Big Brother

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Łoczko
PAMIĘTAJ – Wielki Brat Patrzy

Zostałeś nominowany do opuszczenia domu Wielkiego Brata. Jeśli złamałeś choć jedną zasadę, opuść dom Wielkiego Brata.
Wielki Brat we własnej osobie
Wielki Brat patrzy!

Na kratę z nią!!!

Hiszpańska Inkwizycja o Big Brotherze

Wyprowadź mnie na zewnątrz!

Samuel Goldfish o Big Brotherze

W ZSRR, to uczestnicy obserwują Wielkiego Brata.

Radziecka inwersja o Big Brotherze

Z kim naprawdę, z kim naprawdę jesteś.

Ukryty przekaz VI edycji Big Brothera

Big Brother (Wielki Brat) – drugi po Agencie polski program telewizyjny typu reality show, na którym TVN zbił majątek. Prekursor patostreamów. W latach 20012002 odbyły się trzy polskie edycje tego programu. Potem były kolejne na TV4, ale każdy miał je w nosie aż do zdemolowania domu Wielkiego Brata. Mając jednak na uwadze sukces Rafoniksa i Daniela Magicala postanowiono wskrzesić ten program w TVN 7.

Nagroda za zwycięstwo w programie wynosi pięćset tysięcy złotych. Wielki Brat nie jest obecny na planie ciałem, można tylko usłyszeć jego głos. O pozostaniu w programie decydują zarówno osoby biorące udział, jak i publiczność, przy pomocy telefonów dzwoniąc pod specjalny numer, wysyłając wiadomość SMS lub poprzez media społecznościowe. Ten, kto najmniej bluźni, najrzadziej uprawia seks bądź jest lepiej wykształcony od widzów przegrywa pierwszy.

Edycje[edytuj • edytuj kod]

 • Big Brother 1 (marzec-czerwiec 2001) – oglądali ją wszyscy Polacy, bez względu na płeć, wyznanie, kolor skóry i cierpliwości do śmieci Manueli. Kto nie oglądał, był bojkotowany przez resztę społeczeństwa. Uczestnicy odnieśli sukces w polityce, reklamach oraz w filmie, o czym może świadczyć sukces komercyjny i artystyczny filmu Gulczas, a jak myślisz. Zwycięzca pierwszej edycji odwdzięczył się Polakom za podglądanie jego – zapisał się do Platformy i przegłosował podwyżkę podatku VAT.
 • Big Brother 2 (wrzesień-grudzień 2001) – odgrzewany kotlet. Niby wszyscy oglądali, ale uczestnicy byli nudni i widzowie stwierdzili, że Gulczas i Janusz byli lepsi.
 • Big Brother 3 (marzec-maj 2002) – ostatnia edycja w TVN. Aby nie było klapy jak z drugą edycją zaproszono Frytkę i Kena, którzy pluskali się w jacuzzi. Oprócz tego mieliśmy dziewczynkę zbierającą Pokemony oraz dwójkę narwańców, którym nagle odechciało się być posłusznym Wielkiemu Bratu i próbowali zmieniać zasady. Niektórzy uczestnicy, nie mogąc wytrzymać w takim wariatkowie, w popłochu uciekli z programu przez dach.
 • Big Brother 4.1 (wrzesień-grudzień 2007) – w związku z tym, że niektórzy fani formatu byli namolni i za wszelką cenę chcieli jego powrotu, TV4 postanowiła raz na zawsze skompromitować markę, by był z nią w Polsce spokój. Do programu zrekrutowano prostytutki, nudystów i alkoholików, a całemu temu towarzystwu regularnie podawano grzybki halucynki, aby zabawa była tym milsza. Show wygrała Jolanta Rutowicz. O dziwo TV4 nie udało się zohydzić jeszcze marki.
 • Big Brother 5 (marzec-maj 2008) – żeby być pewnym, że nikt już nigdy w Polsce nie upomni się o Big Brothera, TV4 zorganizowała jeszcze jedną edycję, dla pewności, że program osiągnie dno absolutne. Show podzielono na dwie części – w pierwszej znaleźli się m.in twarz katalizatorów, nieznana piosenkarka powstała pod wpływem upadku ZSRR, Rutowicz, Miller z SLD Boysów, Najman oraz Gulczas, który odcinał kupony. W drugiej części zgromadzono bydło dowodzone przez Warchoła, który wykorzystał swoją siłę do zniszczenia tekturowych drzwi.
 • Big Brother 6 (kwiecień-czerwiec 2019) – TVN z braku laku postanowił odświeżyć formułę po 11 latach przerwy. Zaproszeni zostali ciepluch z 500 19+, wegeparka, Ślązak z Korony Królów, ukraiński podrywacz, łakoma wokalistka, czarny ryj, fryzjer Lewandowskiej, umalowana blondynka i profesjonalny bokser.
 • Big Brother 7 (wrzesień-listopad 2019) – TVN postanowił iść za ciosem i kontynuować formułę. Zostali zaproszeni babochłop-lesbijka, grube bliźniaczki, narcyzowata kobieta, która mimo największej liczby nominacji dostała immunitet, bajkopisarz-ekshibicjonista i pływak, który zdjął koszulę Wietnamce. Warto też wspomnieć o wizycie Darka Jankowskiego, który akurat umierał na guza mózgu i musiał jakoś spędzić ostatnie tygodnie swojego życia.

Znani uczestnicy[edytuj • edytuj kod]

Parę osób z Big Brothera przewijało się tu i ówdzie w polskim show biznesie. I tak:

 • Janusz Dzięcioł trafił do PO i zemścił się na osobach, które go nominowały poprzez głosowanie za zwiększeniem wieku emerytalnego, a teraz to robi u świętego Piotra;
 • Sebastian Florek trafił do SLD i słuch po nim zaginął;
 • Maja Frykowska przeszła na ty z Cejrowskim;
 • Piotr Gulczyński wystąpił w pewnym filmie. Problem w tym, że na nim wybił się nie Gulczas, a youtuber Masochista;
 • Manuela Jabłońska prowadziła Maraton Uśmiechu, o czym pewnie chciałaby zapomnieć;
 • Jarosław Jakimowicz uśmiecha się reklamując katalizatory;
 • Klaudiusz Ševković kręci watę;
 • Sasha Strunin chałturzy;
 • Józef Warchoł po skopaniu drzwi w Big Brotherze skopał bramę u świętego Piotra.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: