Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Łyżwy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Łyżwy – urządzenie mające na celu obranie warzywa przy pomocy buta. Łyżew używa się przede wszystkim do obierania ogórków lub innych warzyw. Osobę wykonującą tą czynność nazywamy łyżwiarzem. Co śmielsi ludzie próbują jazdy na tymże obieraku na lodzie – jest to dowód na to, jak pomysłowi mogą być ludzie.

Łyżwiarzy dzielimy na dwie grupy:

  • Łyżwiarz figurowy (osoba wykonująca piruety podczas obierania warzyw)
  • Łyżwiarz hokejowy (osoba obierająca ogórki w stroju rugbisty, osobnik bardziej prymitywny)

Łyżwa składa się z metalowego obieraka lub drąga (przeważnie zakończonego ząbkami) oraz z buta, który umożliwia trzymanie urządzenia w odpowiedniej pozycji. Obydwie części są ze sobą sklejone na słowo honoru.

Pierwsze łyżwy, jak donoszą pisma, były używane już przez rasę ludzi-surykatek dawno temu (kiedy bramy egipskie zapinano na babskie guziki). Pierwsza znalezioną łyżwą była łyżwa ciemnych i dzikich plemion znaleziona w Skandynawii.

Jeżeli chcesz iść pojeździć na łyżwach – kup swoje własne. Wypożyczać nie radzę, gdyż zwykle z wypożyczalni wydobywa się, delikatnie mówiąc, nieprzyjemny zapach…

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Project Atlantik.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sportu. Jeśli dostałeś się do kadry olimpijskiej – rozbuduj go.