Praga-Północ

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ludność Pragi.

Praga – stolica Czech, Dziewiąty Krąg Polski i statek-matka dresiarzy. Znajduje się u ujścia Portu Praskiego do Wisły.

Historia

W czasie powstania warszawskiego Praga stała się tymczasowym centrum dowodzenia Armii Czerwonej, która doceniła ją jako ważny ośrodek przemysłu alkoholowego i z której dachów Rosjanie podziwiali bombardowania Warszawy.

Na Pradze nie było Powstania Warszawskiego, dzięki czemu dziś jej gruzowiska oraz rozliczne gorzelnie oraz synagogi przerobione przez Rosjan na gorzelnie ocalały. To tu grupują się najczęściej tzw. Warszawiacy. Jednak błędem jest myślenie, iż posiadają charakterystyczny akcent. Ze względu na zamiłowania życiowe stopili się z resztą Polski.

Obecnie

Praga jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem gospodarczym. Znajduje się tu wiele dziupli samochodowych, rozlewni wódki. Istnieje hipoteza, że na Pradze regularnie ląduje UFO – często ludzie (głównie przyjezdni, którzy pomylili lewą stronę Wisły z prawą) budzą się wprost na ulicy nie pamiętając niczego; posiniaczeni, pozbawieni zębów, nerek i co ciekawe – portfeli. Według przyjezdnych nie da się zejść do piwnicy bez kałacha, a chupacabra przechadza się ulicami...

Praga była odrestaurowywana w ostatnich latach przez Hannę Gronkiewicz Waltz pod hasłem „Praga jest sexy”. Szefowie licznych pubów gejowskich skupionych wokół części Pragi Północ, tj. Nowej Pragi wzięli sobie tę dewizę do serca, dzięki czemu dziś nieoświetlone brudne ulice zastąpiły różowe lampiony, a złodziei panowie w obcisłych sweterkach.

Ciekawostki

  • Czesi przywłaszczyli nazwę Praga dla swojej stolicy.
  • Kamienice na Pradze są pomalowane na kolor brudnoceglasty.
  • XIX-wieczna Praga jest starsza od XVII-wiecznej warszawskiej Starówki.
  • Jest tam tak bezpiecznie, że nawet policja tam nie jeździ. Pogłoski mówią, że tak na prawdę policja boi się tam jeździć, ale to wie sam Pan Bóg.
  • To stąd pochodzi grypsera – mowa więzienna. Obecnie wraz z autochtonami warszawskimi w zaniku.

Szablon:Stubek

Szablon:Dzielnice Warszawy