FotoŁowca 2021 – głosowanie
Pomóż nam wybrać najlepszy strzał w FotoŁowcy 2021! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Wolverine

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ciekawe, dlaczego on nosi majtki na spodniach. Hmmm...

Wolverine (inaczej Wejpon Iks, Łolwerajn, Rosomak) – jeden z członków tajnej organizacji podziemnej zwanej „Iks-men” działającej w Polsce od 1963 roku.

Dzieciństwo[edytuj • edytuj kod]

Wiemy naprawdę mało o dzieciństwie Wolverine'a. Właściwie nic. No, może poza tym, że urodził się pod imieniem Loganus, i że było to w Polsce. No i tyle.

Działalność w Iks-men[edytuj • edytuj kod]

Rosomak dołączył do Iks-Men, gdyż był bezrobotny i aktywnie poszukiwał pracy. Pod swoje skrzydła przyjął go prof. (jednak do dziś nie wiadomo, z jakiej dziedziny) Czarls Ksawierus, gej. Wolverine razem ze swymi przyjaciółmi z drużyny walczył z homofobami i z różnego rodzaju wrogimi wrogami. Był największym wrogiem Lobo (walczyli o to, który jest bardziej „dziki”) Loganus przez całą działalność zastanawiał się, skąd ma swoje wspaniałe...

Zdolności[edytuj • edytuj kod]

  • szkielet z adamantium – niezwykle niezwykły szkielet zwiększający niezwykłość;
  • adamantytowe szpony wysuwane z dłoni – praktyczne narzędzia nadające się do krojenia pieczywa;
  • odporność na alkohole, trucizny i narkotyki (jednak ta umiejętność jest nieprzydatna, gdyż nasz bohater nie pije, nie pali i... nie je) – nasz rosomak gdyby chciał mógłby pić, ćpać, truć się, a i tak nie będzie miał kaca, nie umrze ani jego mózg nie zgnije.