Srak: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(-)
 
M (→‎top: bot wprowadza drobne poprawki)
Znacznik: przez API
 
(Nie pokazano 23 wersji utworzonych przez 17 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{cytat|Takie...takie... '''srakie'''-owakie.|Pan Edek spod monopolu o wypitym przed chwilą winie}}
'''Srak''' - to najszybciej przychodząca na myśl, choć może nie najkulturalniejsza, odpowiedź na pytanie "jak". Odpowiadając tym słowem dajemy pytającemu do zrozumienia, że po pierwsze sami niekoniecznie mamy pojęcia jak to w zasadzie jest i po drugie, że zasadniczo nie chcemy już dalej konwersować na ten temat.

'''Srak''' to najszybciej przychodząca na myśl, choć może nie najkulturalniejsza, odpowiedź na pytanie „jak”. Odpowiadając tym słowem, dajemy pytającemu do zrozumienia, że po pierwsze, sami niekoniecznie mamy pojęcia, jak to w zasadzie jest, i po drugie, że zasadniczo nie chcemy już dalej konwersować na ten temat.
Przykład:
Przykład:


<i>- Jak było na imieninach u [[teściowa|teściowej]]?</i> - pyta [[kolega]] w pracy.<br>
:– ''Jak było na imieninach u [[teściowa|teściowej]]?''– pyta [[kolega]] w pracy.
<i>- Srak!!!</i> - odpowiada [[zięć]], który nie dość że nie lubi teściowej to jeszcze nieźle zalał pałę z [[teść|teściem]] i niewiele pamięta.
:– ''Srak!!!'' odpowiada [[zięć]], który nie dość, że nie lubi teściowej, to jeszcze nieźle zalał pałę z [[teść|teściem]] i niewiele pamięta.


Czasem używając odpowiedzi "srak" możemy wyrazić dobitnie uczucia jakimi obdarzamy osobę pytającą.
Czasem używając odpowiedzi „srak”, możemy wyrazić dobitnie uczucia, jakimi obdarzamy osobę pytającą.
Przykład:
Przykład:


Chłopak do dziewczyny -<i>To co jak z nami będzie?</i><br>
Chłopak do dziewczyny:
:– ''To co jak z nami będzie?''
<i>Pytasz się kochanie jak? Sraaaak!!!!</i> - ona.
:– ''Pytasz się kochanie jak? Sraaaak!!!!''


Ważną rzeczą przy używaniu inkryminowanej odpowiedzi jest zachowanie [[rym]]u. Dlatego dobrze jest czasem, jak w przykładzie powyżej, wspomóc się powtórzeniem pytania "jak".
Ważną rzeczą przy używaniu inkryminowanej odpowiedzi jest zachowanie [[rym]]u. Dlatego dobrze jest czasem, jak w przykładzie powyżej, wspomóc się powtórzeniem pytania „jak”.
Wyraz "srak" zmienia się w razie potrzeby z [[przysłówek|przysłówka]] na [[przymiotnik]], patrz sraki, i odmienia przez wszystko co tylko możliwe.
Wyraz „srak” zmienia się w razie potrzeby z [[przysłówek|przysłówka]] na [[przymiotnik]], patrz sraki, i odmienia przez wszystko, co tylko możliwe.


[[Kategoria:Język polski]]
{{stubjez}}

Aktualna wersja na dzień 21:51, 15 lut 2017

Takie...takie... srakie-owakie.

Pan Edek spod monopolu o wypitym przed chwilą winie

Srak – to najszybciej przychodząca na myśl, choć może nie najkulturalniejsza, odpowiedź na pytanie „jak”. Odpowiadając tym słowem, dajemy pytającemu do zrozumienia, że po pierwsze, sami niekoniecznie mamy pojęcia, jak to w zasadzie jest, i po drugie, że zasadniczo nie chcemy już dalej konwersować na ten temat. Przykład:

Jak było na imieninach u teściowej?– pyta kolega w pracy.
Srak!!! – odpowiada zięć, który nie dość, że nie lubi teściowej, to jeszcze nieźle zalał pałę z teściem i niewiele pamięta.

Czasem używając odpowiedzi „srak”, możemy wyrazić dobitnie uczucia, jakimi obdarzamy osobę pytającą. Przykład:

Chłopak do dziewczyny:

To co jak z nami będzie?
Pytasz się kochanie jak? Sraaaak!!!!

Ważną rzeczą przy używaniu inkryminowanej odpowiedzi jest zachowanie rymu. Dlatego dobrze jest czasem, jak w przykładzie powyżej, wspomóc się powtórzeniem pytania „jak”. Wyraz „srak” zmienia się w razie potrzeby z przysłówka na przymiotnik, patrz sraki, i odmienia przez wszystko, co tylko możliwe.