Edytujesz „Burak (osoba)”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
{{sur|'''osoby'''|[[Burak]]}}
'''Burak''' – [[osoba]] chamska, często niezrównoważona psychicznie, z wahaniami nastrojów oraz niezintegrowana z otoczeniem. Nazwa wzięła się prawdopodobnie z powodu pojawiania się czerwonych [[rumieniec|rumieńców]] na widok innego buraka płci odmiennej. Jest to także mechanizm obronny. Dorosłe osobniki osiągają z reguły dosyć pokaźną masę, co tłumaczy mało aktywny tryb życia. Buraka da się rozpoznać bez problemu również dzięki charakterystycznej mimice. [[Twarz]] buraka jest nieskalana myślą. Czasami występuje pod przykrywką pustego uśmieszku, lub jak to się częściej zdarza naburmuszonych, tłustych warów. Szczególnie w tym drugim przypadku tworzy uroczą kompozycję przypominającą [[dupa|dupę]] pawiana (zwróćmy uwagę na kolor). Buraki dla upodobnienia się do ich pierwowzoru, często korzystają z różnych usług kosmetycznych (np. solarium, sauna).
'''Burak''' – osoba chamska, często niezrównoważona psychicznie, z wahaniami nastrojów oraz niezintegrowana z otoczeniem. Nazwa wzięła się prawdopodobnie z powodu pojawiania się czerwonych [[rumieniec|rumieńców]] na widok innego buraka płci odmiennej. Jest to również mechanizm obronny buraka.
Burak to po prostu głupek!!!


{{stublud}}
== Charakterystyka ubioru ==
[[Kategoria:Ludzie]]
[[Plik:Peja.jpg|thumb|300px|Zmieniam barwy w zależności od sytuacji. Zrozum to, k {{cenzura3}}a, bo zaraz zrobię się czerwony.]]
Pospolity burak preferuje mocną stylówę. Wymaga wyszukanych ubrań, które będą w stanie pokryć jego ogromne [[ciało|cielsko]], a jednocześnie wyróżnią go spośród innych buraków, jak i nie-buraków. Na jego strój najczęściej składa się:
* koszulka w rozmiarze XL lub XXL,
* stara, koniecznie tandetna kurtka (czasami bluza),
* jeansy na wzór mody sprzed 30 lat, lub śliskie [[dres]]y z paskami (wersja osiedlowa),
* kolorowe [[but]]y z bazaru, albo klasyczny zestaw – [[sandały]] i [[skarpetki]] (wersja wakacyjna).

Burak nie tylko dba o swój strój. Mężczyźni dbają o to, by być łysym (lub krótkowłosym) napakowanym grubasem, zaś kobiety mają krótkie włosy (uczesanie na „mój mąż jest z zawodu kierownikiem”).

== Zachowanie ==
Buraki wykazują brak porozumienia z otoczeniem i łatwo popadają w [[kłótnia|konflikty]]. Czasami szukają ich na siłę, czasami natomiast starają się ich unikać, jednakże jak to niby może być możliwe, skoro nie spodobało im się twoje spojrzenie?! Nie rażą inteligencją, więc większość normalnych ludzi traktuje ich odpowiednio. Jak buraków.

Buraki często się wożą kilkunastoletnim [[BMW]], którym to driftują i palą gumę. Czasami zdarza się, że oprócz opon spalą cały samochód jak słynny Dzidek ze Szczecina. Ewentualnie jeździ dwudziestoletnim [[Volkswagen]]em, puszczającego więcej dymu niż smog wawelski. Posiadanie tego dobra luksusowego czyni go w jego mniemaniu przedstawicielem elit miejskich. Gardzi biedakami rowerzystami, których nie stać na samochód, gardzi komunikacją miejską którą jeżdżą [[menel]]e, gardzi pieszymi, którzy powinni podziwiać jego bogactwo zamiast tracić czas na przechodzenie po pasach. Jeśli chodzi o parkowanie to burak zawsze musi stanąć swym bolidem tak, aby zająć co najmniej dwa miejsca parkingowe. Po wyjściu z ''fury'' zazwyczaj trzyma się on w [[gówno|kupie]] z burakami, czy innymi warzywami, ponieważ tylko wśród <del>jeżyn</del> jarzyn jest w stanie znaleźć szczęście i spełnienie swojej burackiej natury.

== Zobacz też ==
* [[BMW]]
* [[wariat drogowy]]

[[Kategoria:Statusy społeczne]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablon użyty w tym artykule: