Windows (klawisz): Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Porost. Autor wycofanej wersji to 95.49.7.167.)
Linia 1: Linia 1:
'''Klawisz Windows (WinKey, Super)''' – znajdujący się na [[klawiatura|klawiaturze]], w ilości dwóch, klawisz. Lewy pomiędzy [[Alt]]em a [[Ctrl]]em. Prawy jest natomiast między Altem a przyciskiem z menu i myszką. Często wyklinany z powodu zbyt łatwej dostępności podczas grania w różne gry. Kliknięcie go powoduje najczęściej minimalizację gry, która była na pełnym ekranie, w rezultacie zawieszenie się jej, lub, w tym bardziej optymistycznym przypadku, zobaczenie ekranu [[game over]] i w tym przypadku rozjebanie monitora o ścianę. W klawiaturach z przed 1995 nieobecny - stąd zamiłowanie graczy (oprócz [[Hardcore]]'ów!) do staroci.
'''Klawisz Windows (WinKey, Super)''' – znajdujący się na [[klawiatura|klawiaturze]], w ilości dwóch, klawisz. Lewy pomiędzy [[Alt]]em a [[Ctrl]]em. Prawy jest natomiast między Altem a przyciskiem z menu i myszką. Często wyklinany z powodu zbyt łatwej dostępności podczas grania w różne gry. Kliknięcie go powoduje najczęściej minimalizację gry, która była na pełnym ekranie, w rezultacie zawieszenie się jej, lub, w tym bardziej optymistycznym przypadku, zobaczenie ekranu [[game over]] i w tym przypadku rozjebanie monitora o ścianę.


Teoretycznie klawisz ten używany jest do rozwijania menu Start, ale w praktyce służy do denerwowania ludzkości grającej na pełnym ekranie.
Teoretycznie klawisz ten używany jest do rozwijania menu Start, ale w praktyce służy do denerwowania ludzkości grającej na pełnym ekranie.

Wersja z 23:06, 25 lut 2010

Klawisz Windows (WinKey, Super) – znajdujący się na klawiaturze, w ilości dwóch, klawisz. Lewy pomiędzy Altem a Ctrlem. Prawy jest natomiast między Altem a przyciskiem z menu i myszką. Często wyklinany z powodu zbyt łatwej dostępności podczas grania w różne gry. Kliknięcie go powoduje najczęściej minimalizację gry, która była na pełnym ekranie, w rezultacie zawieszenie się jej, lub, w tym bardziej optymistycznym przypadku, zobaczenie ekranu game over i w tym przypadku rozjebanie monitora o ścianę.

Teoretycznie klawisz ten używany jest do rozwijania menu Start, ale w praktyce służy do denerwowania ludzkości grającej na pełnym ekranie. Co dziwne ma więcej zastosowań w Linuksie niż w Windowsie.

W systemie Mac OS nie aktywny, bo po co? Klawiatury Applowskie w ogóle go nie posiadają (posiadaja natomiast piekniusie klawisze z jabłuszkiem).

Bardzo istotnym faktem jest to, iż klawisz ten promuje jedyny słuszny system operacyjny co jest ewidentną zmową wymierzoną przeciwko linuksowcom. Złośliwi jednak zauważają, iż przez swoje destrukcyjne działanie (opisane wyżej), jest on przymierzem przeciwko wielkiemu systemowi operacyjnemu. Szablon:Stubinf