Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Codegen

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Codegen pod obciążeniem
Hasło reklamowe firmy Codegen
Pożądany efekt bądź defekt, jak kto woli

Codegen (znana też jako Codegen Technology) – chińska firma produkująca materiały wybuchowe akcesoria komputerowe. W Polsce dużą popularnością cieszyły się zasilacze tej firmy. To właśnie dzięki temu czynnikowi Codegen cieszy się tak ogromną popularnością na polskich forach komputerowych. Główna zaleta tych zasilaczy to szczególnie niska cena za spalenie twojego komputera. W najgorszym przypadku zniszczeniu ulegnie tylko płyta główna, a w najlepszym całość zostanie przerobiona na efektowny piekarnik.

Wersje zasilaczy[edytuj • edytuj kod]

  • Codegen 300W – najtańsza wersja wybuchowa.
  • Codegen 350W – również wybuchowa, jednak z większą mocą wybuchu.
  • Codegen 400W – zaawansowany zasilacz, który ze zwiększoną mocą gwarantuje minimalne opóźnienie w zapłonie.
  • Codegen 500W – ulepszona wersja z jeszcze większą mocą obalającą, bardzo rzadko spotykana. Poza tym niczym się nie różni od pozostałych wersji.

Inne produkty[edytuj • edytuj kod]

Firma Codegen produkuje również obudowy do komputerów PC. Po włożeniu do niej podzespołów grzejących się, cała maszyna działa niczym kuchenka mikrofalowa. Efekt można zwiększyć, dokładając zasilacz tej firmy, czyniąc z niej wielką farelkę. Na szczęście twórcy postarali się o dobry wygląd.

Codegen produkuje sprzedaje także monitory i inne, mniej ważne pierdółki. Zapewne sami się domyślacie, co można o nich napisać.