Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Człowiek-dżdżownica

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Człowiek dżdżownica)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Człowiek dżdżownica

Earthworm-man (ang. człowiek-dżdżownica) – jeden z wielu superbohaterów ratujących świat przed zagładą. Pomimo wielu zasług Człowieka dżdżownicy, media starają się ukrywać go przed ludźmi, ponieważ nie chcą by ich sekrety (pranie mózgów etc.) wyszły na światło dzienne.

Bohater[edytuj • edytuj kod]

Największy bohater ludzkości zawdzięcza swe życie rosyjskim naukowcom, którym w swoich laboratoriach na Syberii (po ciężkiej pracy) udało się zmutować dżdżownice. Earthworm-man, jak się okazało, posiadał niezwykłe umiejętności, m.in zwiększanie się do rozmiarów przeciętnego człowieka a także powrót do zwyczajnej formy. Postanowił, że nie będzie nikomu przekopywał ziemi. Odtąd zakłada niebieską bądź czerwoną pelerynę, białe rękawice i białe wielkie buty.
Po ucieczce z laboratorium nikt nie wie gdzie jest Earthworm-man, jedni mówią, że żyje pod ziemią, inni, że na Alasce, inni, że przeniósł się na planetę Habla.
Z rosyjskich dokumentów wynika że człowiek dżdżownica ma też brata – Człowieka kciuka.
Thumb-man ściga (na polecenie Rosji) swego brata, dlatego ten musi kryć się ze swoją działalnością.

Super moce[edytuj • edytuj kod]

  • Zmiana swoich rozmiarów.
  • Szybsze i dużo większe pozbywanie się ziemi od zwykłej dżdżownicy.
  • Regeneracja lepsza od samego Wolverine'a.
  • Umiejętność latania (w końcu jest superbohaterem).

Sceptycyzm i wrogowie[edytuj • edytuj kod]

Na świecie jednak istnieją ludzie którzy podważają teorie o Człowieku dżdżownicy i jego rodzinie, ale wciąż nie mogą wytłumaczyć wszelkich zdjęć i portretów pamięciowych Earthworm-man'a.

Większość wrogów człowieka dżdżownicy uważa go za antybohatera opierając się głównie na sfałszowanym zdjęciu (każdy wie, że człowiek dżdżownica nie nosi okularów...)

Zatem, czy człowiek dżdżownica istnieje? Oczywiście!

PAMIĘTAJ!
Jeśli pewnego dnia prosząc o jakąkolwiek pomoc i z niewyjaśnionych przyczyn problem zniknie a nazajutrz znikną ci buty – to podziękuj Człowiekowi dżdżownicy.