi2197/4ec40b2f002189f4494e5d44/List%20Jasia%20do%20miko%C5%82aja?type=i&key=k7ci4I1if7&ft=f List Jasia do św. Mikołaja]
==Źródło==
==Źródło==
* Nasi redaktorzy cierpiący na bezsenność, 6 grudnia 2008.
* Nasi redaktorzy cierpiący na bezsenność, 6 grudnia 2008.


{{NonNews data|6 grudnia 2008}}
[[Kategoria:49 tydzień, 2008|{{PAGENAME}}]]
[[Kategoria:NonNews:Kultura 2008|{{PAGENAME}}]]
[[Kategoria:NonNews 2008 – kultura]]

Aktualna wersja na dzień 13:43, 2 maj 2020

6 grudnia 2008

Dzisiaj dzień Świętego Mikołaja, nazywany potocznie Mikołajkami. Z tego powodu wszystkie dzieci znalazły w swoich butach cukierki lub... zgniłego kartofla.

Uwierzcie jednak, drogie Dzieci, że to nie Święty Mikołaj rozdał wam te prezenty! Tak, właśnie, to wasi rodzice[1] podrzucili te cukierki! Gdy będziesz miał 50 lat, a twoi rodzice kopną w kalendarz i Mikołaj nie przyjdzie, co sobie pomyślisz? Że zaspał? Że zapomniał? Jeśli nawet, to dlaczego akurat w pierwsze Mikołajki po śmierci twoich rodziców? Nie ma logicznego wytłumaczenia. Uwierz. I powiedz o tym swoim rodzicom. Cała redakcja łączy się z tobą w bólu.

Tradycja oszukiwania dzieci powstała w XVIII wieku. Wtedy to rodzice podrzucali dzieciom pierniki, japka, orzechy i inne tanie żarcie. Wmawiali im, że to pewien gruby staruch w czerwonych ciuchach przynosi te drobiazgi. Dzieci uwierzyły, i w ten sposób rozpoczęło się największe kłamstwo na skalę świata. W XX wieku pojawiła się telewizja, która przy pomocy reklam jeszcze bardziej utwierdzała nieszczęsne dzieci w przekonaniu, iż Mikołaj naprawdę istnieje.

Przypisy

  1. Lub prawni opiekunowie.


Źródło[edytuj • edytuj kod]

  • Nasi redaktorzy cierpiący na bezsenność, 6 grudnia 2008.