Uczucie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 22:16, 3 lis 2006 autorstwa Nezumi (dyskusja • edycje) (nowy art)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Uczucie - podstawowa jednostka filozoficzne i poetyckie. Uczucie jest też jedną z najbardziej znanych jednostek inspiracji.

Rodzaje uczuć

Wyróżniamy różne uczucia. Najbardziej znane to:

Istnieją jeszcze uczucia rzadko spotykane jak na przykład radość. Aczkolwiek, każde uczucie wywołuje odmienne zachowanie i w rewakcji łańcuchowej prowadzi do innych uczuć. Z tego względu, naukowcy postanowili podzielić uczucia na ujemne, dodatnie i neutralne (tych ostatnich jeszcze nie odkryto).

Skutki działania uczuć dodatnich

Uczucia dodatnie są wbrew pozorom o wiele groźniejsze niż ujemne. Mogą wywoływać tak straszne rzeczy jak zaburzenie prawidłowej oceny sytuacji (potocznie nazywane optymizmem) a w konsekwencji śmierć milionów ludzi. Osoba przeżywająca tylko udzucia dodatnie jest narażona na pozytywną ocenę sytuacji politycznej w Polsce i w konsekwencji - głos na PiS.

Skutki działania uczuć ujemnych

Uczucia ujemne niosą za sobą stosunkowo nieduże konsekwencje. Najpoważniejsze to samobójstwo nieuchronnie prowadzące do śmierci. Jednak ta śmierć nie jest taka straszna ponieważ osoba odczuwająca negatywne emocje nie popiera rządu i dlatego jest skazana na wieczne potępienie. Cechą charakterystyczną dla osób odczuwających negatywne emocje jest pesymizm.

Wzory i symbole

Osoby uczuciowe odrzucają matematyczną logikę dlatego symbole jakich używają nie mają nic wspólnego z tą szlachetną przeklętą nauką. To samo tyczy się wzorów takich jak.

Wzór na uczucia:

gdzie U to uczucia, Asu to aktualny stan umysłu a M to matematyka. Istnieją jeszcze inne wzory, jak na przykład wzór na uczuciowość człowieka ale nie można ich podać ze względu na nienawiść jaką żywią do nich matematycy.

Zobacz też