Dyskusja użytkownika:Stim

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


[ Stim / Dyskusja / Wkład / Podpis ]

Chapter 1 > Chapter 2 > Chapter 3 > Chapter 4


Hej! Aby mi odpowiedzieć na jakiś wpis, wybierz Dodaj temat lub Edytuj i napisz mi wiadomość…
…albo skorzystaj z bloku na dole.
Chapter 4 rozpoczęty! 20:01, 12 maj 2020 (CEST)


Preload nagłówka[edytuj kod]

Jeśli dobrze zrozumiałem co chcesz osiągnąć, to tak, da się, użyj parametru preloadtitle. Pozdr. Eksekk | dyskusja 18:01, 14 maj 2020 (CEST)

Własne czcionki[edytuj kod]

Tak tylko podrzucę informację, że czcionki można importować przez sam CSS. Rób jak chcesz. Pozdr. Eksekk | dyskusja 15:02, 17 maj 2020 (CEST)

Gadżet[edytuj kod]

Da się zrobić tak, żeby działało, jak napiszesz to Ci ogarnę. Btw, co chcesz zmienić? Eksekk | dyskusja 18:39, 18 maj 2020 (CEST)

Wsadź sobie to do common.js i sprawdź czy działa: $(".mw-rollback-link").html($(".mw-rollback-link").html().replace("•", "|"));. A pomagam, bo w tym wypadku potrafię i od tego tu jestem :) Eksekk | dyskusja 19:00, 18 maj 2020 (CEST)
Poprawiony kod masz na dole mojego common.js. Oczywiście możesz sobie zmienić interwał (te 1000), wtedy będzie szybciej zamieniać, ale przeglądarka może nieco wolniej działać. Eksekk | dyskusja 21:23, 18 maj 2020 (CEST)
Poprzedni kod psuł link do rewertu z powodem. Popraw sobie kod na ten, który zrobiłem u siebie (możesz też musieć wyczyścić cache przeglądarki na stronie gadżetu). Sorki, że tyle razy musisz poprawiać. Eksekk | dyskusja 14:37, 21 maj 2020 (CEST)

Re: Zmiana rct[edytuj kod]

He, śmieszne. A co do RCT – spoko, ale osobiście dałbym to do raportów, choć to raport nie jest, ale jak raport funkcjonuje. Ostrzyciel | Dyskusja 18:55, 19 maj 2020 (CEST)

TERYT[edytuj kod]

Cho na irca. Ostrzyciel | Dyskusja 19:59, 20 maj 2020 (CEST)

Jak coś chcesz to wejdź na irca i wyjaśnij. Ostrzyciel | Dyskusja 13:07, 21 maj 2020 (CEST)
Ech xD serio wejdź, mam kilka sugestii. Ostrzyciel | Dyskusja 14:07, 21 maj 2020 (CEST)

Skoro z tego potem zrobimy ten niewidzialny szablon to po co męczyłeś się z CSS-em robiąc to? Wyrzucisz sam swoją robotę w błoto, szanuj się trochę :P Zostaw ten szablon, wyjaśnię ci jak go zrobić później. Inna sprawa to że ma dość mało zrozumiałą nazwę, dla przeciętnego edytora w oknie edycji coś takiego będzie wyglądało dość obco. Nie wystarczy po prostu Lokalizacja? :) No ale serio, jak nie masz nic do wpisania w szablon to po ciul go tworzysz. Skup się na tym co miałeś zrobić, wszystko po kolei. Tylko systematyczność nas uratuje :P Ostrzyciel | Dyskusja 17:18, 21 maj 2020 (CEST)

