Edytujesz „Edukacja”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Tablica szkolna.jpg|thumb|350px|Szkoła óczy i wyhowóje]]
[[grafika:30.jpg|thumb|350px|Szkoła óczy i wyhowóje.]]
{{cytat|We don't need no '''education'''. <br /> We don't need no thought control. |[[Pink Floyd]] o '''Edukacji'''}}
{{cytat|We don't need no '''education'''. <br> We don't need no thought control. |[[Pink Floyd]] o '''Edukacji'''}}


'''Edukacja''' – zjawisko zdobywania i przyswajania wiedzy przez [[Uczeń|uczniów]]. Pozytywne, do czasu, aż pewnego pier{{cenzura3}}, słonecznego dnia, pewien skur{{cenzura3}} wprowadził ''przymus edukacji''. Od tamtej pory, edukacja jest przejawem działań jednoznacznie negatywnych, często niebędących nawet edukacją.
'''Edukacja''' – zjawisko zdobywania i przyswajania wiedzy przez uczniów. Pozytywne, do czasu, aż pewnego pier{{cenzura3}}, słonecznego dnia, pewien skur{{cenzura3}} wprowadził ''przymus edukacji''. Od tamtej pory edukacja jest przejawem działań jednoznacznie negatywnych, często nie będących nawet edukacją. U większości uczniów edukacja jest przykrym obowiązkiem, który zaczynają pier{{Cenzura}} około 2 klasy gimnazjum (niektórzy nawet wcześniej)
==Historia==

[[grafika:Fryderyk1.jpg|thumb|To on ci to zrobił!]]
== Historia ==
Wielu uczniów polskich szkół wyraża olbrzymią nienawiść do „tego kogoś”, kto wymyśli ''przymus edukacji''. Zapowiadają, że go zamordują, a jego [[śmierć]] będzie długa i bolesna. Jedyny ich problem polega na tym, że nie wiedzą, kim jest ten zbrodniarz. W tym momencie odsłaniam kurtynę przed mściwymi uczniami: przymus edukacji wprowadził jako pierwszy, nie kto inny, ale [[Fryderyk Wilhelm I Hohenzollern]]. Zła wiadomość jest taka, że on nie żyje od [[1740]]. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że współpracował z [[Szatan]]em.
[[Plik:Antoine_pesne_friedrich_wil.jpg|thumb|To on ci to zrobił!]]
==Narzędzia edukacji==
Wielu uczniów polskich szkół wyraża olbrzymią nienawiść do „tego kogoś”, kto wymyśli ''przymus edukacji''. Zapowiadają, że go zamordują, a jego [[śmierć]] będzie [[Tortury|długa i bolesna]]. Jedyny ich problem polega na tym, że nie wiedzą, kim jest ten zbrodniarz. W tym momencie odsłaniam kurtynę przed mściwymi uczniami: przymus edukacji wprowadził jako pierwszy, nie kto inny, jak [[Fryderyk Wilhelm I Hohenzollern]]. Zła wiadomość jest taka, że on nie żyje od [[1740]]. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że współpracował z [[Szatan]]em.

== Narzędzia edukacji ==
Podstawowym narzędziem edukacji jest [[szkoła]]. Oto podstawowe rodzaje szkół:
Podstawowym narzędziem edukacji jest [[szkoła]]. Oto podstawowe rodzaje szkół:
* '''[[Szkoła podstawowa]]''' – dla najmłodszych (7-14 lat/6-13), słynna z przemocy fizycznej, którą posługują się nauczyciele terroryzując uczniów.
*[[Szkoła podstawowa]] – dla najmłodszych, słynna z przemocy fizycznej, którą posługują się nauczyciele terroryzując uczniów.
* '''[[Gimnazjum]]''' – jedno wielkie [[pole bitwy]], na którym [[uczeń|uczniowie]] walczą z [[nauczyciel]]ami. [[Nienawiść]] wisi tu w powietrzu... albo to po prostu zapach ze szkolnego [[toaleta|kibla]]. W 2019 przeszło do historii dostarczając więcej materiału a co za tym idzie większy ból głowy biednym podbazianinom.
*[[Gimnazjum]] – jedno wielkie [[pole bitwy]], na którym [[uczeń|uczniowie]] walczą z [[nauczyciel]]ami. [[Nienawiść]] wisi tu w powietrzu. Albo to po prostu zapach ze szkolnego [[kibel|kibla]].
* '''[[Liceum ogólnokształcące|Liceum]]'''jest tu wielu [[kujon]]ów, ale ponoć całkiem miła atmosfera.
*[[Liceum]] – dla [[kujon]]ów, ale ponoć jest tu całkiem miło.
* '''[[Zasadnicza szkoła zawodowa|Zawodówka]]''' – dla tych co wiedzą już co chcą robić w przyszłości lub totalnych matołów. Słynna z przemocy fizycznej, którą posługują się uczniowie terroryzując nauczycieli.
*[[Zawodówka]] – dla tych co wiedzą już co chcą robić w przyszłości. Słynna z przemocy fizycznej, którą posługują się uczniowie terroryzując nauczycieli.
*[[Studia]] – dla [[kujon]]ów, słynne z przemocy psychicznej, którą posługują się [[profesor]]owie terroryzując [[student]]ów.
*'''[[Technikum]]''' – [[1990|kiedyś]] [[Idiota|ktoś]] wpadł na [[Głupota|genialny]] pomysł połączenia idei wkuwania wszystkiego przy tym kształcąc w jednym kierunku... jak możesz się domyślać nie był to pomysł najlepszy. Kończy się na tym że każdy technik albo pier{{Cenzura3}}li to po pierwszym roku i idzie kopać rowy, albo zostaje do końca i... w sumie też idzie kopać rowy.
* '''[[Studia]]''' – dla [[kujon]]ów, słynne z przemocy psychicznej, którą posługują się [[profesor]]owie terroryzując [[student]]ów.


Narzędziami edukacji są również [[podręcznik]]i, [[zeszyt]]y, [[nauczyciel]]e, obieraczki do ziemniaków i inne narzędzia przemocy fizycznej jak i psychicznej.
Narzędziami edukacji są również [[podręcznik]]i, [[zeszyt]]y, [[nauczyciel]]e i obieraczki do ziemniaków.

== W kulturze popularnej ==
* W grze [[Ludzki żywot]] gracz ma okazję przejść cały epizod o nazwie Edukacja, który przeciętnie ma ok. 4300 poziomów. Etap ten jest znany z wielu trudności, między innymi tych, że checkpointy są co 365 etapów i nie ma zapisu w dowolnym momencie. Co gorsza, choć cofamy się o 365 poziomów, to postać jest wciąż w takim stanie, w jakim była tuż przed przegraniem tych etapów. Jednak etapy te nie są skonstruowane tak, że ginie się w np. 125 etapie. Jeśli 125. etap szczególnie jest nawalony, to trzeba grać tak długo, aż dojdzie się do 365. etapu. Dopiero wtedy się można cofnąć. Można też w sumie ominąć ten temat, ale to znacznie podnosi poziom trudności gry już od samych początków omijania etapu. Dlatego zaleca się przejść ten etap. Po tych 4300 etapach można dalej być w etapie Edukacja i być w sub-etapie Odpowiedzialne Życie, ale choć jest to nieopłacalne, na pewno ułatwi grę (choć żeby być w tym etapie, trzeba mieć dużo czasu na grę i... pieniędzy).

== Zobacz też ==
* [[lekcja]]
* [[szkoła]]

{{Szkoła}}


==W kulturze popularnej==
*W grze [[Ludzki żywot]] gracz ma okazję przejść cały epizod o nazwie Edukacja, który przeciętnie ma ok. 4300 poziomów. Etap ten jest znany z wielu trudności, między innymi tych, że checkpointy są co 365 etapów i nie ma zapisu w dowolnym momencie. Co gorsza, gra ma wredny system, bo choć cofamy się o 365 poziomów, to postać jest wciąż w takim stanie, w jakim była tuż przed przegraniem tych etapów. Jednak etapy te nie są skonstruowane tak, że ginie się w np. 125 etapie. Jeśli 125. etap szczególnie jest nawalony, to trzeba grać tak długo, aż dojdzie się do 365. etapu. Dopiero wtedy się można cofnąć. Można też w sumie ominąć ten temat, ale to znacznie podnosi poziom trudności gry już od samych początków omijania etapu. Dlatego zaleca się przejść ten etap. Po tych 4300 etapach można dalej być w etapie Edukacja i być w sub-etapie Odpowiedzialne Życie, ale jest to nieopłacalne, ale na pewno ułatwi grę (choć żeby być w tym etapie, trzeba mieć dużo czasu na grę i... pieniędzy. Gulp).
[[Kategoria:Socjologia]]
[[Kategoria:Socjologia]]
[[Kategoria:Oświata]]
[[Kategoria:Szkoła]]
[[Kategoria:Tortury]]

[[ar:التعليم]]
[[de:Bildung]]
[[en:Education]]
[[fr:Éducation]]
[[he:חינוך]]
[[ja:教育]]
[[pt:Educação]]
[[zh:教育]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: