Użytkownik:Stim

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Na górze róże,
Fiołki na dole,
Jak mi się nie chce...
...o ja pierdolę!

Moje motto

           Moje najważniejsze tytuły

Serwus, jestem Spellchecker - ucieleśnienie powszechnie używanej zapomnianej funkcji w każdym edytorze tekstu. Nie ma tu nic ciekawego, więc możesz już wyjść z tej strony i nie tracić więcej swojego, (nie)wątpliwie, bardzo cennego czasu.

Moje odznaki

Nieistotne fakty

Kumpluję się z fagocytorem i Chuckiem Norrisem. Uwielbiam śmiać się z błędów ortograficznych, dyletanctwa w dziedzinie poprawności językowej niektórych pseudononsensopedystów. Nadużywam skreśleń. Jestem radykałem w dziedzinie przestrzegania zasad interpunkcji. Uważam, że gdy używa się rzeczownika liczby mnogiej, zaimek przymiotny poprzedzający ów rzeczownik również powinien być odmieniony w liczbie mnogiej. Czy wspominałem już, że kumpluję się z Kapitanem Oczywistym? Błąd ortograficzny działa na mnie jak krzyż na Szatana, chyba że go nie dostrzegę.

Dolegliwości

Czasem dopada mnie amnezja. Czasem dopada mnie amnezja. Czasem dopada mnie amnezja. Czasem dopada mnie amnezja. A potem anestezja i jest super bo przestaję czuć, i wjbdusuysuvebeiw5okopck 2 u2999j3n9nidosnoa w irojcpsa........

Misja

Ad rem, jestem jednym z organów wykonawczych w dziedzinie zwalczania błędów, które pojawiają się w artykułach Wielkiej Nonsy. Jestem też wandalem wikipedii (specjalnie z małej).

Nauka

Oto pewien bardzo ciekawy mini-artykuł znaleziony na pewnej stronie internetowej, który jest bardzo ciekawy.[1]



Cquote2.svg

Przecinki stawiamy:

• przy wyliczeniach: – Lubię ciastka, cukierki, lizaki, lody. – Zaprosiłam Kasię, Anię, Łucję Magdę, Sandrę.

• przed wszystkimi powtórzonymi spójnikami: – Chętnie poszłabym z Maćkiem i do kina, i do teatru, i do opery, i do filharmonii. – Byłem wczoraj w parku, w mieście, w domu Stasia i jeszcze w kilku innych miejscach.

• między zdaniami składowymi w zdaniu współrzędnie złożonym (wystarczy policzyć czasowniki, liczba przecinków to o jeden mniej niż czasowników): – Posprzątałem pokój, ugotowałem obiad, nakarmiłem psa. – Byłem u Kacpra, graliśmy w karty.

• między zdaniami składowymi w zdaniu podrzędnie złożonym (wystarczy policzyć czasowniki, liczba przecinków to o jeden mniej niż czasowników): – Będę poprawnie stawiać przecinki, gdy nauczę się zasad z tej kartki. – Bardzo chętnie przyjdę na kolejny turniej, bo wiem, że następnym razem wygram.

• przed niektórymi spójnikami (zazwyczaj): – ale: Pani Małgosia jest kiepska z matematyki, ale dobra z polskiego. – jednak: Podobają mi się włosy Kasi, jednak myślę, że do mnie by nie pasowały. – chociaż: Mam nadzieję, że Sandra czuje się tutaj dobrze, chociaż jest w nowym miejscu. – bo: Lubię lekcje z Magdą, bo słucha mnie z zaciekawieniem. – ponieważ: Asia przypomina mi Balladynę, ponieważ ma ciemne oczy i włosy. – lecz: Staś nosi ciężki plecak, lecz jest silny i nie stanowi to dla niego problemu. – a: Ada jest dobra z polskiego, a jeszcze lepsza z matematyki. – więc: Maciek czytał lektury, więc dobrze napisał sprawdzian z lektur. – zaś: Dzisiaj porozmawiamy o interpunkcji, zaś za dwa tygodnie o ortografii. – dlatego: Natalia gra w koszykówkę, dlatego jest wysportowana. – natomiast: Uwielbiam Kraków, natomiast uważam, że Wrocław jest jeszcze piękniejszy. – zatem: Rozumiemy te zasady, zatem interpunkcja nie stanowi już dla nas problemu. – który: Witam Kubę, który jest u mnie pierwszy raz. – od którego: Znam profesora, od którego można dowiedzieć się wielu ciekawostek o języku. – że: Myślę, że na egzaminie będziecie spokojni i opanowani. – żebyście: Chciałabym, żebyście zdali egzamin z polskiego (i nie tylko z polskiego) na 100%.

Cquote2.svg

●□■♤♡◇《Monoaminooksydaza-B określa twój potencjał do ryzykownych decyzji, strzeż się!》◇♡♤■□●