Przedstawiamy Wam nową Nonsensopedię – wygodniejszą, czytelniejszą, ładniejszą! Od teraz Nonsensopedia na komputerze wygląda tak, jak na telefonie – sprawdź!

David Copperfield

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
David zaraz wykona „Kamehameha”

David „Miedziane Pole” Copperfield (ur. 16 września 1956 jako David Seth Kotkin) – amerykański iluzjonista, hochsztapler, bajkoopowiadacz, człowiek o większej zdolności wciskania kitu ciemnej masie niż polscy politycy.

David urodził się w rodzinie żydowskich imigrantów z Rosji[1]. I to właściwie mówi samo za siebie…

Już w wieku 12 lat zaczął wywijać niezłe numery. Jego popisową sztuczką była iluzja ze znikającymi monetami, dzięki której zarobił na studia. Wtedy też przyjął pseudonim „Davino”. Jak dobrze, że go później zmienił… Już jako 16-latek nauczał innych swego rzemiosła. I nie wiadomo czy ma to coś wspólnego ze zwiększoną liczbą samobójstw przez utopienia, skoki z okna, strzelenie w szczękę czy uduszenie oraz zjedzenia przez psa[2].

Wykonał niezliczone ilości trików. Do jego popisowych należą: zniknięcie pociągu, latanie w te i we wte, przejście Wielkiego Muru oraz romans z Claudią Shiffer. Krótko mówiąc – wykonał więcej numerów niż wasze stare.

31 sierpnia 2010 roku mistrz sztuki iluzji został zabity nożem na przedmieściach Łodzi, podobno był za Widzewem.

Przypisy

  1. Nie, nie był komunistą. Chociaż…
  2. Co?!


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.