Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Plik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Plik – worek z zerami, jedynkami i bugami, przechowywany w komputerze. Jego nagły brak na pulpicie lub pendrajwie najczęściej wiąże się z zatrzymaniem akcji serca.

Rozmiar pliku określa ilość bugów, które zawiera plik. Wyrażany jest w bitach (małe by) lub bajtach (duże by), gdzie jeden bajt jest równy ośmiu bitom i reprezentuje możliwość wystąpienia jednego błędu. Im tłustszy plik, tym więcej wolnego miejsca pochłania na dysku twardym i tym więcej nerwów oraz czasu nas kosztuje jego uruchomienie.

Pliki przeterminowane lub z pleśnią trafiają do pewnej smrodliwej przestrzeni na dysku, zwanej koszem. Grzebią tam tylko pracownicy Remondisu i żule. Można tam znaleźć pliki *.txt z artykułami na Nonsensopedię, które się nie przyjęły, ewentualnie zdjęcia Twojej byłej. Ewentualnie zdjęcia Twojej byłej, które się nie przyjęły na Nonsensopedię. Kosz zawsze można opróżnić, żeby pozbyć się przykrych zapachów i wspomnień.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app klaptop.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.