Edytujesz „Antygermanizm”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 3: Linia 3:


== Krzewiciele ==
== Krzewiciele ==
Najsłynniejszym krzewicielem antygermanizmu był [[Joseph Goebbels]], który wmówił całej Europie, że 99% narodu niemieckiego wspierało wojnę, holokaust i [[Adolf Hitler|Wujka Adusia]] (podobno pracował nad 125-cio procentowym poparciem, ale mu nie wyszło). Przekonał także polskich nacjonalistów, że polscy żołnierze wykazali się taką heroiczną dzielnością, że pokonali Niemców w czołgach dysponując jedynie huzarskim uzbrojeniem. Po ponad trzech latach wojennych negocjacji udało mu się również przekonać Anglików, żeby zrównali z ziemią [[Hamburg]], [[Drezno]] i Kolonię oraz spalili starówki wszystkich pozostałych większych niemieckich miast.
Najsłynniejszym krzewicielem antygermanizmu był [[Joseph Goebbels]] – nazista będący w 75% [[żyd]]em, który wmówił całej Europie, że 99% narodu niemieckiego wspierało wojnę, holokaust i [[Adolf Hitler|Wujka Adusia]] (podobno pracował nad 125-cio procentowym poparciem, ale mu nie wyszło). Przekonał także polskich nacjonalistów, że polscy żołnierze wykazali się taką heroiczną dzielnością, że pokonali Niemców w czołgach dysponując jedynie huzarskim uzbrojeniem. Po ponad trzech latach wojennych negocjacji udało mu się również przekonać Anglików, żeby zrównali z ziemią [[Hamburg]], [[Drezno]] i Kolonię oraz spalili starówki wszystkich pozostałych większych niemieckich miast.


[[Kategoria:Niemcy]]
[[Kategoria:Niemcy]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)