Przemoc

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 15:36, 16 sty 2009 autorstwa 87.199.8.36 (dyskusja) (rozwinięcie artykółu i)

Przemoc – przyjrzyjmy się budowie tego słowa. Pierwszy członek prze oznacza pcha, popycha. Natomiast moc może zarówno oznaczać siłę, potęgę, co i spolszczony przedrostek Mac, czyli po angielskiemu duży. Więc przemoc może to być oznajmienie, że ktoś bohatersko odpycha, broni się przed czymś potężniejszym, lub też, równie bohatersko, odpycha, walczy z czymś większym. W każdym wypadku określenie przemoc jest określeniem ze wszechmiar pozytywnym, ukazującym dobrą i bohaterską postawę człowieka.

NonNews
Zobacz w NonNews temat:


Tekst nagłówka

Przemoc szkolna - powstała wraz z pojawieniem się w szkole protoplasty rodziny kujonowatych, co samo w sobie było przysłowiową iskrą rzuconą na legendarną beczkę prochu. Obecnie ofiarami przemocy szkolnej padają najczęściej pierdołowaci nauczyciele, którzy nie potrafią sobie poradzić z uczniami (badania prowadzone przez naukowców bułgarskich i rumuńskich dowiodły, że nauczyciele są blisko spokrewnieni z kujonami - z genami nie wygrasz).

Przemoc rodzinna - powstała gdy pierwszy mąż na świecie postanowił wytłumaczyć swojej małżonce istotę gaszenia światła w lodówce. Feministki twierdzą że mężczyźni nie byli do tego potrzebni, a przemoc rodzinna powstała w wyniku kobiecej autoagresji związanej z comiesięcznym napięciem. Ten rodzaj przemocy występuje w wielu relacjach:

- mąż - żona

- żona - mąż(najczęściej życiowa pierdoła)

- ojciec - syn(do maksymalnie 17 roku życia syna)

- ojciec - córka - matka - syn(maksymalny wiek syna około 10 lat, wyjątkiem jest interwencja "Super Niani" - wiek syna może osiągnąć nawet 11 lat)

- matka - córka (podobnie jak wyżej)

- syn\córka - ojciec

- syn\córka - matka

- zięć - teściowa (z punktu widzenia zięcia nie jest to niczym złym)

- teściowa - zięć (z punktu widzenia teściowej jest to twarde wychowanie)


Przemoc w pracy - powstała wraz z wprowadzeniem hierarchii, najczęściej spotykana w środowiskach wojskowych, policyjnych, politycznych, nauczycielskich, sutenerskich, lekarskich, harcerskich, studenckich.

Szablon:Stubpsy