Dyskusja użytkownika:Peaceful Halcylian

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
nonsa.pl
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

Ciekawy artykuł masz w brudnopisie, nie zapowiada się najgorzej :)

Przy okazji dam dwie wskazówki:

  • Unikaj odniesień do często wałkowanych zjawisk takich jak TurboDynoMan, czy pokemony. To samo dotyczy odnoszenia się do bieżących wydarzeń, to nie ma sensu. Patrz: Nonsensopedia:Celebrities.
  • To encyklopedia humoru, a więc treść ma być zabawna. Unikaj dodawania zdań, które nie wnoszą nic do humoru, spójrz na nie krytycznym okiem.

W razie czego służę pomocą. Ostrzyciel | Dyskusja 22:59, 20 lip 2020 (CEST)

Rewertowanie zmian adminów[edytuj kod]

Nie cofaj zmian wprowadzanych przez adminów, nie wygrasz. Dwukropki mają tam być, bo brudnopisów się nie kategoryzuje. Sprawdź proszę historię edycji i doczytaj dlaczego dana zmiana została wprowadzona. Jak się z nią nie zgadzasz, napisz do tej osoby w dyskusji. Przepychanki są dla dzieci. Ostrzyciel | Dyskusja 22:28, 21 lip 2020 (CEST)

Ok, odblokowałem, następnym razem zerknij do historii edycji.
Swoją drogą: trochę tych artykułów w brudnopisie już natłukłeś, zdajesz sobie sprawę z tego, że to tylko wersje robocze? Z zasady administracja zaczyna się bardziej wtrącać do treści dopiero gdy artykuł trafi do przestrzeni głównej, no chyba że sam poprosisz o opinię dot. brudnopisu. Ostrzyciel | Dyskusja 08:41, 22 lip 2020 (CEST)

Aczkolwiek[edytuj kod]

Zredagowałem twój artykuł, jest naprawdę niezły jak na pierwsze podejście! :) Zachęcam do przyjrzenia się jakie fragmenty tekstu usunąłem, a jakie zostawiłem. Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz zawsze mnie męczyć w mojej dyskusji. Ostrzyciel | Dyskusja 12:12, 22 lip 2020 (CEST)

Dzięki za głos, ale...

Łup.png
Łup.png
Nie tak prędko!
Zauważyliśmy, że bierzesz udział w różnorakich głosowaniach. Doceniamy twoje chęci, wiedz jednak, że z pewnych powodów wprowadzono takowe ograniczenie: głosować można od 100 edycji w „przestrzeniach kreatywnych”.
Przestrzenie kreatywne to: główna, NonNews, Nonźródła, Cytaty, Słownik, Gra i Poradnik.
Tutaj sprawdź, ile edycji masz w każdej z nich.

Ostrzyciel | Dyskusja 22:11, 22 lip 2020 (CEST)

Brudnopisy[edytuj kod]

Odpowiem za Ostrzyciela – nie jest wymagana żadna wtyczna. U góry, przy pasku z edytuj i wyświetl historię znajduje się pole więcej, pod którym jest schowane przenieś. Runab (dyskusja) 08:29, 23 lip 2020 (CEST)

Plik[edytuj kod]

Artykuł w obecnej formie nadaje się raczej do usunięcia. Powiela wielokrotnie stosowane „żarty” w artykułach informatycznych – na litość słoniową, ile można pisać o Minecrafcie, LoL-u i niebieskim ekranie śmierci?

Są tutaj jednak zalążki czegoś, co można sprawnie przekształcić w humor. W ramach Darmowych Warsztatów Pisarskich Wujka Ostrzyciela zachęcam byś spróbował zidentyfikować nieśmieszne lub powielające utarte gagi fragmenty i wyciągnąć to, co ma potencjał. Moim zdaniem jest potencjał we wstępie i sekcji o rozmiarze, tylko trzeba to lepiej sprzedać. Sekcja o koszu jest już spoko, ciekawy absurd. Ostrzyciel | Dyskusja 10:43, 24 lip 2020 (CEST)

Grabie[edytuj kod]

Ryk2 zasugerował, żebym rzucił okiem na twój wkład, no i całkiem sensownie edytujesz. Dla nowych, uczących się użytkowników mamy uprawnienia bałwanka, które dają niewiele (bo tylko możliwość nieco szybszego wycofywania wandalizmów, których w sumie też nie ma jakoś dużo), ale to zawsze jakiś sposób na zaznajamianie się z narzędziami moderacyjnymi. Rzuć okiem na stronę, którą zalinkowałem i daj mi znać czy jesteś zainteresowany.

Aha, jakbyś chciał jakoś konkretniej pomóc Nonsensopedii to zapraszam na stronę Nonsensopedia:Jak możesz pomóc, spisujemy tam zadania z którymi się męczymy. Jakbyś miał jakieś pytania co do nich, to pisz śmiało do osoby tam wskazanej.

Zapraszam też w wolnej chwili na nasz kanał IRC, z którego sterujemy całym wszechświatem, albo przynajmniej Nonsensopedią ;) Ostrzyciel | Dyskusja 14:22, 15 sie 2020 (CEST)

No spoko, to masz. Zapraszam do lektury Nonsensopedia:Moderowanie ostatnich zmian w wolnej chwili. Wstaw też sobie szablon {{automatyczny rewert}} do wieży lub kategorię Kategoria:Bałwanki na stronę użytkownika, jak wolisz. Ostrzyciel | Dyskusja 07:13, 17 sie 2020 (CEST)
Używaj proszę rewertu z powodem, jeśli wycofywana edycja nie jest oczywistym wandalizmem. W ten sposób dajemy użytkownikom do zrozumienia co konkretnie jest nie tak z ich edycją. Ostrzyciel | Dyskusja 08:53, 18 sie 2020 (CEST)

Jak skutecznie wandali[edytuj kod]

Jeśli widzisz gościa który z uporem robi syf na kolejnych stronach, to rewertowanie go nie ma żadnego sensu, tak się możesz bawić w nieskończoność. Admin za to może delikwenta szybko usadzić na dupę i zbanować, może też wywalić wkład takiego dzbana jednym kliknięciem, by nie było po tym śladu na ostatnich zmianach.

Na przyszłość: jeśli widzisz coś takiego, to nie rewertuj, bo robisz tylko większy bałagan. Lecisz na kanał IRC (na który polecam zaglądać też bez okazji) i powiadamiasz admiństwo. To jedyna skuteczna metoda. :) Ostrzyciel | Dyskusja 21:45, 20 sie 2020 (CEST)

Formatowanie a sprawa humorystyczna[edytuj kod]

Rolą moderacji i redakcji na Nonsie jest również formatowanie artykułów, nie wymagamy żeby każdy użytkownik umiał perfekcyjnie formatować, to bez sensu. Od użytkowników wymagamy tylko jednego – pisania zabawnego tekstu. Jeśli w tekście jest coś zabawnego, to po prostu popraw formatowanie, odbędzie się to z pożytkiem dla artykułu.

Jakby cię interesowało jakie ogólne założenia ma obecnie Nonsensopedia, to zachęcam do rzucenia okiem na to. Ostrzyciel | Dyskusja 09:09, 21 sie 2020 (CEST)

Blacha[edytuj kod]

Elo, gratuluję otrzymania blaszki Przodownika Pracy. Możesz se dać {{Przodownik Pracy}} do wieży.

Gratulacje. :) Wpadnij też na irca pogadać z admiństwem jakbyś chciał pomóc w jakimś większym projekcie, bo trochę tego mamy. Ostrzyciel | Dyskusja 18:32, 31 sie 2020 (CEST)

Grabie+[edytuj kod]

Heej, daliśmy ci nieco wyższe uprawnienia. Możesz teraz usuwać, przenosić, zabezpieczać i patrolować, a to już całkiem sporo. Postaraj się niczego nie zepsuć. :) Polecam przy tym (jak jeszcze tego nie zrobiłeś) poczytać trochę Kanciapy, a jakbyś miał jakiekolwiek wątpliwości, to pytaj adminów, dobrym miejscem na to jest IRC.

Swoją drogą prowadzimy tu kilka projektów porządkowania Nonsy (o których np. jest w urodzinowym niusie pobieżnie napisane) i zawsze szukamy rąk do pomocy, więc jakbyś chciał pomóc robić Nonsensopedia great again, to wpadnij na IRC pomęczyć adminów o szczegóły. Na ozetach się zanudzisz na śmierć, tam się aż tak dużo nie dzieje. Ostrzyciel | Dyskusja 20:26, 17 wrz 2020 (CEST)

Przypomnę tylko powyższe, bo już nie musisz wstawiać EK-a i czekać aż ktoś posprząta ;) Grzesiekdasys ryśtyś. 12:04, 18 wrz 2020 (CEST)

Discord ping

Lewitujący nieprzyspawany moździerz.jpg Wal na Discorda, mości Panie! Discord white D.svg

Stim (odpowiedz) 07:52, 6 paź 2020 (CEST)

Kino Polska[edytuj kod]

Dasz mi to do brudnopisu?

Daria112 (dyskusja) 13:30, 10 lis 2020 (CET)Daria112Daria112 (dyskusja) 13:30, 10 lis 2020 (CET)

Re:15° Celsjusza[edytuj kod]

Widziałem zgłoszenie :) Sprawdź SDU. Runab (dyskusja) 11:58, 19 lis 2020 (CET)

Re:Choose your warrior[edytuj kod]

Jest kilka trybów Gry. Strony przynależące do innych trybów poznasz po tym, że mają dziwne nazwy typu Strona!/Tadeusz albo Strona./Justynian. Inne tryby na razie zostawiamy w spokoju, natomiast nie mają one prawa linkować się z trybem klasycznym. Serscull 12:01, 20 lis 2020 (CET)

Twój podpis[edytuj kod]

Wprowadzam pewne zmiany w tym, jak działa CSS na Nonsie i trafiłem przy tym na twój podpis: {{Peaceful Halcylian}}. Nie będzie możliwe używanie w nim tagu {{css: }}, bo tag ten będzie wkrótce wyłączony całkowicie. Jedyną opcją będzie korzystanie z TemplateStyles, czyli stylów zdefiniowanych na podstronie: Szablon:Peaceful Halcylian/style.css. Mają one jednak ściślejsze wymagania i np. nie można tam dawać atrybutów niestandardowych lub z przedrostkami przeglądarek (np. -webkit). Z tego powodu nie byłem w stanie przekonwertować twojego podpisu na nowy system, więc wyłączyłem w nim CSS całkowicie. Jeśli chcesz, to możesz próbować to naprawić. Ostrzyciel | Dyskusja 21:42, 18 maj 2021 (CEST)

CSS na stronie użytkownika[edytuj kod]

Na swojej stronie użytkownika masz tag {{#css: }}, który nie jest już wspierany z powodów bezpieczeństwa. Jego wyłączenie spowodowało zapewne, że przestały działać ci różnego rodzaju kolorowe szmery-bajery. Nie przewiduję możliwości ponownego włączenia tej funkcjonalności, dlatego sugeruję ci poprawienie wyglądu twojej strony użytkownika we własnym zakresie.

I nie, naprawdę nie przywrócę tego, celem Nonsensopedii jest hostowanie treści humorystycznych, a nie blogów, dlatego nie mam obowiązku utrzymywać funkcjonalności związanych ze stronami użytkowników, szczególnie jeśli stanowią one luki bezpieczeństwa. Dzięki za zrozumienie.

Ostrzyciel | Dyskusja 23:19, 18 maj 2021 (CEST)

Odpowiedz na ciebie[edytuj kod]

Zrobiłem edycję artykułu alfabet japoński. Mam nadzieję, że to śmiesznie będzie.

Pozdrowienia, Frozen Bok (dyskusja) 21:39, 7 gru 2022 (CET)

Mam pytanie[edytuj kod]

Czy można w artykułu "język japoński" robić zmianę, że link na sam alfabet jest moim brudnopisem, przenoszoną przez Tobie?

Re: Szablon płci[edytuj kod]

Problem jest taki, że to nie jest szablon, a magiczne słowo. Możesz poczytać, jak tego użyć tu: [1] Ryk2 (dyskusja) 09:21, 8 gru 2022 (CET)

Kolorowanie tekstu we własnym szablonu wieży[edytuj kod]

Dzień dobry, jak kolorować tekst we własnym szablonu wieży {{User2|skyblue|white|||Nagłówek||Tekst}} na stronie użytkownika? <span style="color:###"> nie działa.

Frozen Bok (dyskusja) 16:04, 8 gru 2022 (CET)

Ta wiadomość jest zmieniona w czasu, widającej w podpisie

Discord ping

Lewitujący nieprzyspawany moździerz.jpg Wal na Discorda, mości Panie! Discord white D.svg

Witaj po przerwie! Stim (odpowiedz) 22:12, 21 gru 2022 (CET)

rere[edytuj kod]

A, sorki. Nie doczytałem tego. Zapraszam w lutym :) Stim (odpowiedz) 14:33, 26 gru 2022 (CET)

Własne szablony w hasłach[edytuj kod]

Dzień dobry, jak stworzyć własny tekstowy szablon z plikiem foto, z możliwością edytowania podczas edycji artykułu? Z góry dziękuję))))))))))

Jeszcze chcemy powiedzieć あけおめ! Powód: życzę zdrowia i szczęścia.

Frozen Bok (dyskusja) 13:14, 1 sty 2023 (CET)

Jak prawidłowo nazywać szablon?[edytuj kod]

Dzień dobry. Wyobraźmy sobie, że postanowiłem stworzyć szablon, gdzie jest napisane "ze względu na to, że oryginalnego artykułu nie ma w polskiej ani nawet angielskiej Wikipedii, to prosimy porównać używając tłumacza google dla tłumaczenia", że pochylony tekst jest parametrem szablonu. Jak prawidłowo nazywać taki szablon? Dziękujemy za uwagę.

Frozen Bok (dyskusja) 12:38, 2 sty 2023 (CET)

Kolorowe tło w szablonach[edytuj kod]

Dzień dobry. Jak stworzyć jakiś tzw. "prostokąt z obwódką" lub kolorowe tło do szablonu? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam, Frozen Bok (dyskusja) 12:15, 5 sty 2023 (CET)

Nie, nie pasuje. Trzeba w "szablon:nazwa" stworzyć nie jakieś parametry, a kolorowe skrzynki. Jak to zrobić?

Odpowiedź na temat "odpowiedaj innym, oni nie są telepaty"[edytuj kod]


Dobrze! Postaram się odpowiedać rozmówcy na jego stronę dyskusje. Nie chcę powtarzać blędy poprzednich użytkowników. Dziękujęmy! Spoczątku piszęodpowiedź tu, a dalej kopiuje na stonę użytkownika, który napisał mi.
Dreńkalo Taras 13:48, 12 sty 2023 (CET)


Oceńcie nowy artykuł[edytuj kod]


Hej! Napisałem nowy utwor. Prosze, ocieńcie Wlaśny artykuł, jak możno polepszyć.
Dreńkalo Taras 19:46, 12 sty 2023 (CET)


Dlaczego?[edytuj kod]

Dlaczego usunąłeś artykuł o AdBuster? Ten człowiek jest polskim youtuberem i w Wikipedii informacji o tym nie ma. To chodzi o za tyle cytatów? Jeśli nie, to o jakiejś przyczyny, opisanej tu?

Mam już brudnopis o tym, ale w postaci kodu źródłowego:

Frozen Bok (dyskusja) 11:05, 24 sty 2023 (CET)