Zegar: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Szoferka. Autor wycofanej wersji to 83.19.44.250.)
Linia 17: Linia 17:
*2. Odrysowujemy kreskę
*2. Odrysowujemy kreskę
*3. Procedurę z punktu 1 i 2 powtarzamy 12 razy, aż do uzyskania pełnej tarczy zegarowej odrysowanej na odcinku danego przedmiotu.
*3. Procedurę z punktu 1 i 2 powtarzamy 12 razy, aż do uzyskania pełnej tarczy zegarowej odrysowanej na odcinku danego przedmiotu.

==Odczytywanie czasu na zegarze wskazówkowym==
Unosimy rękę na której założony jest zegarek na wysokość oczu. Jeżeli nasze ubranie ma długie rękawy odsuwamy rękaw. Sprawdzamy jaką liczbę mniej więcej pokazuje mała wskazówka. Mnożymy ją razy sześćdziesiąt dwukrotnie a potem dzielimy przez 3600. Potem sprawdzamy co pokazuje mała wskazówka, dodajemy dwukropek i już wiemy która godzina. W razie jakichkolwiek problemów najlepiej wykonać telefon to Chronosa pod numer 997


{{stub}}
{{stub}}

Wersja z 15:49, 19 mar 2007

Zegar – starożytne narzędzie do odmierzania czasu. Wynaleziono go, kiedy pewien Egipcjanin spojrzał w Słońce i go oślepiło. Stwierdził, że gówno się w ten sposób dowie i lepiej, żeby informacje ze słońca pobierał za niego ktoś inny.

Budowa zegara

  1. do budowy zegara nie trzeba rusztowań.
  2. ...ani cegieł!
  3. prawdziwy zegar składa się z dwóch wskazówek, tarczy z namalowanymi na niej godzinami i całej masy zębatek i ciężarków.
  4. składaniem zegarów zajmuje się zegarmistrz, a Ty się za to nie bierz, bo i tak nie umiesz.
  5. Istnieją także inne zegary, które jednak najczęściej są tanimi chińskimi podróbkami i zamiast tarczy z cyferkami mają elektroniczny wyświetlacz, na którym wyświetlane są różne działania matematyczne, które trzeba wykonać, żeby dowiedzieć się – która godzina?

Ponadto...

Jest powodem zazdrości ze strony anorektyczek, gdyż domaga się tylko tictaców.

Odmierzanie czasu

Czas odmierza się następująco:

  • 1. Przykładmy większą wskazówkę do przedmiotu, który chcemy odmierzyć.
  • 2. Odrysowujemy kreskę
  • 3. Procedurę z punktu 1 i 2 powtarzamy 12 razy, aż do uzyskania pełnej tarczy zegarowej odrysowanej na odcinku danego przedmiotu.


Puzzle stub.png Autorowi tego hasła oderwało palce zaraz po tym, jak wklepał kilka zdań. Jeśli chcesz go zastąpić – rozbuduj to hasło.