Edytujesz „Łyżwy”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
Łyżwy to takie dwa buty z nożem do mięsa na spodzie. Nieźle się w nich po lodzie dopierdala.
'''Łyżwy''' – urządzenie mające na celu obranie [[warzywo|warzywa]] przy pomocy [[but]]a. Łyżew używa się przede wszystkim do obierania [[ogórek|ogórków]] lub innych warzyw. Osobę wykonującą tą czynność nazywamy [[łyżwiarz]]em. Co śmielsi ludzie próbują jazdy na tymże obieraku na [[lód|lodzie]] – jest to dowód na to, jak pomysłowi mogą być [[człowiek|ludzie]].

Łyżwiarzy dzielimy na dwie grupy:
*'''Łyżwiarz figurowy''' (osoba wykonująca piruety podczas obierania warzyw)
*'''Łyżwiarz hokejowy''' (osoba obierająca ogórki w stroju [[rugbista|rugbisty]], osobnik bardziej prymitywny)

Łyżwa składa się z [[metal (materiał)|metalowego]] obieraka lub drąga (przeważnie zakończonego ząbkami) oraz z buta, który umożliwia trzymanie urządzenia w odpowiedniej pozycji. Obydwie części są ze sobą sklejone na [[słowo honoru]].

Pierwsze łyżwy, jak donoszą pisma, były używane już przez rasę ludzi-surykatek dawno temu (kiedy bramy egipskie zapinano na babskie guziki). Pierwsza znalezioną łyżwą była łyżwa ciemnych i dzikich plemion znaleziona w [[Skandynawia|Skandynawii]].

Jeżeli chcesz iść pojeździć na łyżwach – kup swoje własne. Wypożyczać nie radzę, gdyż zwykle z wypożyczalni wydobywa się, delikatnie mówiąc, nieprzyjemny zapach…

== Zobacz też ==
* [[deskorolka]]
* [[Europass]]

{{Stub|spo}}
[[Kategoria:Sprzęt sportowy]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablon użyty w tym artykule: