Edytujesz „Flappy Bird”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
{{spisek}}
[[Plik:Flappy-Bird-Review.jpg|thumb|200px|Telefon przeciętnego gracza tej gry]]
'''Flappy Bird''' gra stworzona przez <del>[[Wietnam]]czyka</del> Demona – Donga Nguyena. Jest bardziej znienawidzona od polskich polityków za absurdalnie wysoki poziom trudności. Zyskała złą popularność dzięki celebrytom [[YouTube]] takimi jak PewDiePie. Ostatecznie twórca, mając wszystkiego dość, postanowił usunął swoje dzieło ze sklepów [[Google]] i [[Apple]], co później doprowadziło do licznych samobójstw osób, które widziały w Flappy Bird [[sens życia]]. Autor wyjaśnił, że gra zrobiła z jego życia piekło, co nie jest raczej nic dziwnego, jak się zarabia średnio około 50 000 [[dolar]]ów na dzień i ma się na karku tłum rozwścieczonych graczy pragnących cię dźgnąć w plecy.
{{t}} jest to gra stworzona przez [[Wietnam]]czyka – Donga Nguyena. Polega na przeprowadzeniu tytułowego ptaka między rury nieprzypominające w żaden sposób rur z [[Super Mario Bros|pewnej gry]]. W teorii brzmi prosto, lecz w praktyce potrafi uruchomić u normalnych osób zwierzęce instynkty, gdy ciągle taki gracz ginie z jednym punktem. Paradoksalnie, wbrew swojej prostoty, bezcelowości oraz umiejętności doprowadzenia nawet świętego do furii, bardzo uzależnia. Do tego stopnia, że twórca postanowił usunął swoje dzieło ze sklepów Google i Apple, wyjaśniając że [[Hahaha|twór zrobił z jego życia piekło]]. To nie jest raczej nic dziwnego, bo gdy się zarabia średnio około 50000 dolarów na dzień, można z łatwością się stać celem dla [[Oni|pewnych osób]].


== Zasady ==
==[[Teoria spiskowa]]==
Niektórzy twierdzą, że ta gra w rzeczywistości była tajną bronią stworzoną na zalecenie wietnamskiego rządu, aby wyeliminować ludzi (w szczególności [[USA|Amerykanów]], ale inne kraje też można podbić) i przejąć władzę nad światem. Była specjalnie zaprogramowana, by uzależniać. Gra miała wyprać mózg poprzez podprogowe treści<ref>Na chwilę obecną, nie wiadomo jakie to są, ale z pewnością jakieś istnieją</ref> oraz skierować ludzi przeciwko swym krajom. Niestety, eksperyment się nie udał. Jedyną rzeczą, jaką gracz był stanie zaatakować, to swój własny [[smartphone]]. Rząd zrozumiał, że nie ma sensu dalej kontynuować planów nad tą bronią i ostatecznie porzucili projekt, a samą grę kazali twórcy usunąć ze sklepów. O ironio, ten czyn spowodowało później falę samobójstw u obsesyjnych graczy, którzy widzieli w dziele Wietnamczyka [[sens życia]].
Polega na przeprowadzeniu tytułowego ptaka między rury nieprzypominające w żaden sposób rur z [[Super Mario Bros|pewnej gry]]. W teorii brzmi prosto, bo wystarczy tylko kliknąć przycisk myszki lub stuknąć w ekran, lecz w praktyce potrafi uruchomić u normalnych osób zwierzęce instynkty, gdy ciągle taki gracz ginie z jednym punktem. Paradoksalnie, wbrew swojej prostoty, bezcelowości oraz umiejętności doprowadzenia nawet świętego do furii, bardzo uzależnia.

== Przeróbki ==
Dzięki życzliwości graczy nieco bardziej doświadczonych w programowaniu stworzono niezliczoną ilość klonów, przez co nie doszło w Internecie do czegoś w rodzaju zamieszek na Ukrainie. Można zagrać jako inny ptak, krokodyl, [[Tu-154|Tupolew]]<ref>[http://gry.onet.pl/wiadomosci/flappy-smolensk-skandaliczny-klon-mobilnego-bestsellera/dw4h0 Link]</ref>, wieloryb, [[Freddy Krueger]], papierowy samolocik, gacie itp. Istnieją również klony, w których trzeba mścić się na głównym bohaterze gry za niezliczoną ilość zmarnowanych godzin.

Przeróbek powstało tyle, że Apple i Google mieli już dość i zaczęli usuwać wszystko, co ma jakikolwiek związek z tą grą.

== Zobacz też ==
* [[Angry Birds]]


{{Przypisy}}
{{Przypisy}}

{{stub|gry}}
{{stub|gry}}

{{Gry komputerowe}}
[[Kategoria: Gry komputerowe]]
[[Kategoria: Gry komputerowe]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: