MovieStarPlanet

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Typowe dzieło fanek gry kultywujące grę i Frugo

MovieStarPlanet – gra dla rozpieszczonych dziewczynek tudzież chłopców wyłudzających od rodziców pieniądze na konto VIP.

Gra[edytuj • edytuj kod]

Typowy Moviestar rozpieszczonej dziewczynki w tej grze.

Aby rozpocząć grę należy się zarejestrować, a następnie stworzyć postać. Wybierasz jej okropne ubrania, gdyż inne są dla VIP-ów. Filmów też ci nikt nie ogląda, nawet jeśli masz VIP-a. Na forum siedzą tylko osoby 12+, lub dzieci które mają po 5 lat pisząc clickbaitowe tytuły. Gra się często zacina ponieważ powstała ona w 2009 roku a moderacja ma wszystko w d0pie.

Społeczność[edytuj • edytuj kod]

Ostra biba na MovieStarPlanet – dzieci jutro do kościoła wstaną skacowane.

Społeczność dzieli się na kilka grup:

 • Zwyczajny użytkownik – zarejestrował się przypadkowo. Uważa, że wydawanie kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych na konto VIP jest śmieszne. Kupuje tylko szmatki, wolno wbija poziomy i nigdy nie będzie cool (gatunek może wyewoluować w Ciomciora, Dziwoląga lub Gwiazdeczkę).
 • Dziwoląg – robi brzydką lalkę. Ubiera ją w dziwne stroje, kupuje jej trzecie oko, zniekształca twarz, a także robi dziwne fryzury. Lubi denerwować graczy. Na poziomach mu nie zależy. Typ nierozumiany i nieakceptowany przez użytkowników. Typowy noob.
 • Gwiazdeczka – uważa, że jest super, kól i słitaśna. Nieraz pisze językiem szyfrowanym, wydaje kieszonkowe na telefonie i kasę rodziców na konto VIP, żeby być bardziej kól. Musi mieć jak najwięcej ubrań, szczególnie w kolorze roOsHoFFym. Może wyewoluować w Superstar lub Drugą Gagę.
 • Superstar – powyżej 60. poziomu. Wykupuje ciągle konto VIP i nowe ubrania, gdyż musi posiadać wszystkie. Uważa się za królową, wszyscy muszą ją (lub co gorsza jego) traktować godnie i z szacunkiem, bo inaczej ich zniszczy.
 • Słit Imoł – w większości nie wiedzą jak być słitaśnym Imołem więc ubierają się na czarno. W swoich opisach znajdują się dziwne szyfry, często napisane w języku Pokemoniastym. Przykład: Loffciam ciem MacieQ :*♥♥♥♥♥ mAm NeFf FiLmIQ, loOknij,PLIISSS.
 • Doświadczeni – założyli konto kilka lat temu, co dodaje im trochę przywilejów, jak użalanie się jakie to kiedyś MSP kiedyś było fajne i każdy każdemu pomagał. Nie warto marnować czasu na kłótnie z nimi, w swoim (i swoich wiernych pachołków) przekonaniu zawsze mają rację.
 • Moderatorzy – jedne z najbardziej znienawidzonych moviestar. Ich zadanie to pilnowanie porządku w grze rozdawanie banów na prawo i lewo. Powody blokad są różne, począwszy od napisania słowa "firanka", przez tworzenie sóper filmuw +18, do zwykłego wciśnięcia spacji.
 • Czarno-biali – paleta barw ich ubrań ogranicza się tylko do białego i czarnego. Sami nie wiedzą dlaczego. Nie drażnij, podgatunek emo.
 • Druga Gaga – gatunek ten jest najrzadszy. Ich szafa to ubrania idolki, przez przebrania kaczek, robotów i niedźwiedzi, aż po żywe jedzenie. By ten gatunek się rozwijał moderatorzy stworzyli milion ubrań, które ich idolka nosiła.
 • Rodzinka – takie postacie przebierają się zwykle za dziadków i babcie, i dają sobie nazwy typu „Babcia Wiesia”, „Dziadek Władek”, „Ciocia Ania”.
 • Babochłopy – chłopcy ubrani w zwykle różowe ubrania i długie włosy. Często noszą krótkie szorty brokatowe na głowę i słitaśny makijażyk.
 • Inni – normalni użytkownicy, którzy stają się noł lajfami przez tą grę. Po jakimś czasie przestają być normalni.
 • Ciomciory – kolorowe wiedźmy z wielkimi nosami. Wnerwiają ludzi do reszty, żebrząc o l0FFQi na artbooka.
 • Potwory – użytkownicy kupujący kły, blizny na twarz, makijaż, żeby tylko wyglądać jak najbardziej „strasznie”, bo myślą, że będą fajniejsi i wszyscy się będą ich bać. Gatunek może wyewoluować w Dziwoląga.
 • Helpery – konta użytkowników bez haj$u. Stworzone przez aktywnych użytkowników, po to by nabić 6 level i dać sobie całą listę życzeń. Potem już nikt na nie nie wchodzi.
 • Pomocnicy – niezwykle rzadki gatunek, który prawie wymarł. Pomocnicy chcą pomagać innym ZA DARMO, przez co często są wykorzystywani. Użytkownicy chętnie korzystają z ich usług, ale kiedy pomocnicy są w potrzebie, to wszyscy mają na nich wyjCenzura2.svgne. W obecnym MSP możesz ich spotkać ale jako Cyganów, gdyż 99% Pomocników ewouluowało w nich wieki temu przed Twoim przyjściem.
 • Cygany – piszą do Ciebie tylko wtedy, kiedy czegoś potrzebują, najczęściej proszą o grafa lub o całą listę życzeń. W ich statusach widnieją najczęściej zdania: Zbieram grafy! 4/1000, Kto da prezent? Dzisiaj moje chyba dziesiąte w tym tygodniu urodziny! Da ktoś prezent?!
 • Brat cygana – tego typu użytkownicy są niezwykle bogaci i egoistyczni. Proszą cię o prezent, ale kiedy to zrobisz, to mówią, że nie mają, a tak naprawdę ich kwota SC przekracza 50 tysięcy.
 • Żyd – kradnie ludziom looki i motywy. Nie potrafi stworzyć własnego looka i tłumaczy się, że stworzył go pierwszy.
 • Zbieracz unikatów – interesuje się praktycznie tylko unikatami w grze. Należy do wielu grup na Facebooku związanych z unikatami, na unikat potrafi wydać 1000 paysafecard.
 • Oszust – osoba która nagabuje graczy do zgłaszania kogoś za kradzież… w zamian za przyjęcie korzyści majątkowej.

Nie licząc hejterów, pedofili, hakerów, panów w czarnych garniturach udających Gwiazdeczki, sztucznych emosów, gimbusów i innych przedstawicieli rodu okrutnego.

No i oczywiście typowy śmieszek, który rejestruje się tylko po to, żeby się pośmiać, oraz prankować innych.

ArtBooki[edytuj • edytuj kod]

Na MSP można także robić artbooki. Na szczęście, do ich robienia nie musisz (musisz, w tej grze musisz w każdej sytuacji być bogaty) być specjalnie bogaty, ale większość fajnych teł jest dla VIP (a czego się spodziewałeś…). Oto niektóre rodzaje artbooków:

 • Moje tajemnice/wpadki – moviestar mówi, że np. za 100 love it zdradzi swoje tajemnice. Niestety, zwykle tych 100 love it się nie doczeka, albo usuwa artbooka.
 • Obrazki – tutaj pokazujemy swój talent robienia różnych postaci z mangi. Podpis na końcu zawsze brzmi: „Placowałam dwie godziny morze loveQ? To nic nie kosztuje! Roześlij znaj! To jest za friko!…”
 • Projekt – tutaj z kilku ubrań robimy jedno, niepowtarzalne, a potem błagamy ludzi o lovki, aby moderatorzy zobaczyli i dodali takie ubranie do sklepu. Prawda jest taka, że modzi mają to gdzieś i zwyczajnie to ignorują, bo gdy dodają ubrania zgapiają je od gwiazd albo Elsy.
 • To czy to? – treść jest zwykle taka: „piekło vs niebo. Co wolisz? Piekło = kom Niebo = love it + poleć znajomym”. Prawda jest taka, że w komentarzach możesz zobaczyć zarówno odpowiedzi „niebo” jak i „piekło”, a znajomym prawie nikt nie poleca. No dobra, nikt też nie daje lovków ani nie rozsyła.
 • Historyjka – tutaj zwykle pisze „Zosia poszła do łazienki. Za 100 lovków usiądzie na kiblu! Daj lovka!”.
 • Informacja – jak sama nazwa wskazuje, moviestar tutaj informuje np. o odejściu. Artbook, który każdy ma gdzieś.
 • Raresy – zazwyczaj na artbooku widnieje arsenał unikatów. Gracze flexują się, to znaczy chwalą się unikatami bo i tak wiedzą, że ktoś do nich napisze „wymieniasz to?”, „wymieniasz tamto?”. Zazwyczaj kończy się tym, że osoba tworzy nowy na tej samej zasadzie i tak w kółko.

