Flappy Bird

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Telefon przeciętnego gracza tej gry

Flappy Bird – gra stworzona przez Wietnamczyka Demona – Donga Nguyena. Jest bardziej znienawidzona od polskich polityków za absurdalnie wysoki poziom trudności. Zyskała złą popularność dzięki celebrytom YouTube takimi jak PewDiePie. Ostatecznie twórca, mając wszystkiego dość, postanowił usunął swoje dzieło ze sklepów Google i Apple, co później doprowadziło do licznych samobójstw osób, które widziały w Flappy Bird sens życia. Autor wyjaśnił, że gra zrobiła z jego życia piekło, co nie jest raczej nic dziwnego, jak się zarabia średnio około 50 000 dolarów na dzień i ma się na karku tłum rozwścieczonych graczy pragnących cię dźgnąć w plecy.

Zasady[edytuj • edytuj kod]

Polega na przeprowadzeniu tytułowego ptaka między rury nieprzypominające w żaden sposób rur z pewnej gry. W teorii brzmi prosto, bo wystarczy tylko kliknąć przycisk myszki lub stuknąć w ekran, lecz w praktyce potrafi uruchomić u normalnych osób zwierzęce instynkty, gdy ciągle taki gracz ginie z jednym punktem. Paradoksalnie, wbrew swojej prostoty, bezcelowości oraz umiejętności doprowadzenia nawet świętego do furii, bardzo uzależnia.

Przeróbki[edytuj • edytuj kod]

Dzięki życzliwości graczy nieco bardziej doświadczonych w programowaniu stworzono niezliczoną ilość klonów, przez co nie doszło w Internecie do czegoś w rodzaju zamieszek na Ukrainie. Można zagrać jako inny ptak, krokodyl, Tupolew[1], wieloryb, Freddy Krueger, papierowy samolocik, gacie itp. Istnieją również klony, w których trzeba mścić się na głównym bohaterze gry za niezliczoną ilość zmarnowanych godzin.

Przeróbek powstało tyle, że Apple i Google mieli już dość i zaczęli usuwać wszystko, co ma jakikolwiek związek z tą grą.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy


Crystal Clear device joystick.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny gier. Jeśli umiesz grać nie tylko na nerwach – rozbuduj go.