Przemoc

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Omae wa mou shindeiru

Jesteście wieśniaki, debile i nieuki!

Pewna polonistka ze Szkoły Bez Przemocy

Co nam obca przemoc wzięła
Szablą odbierzemy.

Polacy i ich zamiłowanie do przemocy

Przemoc – metoda pacyfikacyjno-sugestywna, polegająca na siłowym sprowadzeniu sytuacji na właściwe tory, lub osoby do pionu. Gra pierwsze skrzypce podczas negocjacji z kimkolwiek i w jakiejkolwiek sprawie. Jest nieporównywalnie skuteczniejsza od dyskusji, mediacji, błagania na kolanach i innych metod pokojowych.

Rodzaje przemocy[edytuj • edytuj kod]

  • Intelektualna – występuje, gdy ilość mózgu przeważa nad ilością mięśni. Przykładem tego typu przemocy jest sytuacja, w której za pomocą chińskiej tortury wodnej chcemy przekonać naszą teściową, że jesteśmy dobrymi, szanowanymi ludźmi z godnością i nigdy nie skrzywdzilibyśmy jej latorośli, ani tym bardziej jej samej. Jest również na potęgę stosowana w szkołach.
  • Cielesna – stosowana tam, gdzie przemoc intelektualna zawodzi. Może przyjmować wiele postaci, a każda z nich jest skuteczna.

Przemoc a politycy[edytuj • edytuj kod]

Przemoc jest częstym atrybutem władzy. Według psychologów jest spowodowana niechęcią do obiektu, wobec którego zamierzamy użyć przemocy. Władza jest chorobą, którą pomocna psychologii psychiatria wyśmiewa, kojarząc ją z samotnością i frustracją. Aby biedni chorzy nie czuli się sfrustrowani i samotni tworzy się dla nich specjalne grupy terapeutyczne wzajemnego wsparcia, zwane partiami politycznymi. Tam mogą cieszyć się do woli swoją władzą do momentu konfrontacji z inną założoną grupą terapeutyczną. Konfrontacja przypomina bitwę wariatów na poduszki i społeczeństwo ma wtedy ubaw – tym bardziej, że obie grupy terapeutyczne zawzięcie walczą o jakieś wyimaginowane punkty jury – głosy wyborców.

Aby nie psuć wariatom samooceny, litościwe społeczeństwo wrzuca do skrzynek liściki, oddając punkt na jakiegoś wariata z tej czy innej grupy. Takie terapie odbywają się raz na parę lat. Mimo że są kosztowne, wyrozumiali ludzie chętnie płacą za ten seans z powodów humanitarnych.

Alternatywy[edytuj • edytuj kod]

Strohballen.gif…a nie, można jeszcze dać w łapę.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]