Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Die Sektor

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie ważne, że wyglądają jak klasa matematyczno-informatyczna. W harsh EBMie radzą sobie lepiej niż nie jeden tró i harsh skurwysyn.

Die Sektor (czyt. Daj Sektor, nie Di Sektor!!!) – dość specyficzny zespół wykonujący muzykę harsh EBM, który pomimo rzeszy fanów na całym świecien nie manipuluje ich światopoglądem, a członkowie nie obrażają publicznie fanów. Posiada figlarną nazwę, którą każdy nowicjusz uważa za niemiecką, podczas gdy tak naprawdę jest jedynie na nią stylizowana. Przez demo i pierwszy album grali EBM, jednak po odejściu syczącej jednostki byli zmuszeni przyjąć nowego wokalistę, który zaś uznawał syczenie za zbyt harsh i zaczął dla urozmaicenia drzeć mordę. W ten sposób zespół stał się TBMowy, co nie do końca trafiło we wrażliwe gusta fanów.

Brzmienie[edytuj • edytuj kod]

Die Sektor w swoich utworach zawiera więcej melodii niż 10 dowolnych, przeciętnych zespołów z gatunku EBM w całej dyskografii. Melodyjne u nich jest wszystko z basami i beatem włącznie. Co kilkanaście sekund możemy podziwiać przewijające się w tle efekty, które w danym utworze zmieniają się kilkukrotnie. Obok dość szybkich, lecz niezwykle płynnych i jazdowych kawałków, pojawiają się też takie, przy których można usnąć albo się popłakać. Całość sprawia, że muzyka Die Sektor bardziej nadaje się do rozmyślania i snucia marzeń, niż do tańca czy ruchania. Mimo to, puszczany jest wciąż w klubach dla cybergotów, którzy tańczą, ćpają i tłuką się po mordach w rytm najlepszej muzyki EBM.

Applied Structure in a Void[edytuj • edytuj kod]

Powyższy opis dotyczy niestety wyłącznie pierwszych dwóch wydawnictw. Trzecie, na którym nowy wokalista nie chciał już syczeć, stylizowane jest na zerżnięte jest z typowego brzmienia Combichrista. W związku z tą nagłą i niespodziewaną zmianą, chłopaki naruszyli wiele zamkniętych, wyłącznie na EBM gustów słuchaczy, którzy skreślili zespół w swoich oczach i poszli się popłakać. Sukces albumu powinien pojawić się w momencie, gdy usłyszą o nim fani TBMu i powernoise, choć możliwe też jest, że i oni mają po dziurki w nosie kolejnych kopii Combichrista.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Członkowie Die Sektor nie są harsh.
  • Bliżej im do programistów niż do cybergotów, jednak stylistyka zobowiązuje.
  • Członkowie Die Sektor są uprzejmi i chętnie zamienią z tobą słówko.
  • Die Sektor ceni postęp, co wyróżnia ich na tle całego gatunku. Fani tego jednak nie czują.