Inne bajery[edytuj • edytuj kod]

Księga gości[edytuj • edytuj kod]

Miejsce w profilu, które miało służyć do pisania życzeń przez inne moviestars, ale tak naprawdę służy do pisania podczas ciszy nocnej, spamowania i reklamowania swoich „SÓPER HORRORÓW 18+!”.

Chatroomy[edytuj • edytuj kod]

Możesz sobie przyjść do chatroomów. Spotkasz tam dużo ludzi (tak dużo, że zawiesi Ci się komputer). Większość jest dla wszystkich, ale park dla zwierzaka jest dostępny tylko, gdy masz zwierzaka, klub VIP jest dla VIP, a centrum handlowe dla leveli 8+. Pokojem rozmów jest także twój pokój – służy on do lansowania się nowo nabytymi meblami oraz organizowaniem imprez i ślubów, które i tak się nie udają, bo przy 20 osobach wysiada wtyczka i wszyscy idą gdzie indziej.

Cisza nocna[edytuj • edytuj kod]

Dodano ją w czerwcu 2014 roku, aby dzieci poszły spać i nie robiły imprez. Od 24 (czasem 23) do 5 nie możesz pisać ze znajomymi oraz wchodzić do chatroomów. Od wakacji 2015 cisza nocna rozpoczyna się około pierwszej-drugiej w nocy. Na zagranicznym serwerze (USA) nie ma ciszy nocnej.

Bonnie i zwierzaki[edytuj • edytuj kod]

Na MSP, jak na każdej przeciętnej grze dla nastolatek, możesz kupić sobie zwierzaczka. Kosztuje w ciul kasy, a w dodatku musisz tego pasożyta karmić, myć i się z nim bawić. Jeżeli go olejesz, będziesz musiał go uleczyć tabletkami niewiadomego pochodzenia za 20 StarCoins. Jeżeli będziesz się nim regularnie opiekować urośnie. Możesz ustawić go w pokoju i koło swojej postaci na swoim profilu. Po co ci to? Aaa, musisz pokazać, jaki jesteś bogaty. Jeżeli posiadasz zwierzaczka możesz wejść do Parku dla Zwierzaków, który nie różni się niczym od innych chatroomów, poza jednym szczegółem. Wejść do niego mogą tylko MovieStars, posiadające zwierza.

Koło fortuny[edytuj • edytuj kod]

Codziennie gdy się zalogujemy pokazują nam się dwa koła. Jedno jest dla wszystkich, drugie dla VIP-ów. Oczywiście, za zakręcenie normalnym dostaniemy max 120 sc, a za zakręceniem kołem VIP 200. Jeśli masz diamenty (czyli VIP-a) możesz zakręcić więcej niż jeden raz. Ale nie łudź się, i tak pokaże ci się najmniejsza możliwa kwota. No chyba że przeczytałeś "poratnik chakera".

Chat[edytuj • edytuj kod]

Ze znajomymi możesz sobie pogadać przez chat, a potem to zapisać na poczcie. Właściwie teraz nie da się pisać normalnie, bo ######.

Forum[edytuj • edytuj kod]

Jak każda gra robiona przez Duńczyków, MovieStarPlanet ma swoje forum – w tym przypadku różowe. Jest tam dosłownie wszystko, począwszy od ofert seksualnych, przez nastolatki chwalące się swym okresem, zakończywszy na apelach do użytkowników pisanych przez jedynych słusznych użytkowników (którzy dostają banana). Swoje miejsce ma też kilka trolli. Rzadziej spotyka się dziewczynki, które żalą się, że ktoś się do nich dobija. Znalazły się tam też kruloffe oraz siedmiolatki szukające HłOpAKa lub chwalące się swoim wiekiem.

VIP[edytuj • edytuj kod]

Kosztuje kilkanaście, kilkadziesiąt a nawet 213,70 zł. Pozwala kupować ubrania, zarabiać pieniądze i poczuć się prawdziwą gwiazdą! Oczywiście pieniądze szybko się kończą, przez co wiele graczy usuwa konto i dlatego administracja co chwila podwyższa cenę VIP[1].

Przypisy

 1. W końcu moderatorzy muszą mieć na chleb i nowe Audi