Nie, nie o to chodzi. Dzięki za zgłoszenie, potem naprawię. Ostrzyciel | Dyskusja 16:33, 4 cze 2020 (CEST)
Już jest git. Jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi :) Ostrzyciel | Dyskusja 20:00, 4 cze 2020 (CEST)
Okej, wygląda spoko.
 1. Czy ogarnia 10-cyfrowe SIMC-e tak, jak pan Grześ przykazał?
 2. Te TERC-e to nie do końca mają sens. Takie Chechło jest wsią, a nie gminą, i TERC który tam wpisałeś w szablonie odnosi się do całej gminy, nie do wsi. Wpisywanie TERC-u za to ma sens w przypadku miast, dzielnic, gmin, powiatów i województw, w przeciwnym wypadku tylko to mąci.
 3. (propos kanału) Nie chwal się nie skończoną robotą, a już szczególnie jeśli ta robota jest bardzo techniczna i kompletnie niezrozumiała dla zwykłego śmiertelnika, absolutnie nikogo to nie obchodzi. Pochwal się za to jak będziesz miał skończony produkt ;)
Ostrzyciel | Dyskusja 09:35, 14 cze 2020 (CEST)

Re[edytuj kod]

Nie ma za co Mordka.png 209po Radioactive.svg 21:56, 3 cze 2020 (CEST)

PS. W głosowaniach ANM, GNM, SDU jest próg 60%. Uważaj przy egzekwowaniu wyników. 209po Radioactive.svg 21:56, 3 cze 2020 (CEST)

Szablony[edytuj kod]

Możesz mi powiedzieć co chcesz osiągnąć z tymi szablonami? Parser jest piekielnie skomplikowany i dziwny, nie polecam w tym grzebać bez lepszego powodu :P Ostrzyciel | Dyskusja 09:47, 8 cze 2020 (CEST)

Co ty w ogóle robisz[edytuj kod]

W godzinę natłukłeś 40 rewertów, na ozetach syf jak stąd do Łańcuta, a ty nie uznałeś za stosowne zgłosić tego na kanale? Admin załatwia taką sprawę w minutę i nie ma delikwenta, elo. Rewertowanie takiego nie daje absolutnie nic, a tylko robi większy syf.

Następnym razem najpierw wejdź na kanał, krzycz i dopiero jak nikogo nie ma to leć rewertować. Serio przez godzinę nie znalazłeś chwili żeby to zgłosić? Ostrzyciel | Dyskusja 18:15, 17 cze 2020 (CEST)

Bot[edytuj kod]

Troszkę ucywilizowałem ;) Poproszę jeszcze demonstrację na jakimś brudnopisie gdzie konkretnie bot wstawia szablon (ma być tuż nad kategoriami), musi też ogarniać kwiatki typu kategoria: czy category: (więcej aliasów tej przestrzeni nie ma, spokojnie). Chciałbym też zobaczyć jak konkretnie bot radzi sobie z aktualizowaniem szablonu. I jeszcze poproszę dokumentację obsługi błędów, czyli co się stanie w różnych sytuacjach wyjątkowych, gdzie bot zgłosi błąd, czy go zignoruje, itd. Ostrzyciel | Dyskusja 19:25, 17 cze 2020 (CEST)

Wygląda spoko, ale pytanie: dlaczego w ogóle dla dzielnic wychodzą ci współrzędne całego miasta? To mi się wydaje dziwne, mógłbyś to sprawdzić? Jestem prawie pewien, że da się to poprawić :) Ostrzyciel | Dyskusja 17:13, 18 cze 2020 (CEST)

Andżej[edytuj kod]

Pierwsze z brzegu wziąłem – Górniak (Łódź), Wikidata ID prowadzi tam do jakiejś wiochy w kuj-pomie. Proszę mnie tu to naprostować, sprawdzić co się stało i czy są jakieś inne takie kwiatki. Ostrzyciel | Dyskusja 20:22, 24 cze 2020 (CEST)

Luz, na razie robi z grubsza dobrze :P Potem się poprawi. Ostrzyciel | Dyskusja 21:24, 24 cze 2020 (CEST)

Kod bota[edytuj kod]

Na wstępie zaznaczę: jestem naprawdę pod dużym wrażeniem. Rzuciłem cię na cholernie głęboką wodę i jakoś dopłynąłeś do brzegu, choć piękne to nie było. Nie martw się, w twoim wieku pisałem chyba nawet gorzej :P

Tu masz komentarze w kodzie, koniecznie rozwiń sobie zwinięte pliki. Nie przyglądałem się dokładnie wszystkiemu linijka po linijce, bardziej skupiłem się na strukturze kodu, bo to też uważam za najcenniejszą rzecz jakiej można się nauczyć przy programowaniu. Nie da się tego nauczyć czytając teorię, trzeba samemu zjeść zęby na kodzie, znaleźć błędy projektu i wiedzieć jak je poprawić.

Nie musisz tego wszystkiego poprawiać, myślę nawet że nie powinieneś, na razie, to zajmie za dużo czasu. Proponuję zapoznać się z komentarzami, trochę przemyśleć i dociągnąć projekt do końca, bo trzeba to wreszcie zamknąć. Najważniejsze są wnioski :)

Czekam z niecierpliwością na koniec pracy bota. Wtedy będziemy mogli wziąć się za kolejny etap i dopiero jak wszystko będzie skończone, będziesz mógł się chwalić tym dziewczynom :P Choć to raczej słaba taktyka. Ostrzyciel | Dyskusja 17:30, 26 cze 2020 (CEST)

Ok, to ciebie też pomęczę[edytuj kod]

Zadania do ogarnięcia na zasadzie jak ci się chce, pisane głównie pod kątem dydaktycznym. Potem będziemy pewnie omawiać co z tego wyjdzie :)

 • Dokładnie to samo co dałem Adoorowi: znajdź jakiś usunięty artykuł, który twoim zdaniem wyleciał niesłusznie, odtwórz go i ewentualnie zredaguj. Na pewno jakiś znajdziesz, tego jest pełno. Podpowiedź: Szoferka, Antecorda i inni piszący w latach 2007–2008. Ciekawy jestem co wygrzebiesz ;)
  • Oczywiście to tylko podpowiedź, rób co chcesz i uważasz za słuszne.
  • Jeśli przejrzałeś tyle artów i nadal nic, to może patrzysz nie tam, gdzie trzeba? Zmiana taktyki może być wskazana :) Ostrzyciel | Dyskusja 23:21, 8 lip 2020 (CEST)
 • A do kolejnego zadania najpierw musisz sobie wybrać jakąś przestrzeń kreatywną, co tylko chcesz. Coś wymyślę. Ostrzyciel | Dyskusja 20:21, 4 lip 2020 (CEST)
 • To jak wybrałeś Słownik, to coś takiego: mamy tak na oko niecałe 1500 stron w Słowniku, z czego do 500 nie ma ani jednego linku bezpośredniego, a do kolejnych 500 prowadzi tylko jeden link, zatem raczej coś tu kuleje. Jakie masz pomysły na system nawigacji między hasłami w Słowniku? Jak poprawić te cyferki o których wspomniałem i przy użyciu jakich narzędzi? Niekoniecznie muszą to być narzędzia dostępne tu i teraz, ciekawią mnie tutaj głównie twoje pomysły. Wszystkie chwyty dozwolone. Ostrzyciel | Dyskusja 01:38, 5 lip 2020 (CEST)
 • Zapodaj jakiś obszar tematyczny, to dam ci trochę pytań / zadań zeń :) Ostrzyciel | Dyskusja 23:21, 8 lip 2020 (CEST)
  • Znajdź w tej kategorii trzy arty: jeden dla szerszej publiki; jeden tylko dla zaznajomionych z tematem, ale dobry i jeden taki sobie, ale warty zachowania.
  • Znajdź też jakiś art do redakcji i go ogarnij, od góry do dołu.
   • Nie śpiesz się ani z jednym ani z drugim :) Ostrzyciel | Dyskusja 21:51, 27 lip 2020 (CEST)

Komunikaty[edytuj kod]

Jak chcesz żeby ludzie mogli z tego szerzej korzystać poza Nonsą, to zapraszam na translatewiki.net. Ogólnie polecam rzecz. Ostrzyciel | Dyskusja 10:51, 8 lip 2020 (CEST)

Dane techniczne[edytuj kod]

Hej!
Ostatnio pisałeś Merfinowi aby nie wrzucał danych technicznych, ale moim zdaniem są takie dane techniczne, które są zabawne same z siebie, nawet jeżeli są absolutnie prawdziwe. Pierwsze z brzegu przykłady z Wikipedii: (z artykułu o grze komputerowej) „platforma: oscyloskop”; czy: „typ: czołg latający, rodzaj konstrukcji: drewniana”. A, i to 1,5 gwiazdki w teście Seicento(?), to nie bój nic, zagospodaruję. Ryk2 (dyskusja) 22:48, 9 sie 2020 (CEST)

Original War cofnięcie zmian[edytuj kod]

Witam,

 Chciałbym się dowiedzieć na jakiej podstawie zostały cofnięte zmiany na stronie o Original War: https://nonsa.pl/wiki/Original_War które w dodatku teraz zawierają błędne informacje.
 
 Pozdrawiam
 Russell (dyskusja) 16:37, 27 sie 2020 (CEST)

Re: lokalizacja[edytuj kod]

A po co ci pusty szablon {{Lokalizacja}}? W jakich przypadkach będzie to używane? Czy to część jakiegoś większego planu? Ostrzyciel | Dyskusja 10:03, 28 sie 2020 (CEST)

A, okej, pamiętam. A to mi obojętnie. Raczej przez moduł, bo tam jest wszystko, może być kat, przynajmniej będzie widoczne jakoś. Tylko daj mu __HIDDENCAT__ temu kategoriu. Ostrzyciel | Dyskusja 14:26, 28 sie 2020 (CEST)

Original War – dlaczego twoje edycje zostały wycofane[edytuj kod]

Dobrze czas na sprostowanie niektórych kwestii.

"podmieniłeś poprawnie zapisany małą literą syberyt na Syberyt (zobacz najczęstsze użycia: 1. na Fandomie gry, 2., 3.),"

Jest to błąd wielokrotnie powielany na wielu stronach tego typu, Syberyt tak samo jak i Alaskit (które są surowcem w grze) jest nazwą własną i jest pisany z dużej litery, polecam poczytać dialogi w grze gdzie oba wyrazy są również pisane z dużej litery.

"napisałeś, że kampania arabska dotyczy najemniczki z Czeczenii (nie do końca),"

Po czym odsyłasz mnie do innej wiki gdzie jest napisane "Narodowość: Niemka" no to jak w końcu Gruzja, Czeczenia czy Niemcy? W oficjalnej dokumentacji Arabskiej Kampanii twórcy gry wyjaśnili całą historię bohaterki i na pewno można się tam dowiedzieć wszystkiego. Nawet mogę podać linka: https://forum.stucuk.net/viewtopic.php?f=95&t=2029 po czym należy kliknąć na "Arabiannights_Source.rar (~10MB)" po rozpakowaniu otworzyć plik HEIKE.doc i już w pierwszy zdaniu wszystko się wyjaśnia.

"napisałeś, że dodana przez oficjalny mod autorstwa twórców gry, grupki fanów i pijanych Słowaków, o czym świadczy postać o personaliach "Mariann Samoserobiowicz" – kampania arabska – to tak naprawdę dodana przez fanowską modyfikacją autorstwa grupki fanów i pijanych Słowaków, o czym świadczy postać o personaliach "Mariann Samoserobiowicz" na podstawie testamentu pozostawione przez autorów gry (też bym się z tym nie zgodził),"

A przepraszam bardzo z czym dokładnie? Przecież do strony moda na steam workshop do której sam mnie odesłałeś w opisie:

"Kampania Arabska jest największym i jednym z najlepszych projektów w historii Original War. Jej fabuła bazuje na oryginalnych zapiskach Altaru (twórców OW), które to znaleziono w plikach gry." Hmm... no faktycznie twórcy nie zostali nic po sobie...

"Jest to dokładnie ten sam mod co "The Arabian Campaign (WIP)", lecz z przyczyn od nas niezależnych Workshop uszkodził poprzedni przedmiot i musieliśmy wgrać go ponownie." No to jednak mod czy nie? Arabska kampania jest tworem społeczności który bazując na tym co zostawili po sobie autorzy starają się pociągnąć dalej z fabułę tak by była spójna z pozostałymi kampaniami. Po za tym Arabska kampania po dziś dzień nie została dodana oficjalnie do gry jako pełnoprawna kampania z przyczyn takich że nie jest w pełni ukończona.

Pozostałe błędy mogą wynikać z mojego roztrzepania. — To wypowiedź użytkownika Russell (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Admin[edytuj kod]

Joł, gratki z okazji turbograbii. W wolnej chwili możesz wypełnić wszystkie druczki konieczne z tej okazji wypisane w P:CA. :P Ostrzyciel | Dyskusja 23:23, 28 wrz 2020 (CEST)

Magia szablonów[edytuj kod]

Ok, tu zbiorę całość instrukcji z czym to się je.

Chodzi o to, żeby opisać szablony w sposób strukturalny, żeby w VE pojawiało się poprawnie wyjaśnienie do czego służą poszczególne pola. Na razie wypełniłem to dla szablonu {{cytat}} na przykład, zobacz sobie w VE jak wygląda jego edytowanie, np. na stronie Łódź. Możesz korzystać z tego szablonu jak ze wzorca opisu, jakbyś miał jakieś wątpliwości.

 • Wchodzisz na Użytkownik:Ostrzyciel/szablony. Masz listę szablonów, w nawiasach liczba użyć danego szablonu w przestrzeniach kreatywnych.
 • Na liście są też szablony które są używane tylko pośrednio, np. {{Navbox}}. Ich nie musimy opisywać, bo i po co. Zanim zaczniesz coś opisywać, sprawdź w ogóle co to za szablon i do czego jest używany. Jeśli można go olać, to dajesz mu etykietkę {{/nie|używany pośrednio}} i elo. Możesz dać też inną etykietkę, jeśli będzie inny powód.
 • Wchodzisz na stronę szablonu, dodajesz wewnątrz tagu noinclude szablon {{Dokumentacja}} i zapisujesz. Pojawi się ramka na dokumentację. Klikasz link Utwórz ją.
 • Najpierw wypełnij opis strukturalny. Kliknij w przycisk Zarządzaj danymi szablonu i powypełniaj opis, rodzaj formatowania i parametry.
  • Najpierw rzuć okiem na dokumentację tego magicznego okienka. Znajdziesz tam opis wszystkich rodzajów danych i inne cuda. Luz, wszystkiego czytać nie musisz, przede wszystkim zorientuj się w typach argumentów i o co chodzi z tym formatowaniem liniowym/blokowym.
 • Jeśli zostało coś do opisania, co nie zmieściło się w TemplateData, umieść to na stronie dokumentacji nad sekcją Opis strukturalny. Mogą to być jakieś notatki, przykłady, inne cuda. Raczej dużo tego nie będzie.
  • Unikaj powielania treści, które już są w TemplateData.
  • Wywal też jakąkolwiek dokumentację ze strony samego szablonu i przenieś ją na podstronę dokumentacji. No chyba że się powiela.
 • That's it, zapisz i sprawdź, czy wszystko bangla w VE.
 • Odhacz w spisie etykietką {{/ok}}.
 • Jeśli napotkałeś jakiś problem z szablonem (np. źle się wyświetla w VE, nie da się go edytować, rozwala stronę, powoduje raka), to daj mu etykietkę {{/uwaga}} i opisz problem w sekcji Problemy. Potem się tym zajmę.

Lista jest długa, ale większość szablonów jest prosta do opisania lub w ogóle opisu nie potrzebuje (np. navboksy). Powinno to szybko iść. :)

Ostrzyciel | Dyskusja 11:56, 16 paź 2020 (CEST)

Aha, navboksy ogarnąłem hurtem, mają wszystkie jednakowy opis. Możesz im dawać okejkę po prostu. Ostrzyciel | Dyskusja 12:14, 16 paź 2020 (CEST)

Cienszkość adminowania[edytuj kod]

Rzopoczęła się nowa edycja Gwoździa i tak jak w zeszłym roku każdy admin powinien zgłosić przynajmniej trzy gwoździe. Zachęcam do zabawy, to też dobra okazja żeby przejrzeć artykuły ze swojej dziedziny by je nieco uporządkować i wykopać perełki.

Dobrej zabawy! Ostrzyciel | Dyskusja 12:20, 17 paź 2020 (CEST)

Podbijam, termin na zgłoszenia upływa 31 października. Ostrzyciel | Dyskusja 14:48, 26 paź 2020 (CET)

Jak coś robić, to porządnie[edytuj kod]

To zdecydowanie nie powinno być kategorią pierwszego poziomu. To też nie jest nijak połączone z resztą drzewa grafik i zawiera w sumie tylko jedną grafikę. Plis zrób z tym porządek. Ostrzyciel | Dyskusja 15:39, 26 paź 2020 (CET)

Gwóźdź 2020[edytuj kod]

Z tej strony Komitet Centralny Gier, Zabaw i Wypełniania Excela.

Jakbyś miał chwilę czasu/nudziłoby ci się to zachęcam do (nieobowiązkowego) wybrania n najlepszych gwoździ stąd, gdzie n mieści się gdzieś między 10 a 20, preferowalnie w formie listy linków, na jakimś query czy gdzieś, obojętnie. Rzecz zostanie wykorzystana niecnie do skonstruowania listy zgłoszeń kwalifikujących się do głosowania. Czas jest do 2 listopada, godzina 21:00. Ostrzyciel | Dyskusja 22:22, 31 paź 2020 (CET)

Lokalizacja[edytuj kod]

Przypominam o wypełnieniu brakujących lokalizacji. Jak nie jesteś sobie w stanie z tym poradzić, to powiedz, to ja to zrobię, bo no niefajno jest jak wisi to od dłuższego czasu bo coś ci nie idzie. Jak się do czegoś zobowiązujesz to albo to robisz, albo jasno mówisz że nie robisz. Ostrzyciel | Dyskusja 12:00, 8 lis 2020 (CET)

Usunięcie Strony[edytuj kod]

Dzień dobry, Czy byłaby możliwość przywrócenia mojej strony o Wirusach Komputerowych robiłem to pierwszy raz i zapisywałem co chwilę więc jak byłem gdzieś na początku dostałem odpowiedź marne a jak już dokończyłem stronę to nie mogłem wysłać nie wiedziałem że jak kliknie się zapisz to również się publikuję Amaxax (dyskusja) 11:57, 20 lis 2020 (CET)Z góry dziękuje i proszę o odpowiedź

Kategorie[edytuj kod]

Tadam. Swoją drogą połączyło też rzeczy w słownikowym drzewie kategorii wg formy (np. Kategoria:Słownik – litery), ale to chyba tak może zostać, nie szkodzi. Ostrzyciel | Dyskusja 20:30, 15 gru 2020 (CET)

Zobaczteże[edytuj kod]

Już cię o to prosiłem na IRC-u, ale przypomnę, zostało kilka osiedli/dzielnic Warszawy do ozobaczteżowania, są na mapce. To dosłownie 15 minut roboty, serio. Możemy wreszcie zamknąć ten bajzel?

Aha, w tych twoich raportach bocich chyba masz coś do przejrzenia. Ostrzyciel | Dyskusja 23:42, 1 sty 2021 (CET)

Nonźródła:Mecz marzeń: Politycy vs. Nonsensopedyści[edytuj kod]

"Aby skasować artykuł, musi on uzyskać co najmniej 60% głosów popierających skasowanie przy minimum trzech głosach za usunięciem." Chyba popełniłeś drobny błąd :P Eksekk | dyskusja 19:55, 15 lut 2021 (CET)

Nie ma co się wstydzić, każdemu zdarza się popełnić błąd :) Eksekk | dyskusja 20:10, 15 lut 2021 (CET)

Re: Słownik – współpraca[edytuj kod]

Dziękuję za ofertę, jak najbardziej jestem zainteresowany, choć z uwagi na ograniczone zasoby czasowe, na hurtowe skategoryzowanie haseł przez moją osobę raczej nie ma co liczyć. Tym niemniej kilka-kilkanaście dziennie pewnie będę w stanie zrobić. Pozdrawiam! --Pogromca januszy (dyskusja) 09:29, 12 mar 2021 (CET)

Nie ma problemu, czekam zatem na dalsze uwagi. Na IRC-a nie dam rady wpaść, wklej to co istotne na mojej stronie dyskusji. --Pogromca januszy (dyskusja) 14:56, 26 mar 2021 (CET)

Pytanie[edytuj kod]

Dzięki za informację. Sporo się nauczyłem. Niemniej, czy to oznacza, że zrobiłem coś źle w poprzednich edycjach? --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 10:42, 26 mar 2021 (CET)

Dziękuję bardzo za informację. Zrobiłem tyle, ile umiałem. Niestety przekierowania stworzyć nie potrafię. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 12:33, 31 mar 2021 (CEST)

Bardzo dziękuję za pomoc! --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 12:37, 31 mar 2021 (CEST)

Oczywiście, najmocniej przepraszam, że nie zrozumiałem! Już poprawiam! --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 12:43, 31 mar 2021 (CEST)

Extension:CSS[edytuj kod]

Henlo, apdejt techniczny, wyłączyłem rozszerzenie od CSS-ów ze względów bezpieczeństwa. Może lepiej jak nie będę się rozwodził publicznie jakich konkretnie. :)

Zamiast tego mamy mw:Extension:TemplateStyles, które już wprowadziłem en masse na całej Nonsie, oprócz stron użytkowników, oni dostali odpowiednią wiadomość i mają sobie z tym sami poradzić. Jakbyście znaleźli jeszcze jakieś rozjechane CSS-y, to dajcie mi znać, bo mogłem coś przegapić. Proszę też pobieżnie się zapoznać z instrukcją rozszerzenia, żebym nie był jedyną osobą która wie jak to działa. Jest tam kilka ważnych ograniczeń.

Mamy kategorię Szablony CSS do której wrzucamy szablony nie-podstronowe. Te, które są w podstronach innych szablonów mogą być bez kategorii.

Dzięki!

Ostrzyciel | Dyskusja 23:29, 18 maj 2021 (CEST)

Baldur's Gate[edytuj kod]

Nawet w tej wersji były tam rzeczy warte zachowania. Proszę żebyś trochę dokładniej czytał rzeczy przed ich wywaleniem. Ostrzyciel | Dyskusja 13:06, 2 lip 2021 (CEST)

Odznaczenie[edytuj kod]

Serdeczne gratulacje, dostałeś gwiazdkę {{Gwiazda talentu informatycznego}} i możesz sobie wstawić do wieży! Smile.svg Eksekk | dyskusja 11:18, 9 sie 2021 (CEST)

Kategorie[edytuj kod]

Czy byłbyś w stanie skategoryzować te dwie kategorie (1, 2)? Wiszą już od jakiegoś czasu. Zrobiłbym to sam, ale nie chcę Ci się wcinać w pracę. Pozdr. Eksekk | dyskusja 11:32, 9 sie 2021 (CEST)

Dzięki. Jeszcze powiązane, prosiłbym o usunięcie Extension:Variables z tej strony i podstron. Eksekk | dyskusja 12:34, 10 sie 2021 (CEST)

Słownik[edytuj kod]

Cześć Stim, mam pytanie a konkretniej czy jak będziesz miał czas o czy mógłbyś przepatrzeć moje edycje w słowniku? Jestem już w zasadzie na półmetku i przydałoby się to przejrzeć. Dzięki :) (A, jeszcze jedno, tam gdzie nie dałem szablonu "ok" albo nie ma kategorii która by tu pasowała, albo nie wiedziałem, miej to proszę na uwadze) Bociajka (dyskusja) 18:07, 28 wrz 2021 (CEST)

Pytanie[edytuj kod]

Cześć, mam taki problem z Discordem, a technicznie to chyba ty w nim siedzisz... Tak się składa, że skończył mi się ban i chciałem dołączyć do niego na nowo, bo jednak jest on konieczny, by wymienić informacje o projekcie, czy nawet poinformować o działalności trolla adminów (dzisiaj nie mogłem tego zrobić i pozostawało mi patrzeć na jego wandalizmy). Niestety, moje konto Discordowe przypisane jest do konta Elzel, które nadal ma bana i nie mogę się zalogować, a konto przypisane do konta Griegor jest usunięte. Co mam zrobić? GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 17:20, 16 paź 2021 (CEST)

Słownik - Finał[edytuj kod]

Stimie, gdzie cię wywiało? Słownik ci stygnie. Będę cię nękał w nieskończoność póki nie otrzymam jakiejkolwiek wiadomości zwrotnej. :) 𝕻𝖞𝖙𝖆𝖏𝖐𝖆 𝕯𝖞𝖘𝖐𝖚𝖘𝖏𝖆 21:36, 29 paź 2021 (CEST)

Tik Tak Tik Tak...[edytuj kod]

Jo, minęło trochę czasu od kiedy cię nękałem więc czas zrobić to znowu. Jak tam idzie słownik ? :) 𝕻𝖞𝖙𝖆𝖏𝖐𝖆 𝕯𝖞𝖘𝖐𝖚𝖘𝖏𝖆 18:45, 4 lis 2021 (CET)

Tech news – QuickInstantCommons i responsywne diffy[edytuj kod]

To jest wiadomość masowa dla technicznych, pewnie będę z tego więcej korzystać w przyszłości. Jak chcesz się dopisać do tej listy (albo z niej wypisać), zgłoś się do Ostrzyciela.

Może pamiętacie, że od kilku lat już walczę ze strasznie lagującą funkcją zwaną InstantCommons, która pozwala Nonsie korzystać z obrazków z Commons, jakby były na Nonsie. To działa spoko jeśli tych grafik jest mało, ale przy większych ilościach wszystko się wywala na yy twarz i sparsowanie strony może zająć nawet kilka minut. Już dawno zabierałem się do rozwiązania tego, ale albo nie miałem czasu, albo Wikimedia mnie skutecznie zniechęcała. Dobra dusza Bawolff się w końcu wkurzył i zrobił mw:Extension:QuickInstantCommons, które mamy już wgrane na Nonsie. Nie wchodząc za bardzo w szczegóły techniczne, działa to dużo, dużo szybciej. Powinno to nam pozwolić przestać się martwić o ilość grafik z Commons na danej stronie :) Dajcie znać jak zauważycie jakieś nieprawidłowości w działaniu tego rozszerzenia, bo to jest nadal prototyp w zasadzie.

Druga sprawa to rozszerzenie ResponsiveFrontend nad którym pracował ostatnio Polskacafe. Długoterminowo celujemy w uniwersalną mobilno-desktopową skórkę dla Nonsy (Timeless), ale na razie nie da się tego zrobić, ze względu na to że niektóre elementy interfejsu nie są responsywne. Pierwszym ficzerem RF są responsywne diffy, na razie domyślnie wyłączone. Proszę włączcie je sobie w preferencjach (zakładka Wygląd), potestujcie i zgłaszajcie autorowi wszelkie uwagi. Działa to na razie tylko w trybie desktopowym, ze względu na ograniczenia MobileFrontend. Jak skończymy testy, to włączę to domyślnie dla wszystkich, na obu trybach.

W dalszej kolejności powinniśmy się imo skupić na przerabianiu kolejnych elementów interfejsu Nonsy żeby były responsywne, vide lista Kawusia. Zachęcam szczególnie Eksekka do wkręcenia się w temat i odhaczania punktów. :) Im szybciej się przez to przebijemy, tym szybciej Nonsa dostanie jakiś skin który nie wygląda jak żywcem wyrwany z 2005 roku.

Ostrzyciel | Dyskusja 10:39, 16 lis 2021 (CET)