Edytujesz „AMD Athlon”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:ShinBus ComputexBus AG592 Front.jpg|thumb|200px|Powóz wiozący AMD Athlon]]
[[Plik:AMD bus.jpg|thumb|right|200px|Powóz wiozący AMD Athlon]]
'''AMD Athlon''' – nazwa handlowa procesorów wymyślonych przez [[Kanadyjczycy|Kanadyjczyków]] i sprzedawanych biedakom na różnych zadupiach, takich jak Polska. Athlony są sprzedawane jako tańszy odpowiednik procesora [[Pentium]], i, podobnie jak on, mogą być używane w komputerach (aczkolwiek nie jest to zalecane).
{{t}}nazwa handlowa procesorów wymyślonych przez [[Kanadyjczycy|Kanadyjczyków]] i sprzedawanych biedakom na różnych zadupiach m.in. w Polsce. Athlony są sprzedawane jako tańszy odpowiednik procesora [[Pentium]], i, podobnie jak on, mogą być używane w komputerach (aczkolwiek nie jest to zalecane).


== Historia powstania ==
== Historia powstania ==
Athlony powstały w [[1999]] za pomocą wadliwie działającego [[Ksero|ksera]], którym Kanadyjczycy skserowali procesor Pentium. Zaczęli go wtedy sprzedawać. Ponieważ były popularne, próbowano zmniejszyć koszty ich produkcji, zatrudniono więc parę Chinek, żeby je ręcznie rysowały ołówkami z [[Pepco]]. Kilka lat później kupili już 2 chińskie drukarki, ale żeby nie psuć dobrej marki, nie zmienili ich nazwy.
Athlony powstały w 1999 roku za pomocą wadliwie działającego [[ksero|ksera]], którym Kanadyjczycy skserowali procesor Pentium.


== Zastosowania ==
== Zastosowania ==
Zakres zastosowań Athlonów jest większy niż procesorów [[Pentium]]. Oprócz pracy w komputerach, Athlony, (a szczególnie Athlony XP) mogą być używane jako ozdoba [[Ściana|ścienna]], [[grzejnik]] lub jako opał do kominka.
Zakres zastosowań Athlonów jest większy niż procesorów [[Pentium]]. Oprócz pracy w komputerach, Athlony, (a szczególnie Athlony XP) mogą być używane jako ozdoba [[Ściana|ścienna]], [[grzejnik]] lub jako opał do kominka.


Niestety swego czasu ludzie, znani też jako homo non-sapiens nie docenili szerokiego wachlarza zastosowań procesorów Pentium, które to dużo lepiej sprawdzały się jako grzejniki i grzałki do czajników. Wtedy Athlony zdominowały rynek, przez co średnia temperatura w domach spadła o około 3 stopnie Celsjusza. Dużo mniej czasu było również na rozmowę z rodziną, gdyż lokacje w grach, strony internetowe, a także grafiki ładowały się 666 razy szybciej.
Niestety swego czasu ludzie, znani też jako homo non-sapiens nie docenili szerokiego wachlarza zastosowań procesorów Pentium, które to dużo lepiej sprawdzały się jako grzejniki i grzałki do czajników. Wtedy Athlony zdominowały rynek, przez co średnia temperatura w domach spadła o około 3 stopnie celsjusza. Dużo mniej czasu było również na rozmowę z rodziną, gdyż lokacje w grach, strony internetowe, a także grafiki ładowały się 666 razy szybciej.


{{stub|tech}}
== Modele AMD Athlon ==
* AMD Athlon Ql-60 – procesor wyciągnięty z ogromnej [[Dupa|dupy]]!
* AMD Athlon Ql-64 – procesor wyciągnięty z pupy.
* AMD Athlon Ql-66 – super procesor o mniejszym niż poprzednik.
* AMD Athlon Ql-68 – kolejny model procesora prosto z dupy o nagrzewaniu większym niż 666 stopnia celsjusza.
* AMD Athlon 200GE – najnowszy procesor od AMD. 200 oznacza ilość [[Niebieski ekran śmierci|BSoDów na minutę]], GE oznacza rodzaj stolca (ekstremalny). Procesor jest na socket <del>462</del> AM4, wspiera 64 <del>kB</del> GB pamięci operacyjnej, a do tego ma prawie pięć <del>miliardów</del> tranzystorów na pokładzie.


[[Kategoria:Technika]]
== Przyszłe Modele AMD Athlon ==
* AMD Athlon 128 – piękny model AMD teraz 128 bitowa gra będzie śmigała jak maluch.
* AMD Athlon 128 x2 – nowy model z 2014 AMD tylko 0,999999 [[dolar]]a.
* AMD Athlon 128 x10 – bardzo dobry model jak na rok 2015… 100 zł w promocji pod [[Biedronka|Biedronką]].
* AMD Athlon 128 x0 – lepszy, wydajniejszy, droższy, bardziej uszkodzony, mocniejszy!
* AMD Athlon 256 x7 – boski procesor 7 Ghz, ciągnący 7W, o napięciu 7V.
* AMD Athlon 512 x1,11 – procesor Maćka z klanu. Producenci uznali, że będzie droższy niż batonik Lion.
* AMD Athlon 1024 x4 – <del>prawdziwe gówno</del> cudo techniki, potęga nad potęgami, dobry do ogórków kiszonych.
* AMD Athlon 666.666+ – Mortal Kombat 1,33 na pewno odpali ale na niskich detalach.
* AMT Alkohlon xxwp 0,5l – ''x'' widzę podwójnie, może tak łyczka… To ma…
* AMD Athlon 266FSB – połączenie 256 x7 i Pentiuma, bestia o litografii 14 km, taktowaniu 3200 GHz i FSB na poziomie 266 Hz.

== Zobacz też ==
* [[mikrokontroler]]
* [[Pentium]]
* [[procesor]]
* [[układ cyfrowy]]

{{stopka}}
[[Kategoria:Części komputera]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)