Hokus Pokus Różowa Pantera

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jak widać, gra jest strasznie zasobożerna

Hokus Pokus Różowa Pantera – gra komputerowa z 1997 roku opowiadająca losy Różowej Pantery po tym, jak został zwolniony z telewizji i podjął się pracy detektywa.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Bogate małżeństwo, państwo Szczękobłysk, mające obsesję na punkcie zębów organizuje przyjęcie, na które zaprasza innych bogaczy. Na przyjęciu zaprezentowane mają zostać Zębole, kolekcja klejnotów w kształcie zębów. Córka pary Azjatów wbija do pokoju syna gospodarzy, Natana, który przypadkowo zamienia ją w Shreka w spódnicy. Chwilę później w jego pokoju pojawia się Różowa Pantera z zamówioną przez chłopca magiczną księgą. Zdesperowany smarkacz zmusza Różowego, aby ten pomógł mu odczarować dziewczynkę.

Pantera udaje się więc do domu czarodzieja Wiadernego i spotyka tam gadającą czarną dziurę o imieniu Transfuś, która wciąga go, kiedy do domu niespodziewanie wraca Wiaderny. Pantera podróżuje między plażą nad Morzem Czarnym a zabitą dechami wioską na Syberii. W tym pierwszym miejscu spotyka między innymi grubego transwestytę w bikini i strusia śpiewającego o tym, jaki to on jest szybki i w ogóle. Natomiast na Syberii spotyka klauna, którego wywalili z cyrku, bo nie potrafi się uśmiechać, rozpieszczonego bachora uzależnionego od telewizji i podziemne miasto zmutowanych szczurów. Musi tam uwolnić on z lodu Mańka, a następnie schować go w kabinie w łazience. Dzięki zdobytym składnikom Pantera może wrócić do pokoju chłopca, któremu udaje się zamienić dziewczynkę w Latającą Syrenią Księżniczkę Ninja. Niestety dziewczynka ma wyjątkowo niski jak na Azjatkę iloraz inteligencji i zjada zatrute jabłko.

Pantera musi więc znów udać się w podróż, tym razem lawirując pomiędzy sawanną a grupką wysp i statkiem, na którym grupa mężczyzn siedzi i narzeka, że ryby im nie biorą. Po podarowaniu starej babci kanapki i wysłuchaniu śpiewanych przez kolejne zwierzęta piosenek Pantera znowu wraca do domu chłopca. Tym razem jednak Azjatka zostaje co prawda obudzona, ale przy okazji opętuje ją jakaś grecka anty-bogini. W takim stanie udaje się na dół, do swoich rodziców i bandy innych bogaczy. Boginia, która ją opętała, przedstawia się jako Ekidna, wnuczka Posejdona. Różowy udaje się więc na Olimp, gdzie gracz może spotkać się z niepokojącymi wersjami greckich bogów – na przykład Zeusa z wodogłowiem lub Apollo wyjętego żywcem z Rocky'ego. Wysłuchuje tam też płaczliwej piosenki o Pegazie i jego smutnym dzieciństwie. Następnie dostaje za zadanie zabić dwie gorgony, siostry Meduzy. Robi to, udając dostarczyciela pizzy.

W końcu Pantera wraca do domu Szczękobłysków i ostatecznie odmienia dziewczynkę z powrotem w jej normalną wersję. Azjaci adoptują mamuta, dwoje singli zostaje parą, a podróbka Heinza Dundersztyca kupuje całą kolekcję Zęboli i używa ich do stworzenia zębów dla swojej robotycznej żony. Wszyscy są szczęśliwi – poza gospodarzami, którzy obwiniają o wszystkie kłopoty swojego syna i zamierzają wysłać go do akademii dla dentystów. Natan zaczyna płakać i niespodziewanie pojawia się Wiaderny, który postanawia zrobić z niego Ucznia Czarnoksiężnika.

Postacie[edytuj • edytuj kod]

Nawet w tej grze jest Ewa Chodakowska!

Główne[edytuj • edytuj kod]

 • Różowa Pantera – w tej wersji akwizytor i posiadacz głosu Czarka Pazury. Odbywa podróż dookoła świata dosyć specyficznym środkiem transportu - małą, czarną dziurą. Po drodze spotyka swojego kuzyna, który jest wyraźnie zawiedziony jego zanikiem umiejętności ryczenia i wiele śpiewających zwierząt. Daje lokajowi w łapę, chowa mamuta w kabinie łazienkowej i ze spokojem wysłuchuje dialogów wszystkich NPC-ów. Przez większość gry jest nagi. Umie porozumiewać się we wszystkich językach i popisuje się wiedzą na temat szczurów.

Rezydencja Szczękobłysków[edytuj • edytuj kod]

 • Natan – syn gospodarzy. Nie podziela obsesji swoich rodziców na punkcie zębów, za to lubuje się w magii. Niestety niezbyt mu ona wychodzi, co jest powodem większości kłopotów w grze. Jest największym fanbojem Wiadernego - ma jego plakat u siebie w pokoju. Nosi pelerynę i myśli, że jest fajny.
 • Pan Szczękobłysk – gospodarz. Wyglądem przypomina Freda ze Scooby-Doo. Nosi sztuczne zęby, a prawdziwe zakłada tylko na specjalne okazje. Organizuje wielkie przyjęcie, ale nie potrafi zabawiać na nim gości.
 • Pani Szczękobłysk – gospodyni. Ma różowe włosy i różową sukienkę. Tak jak jej mąż, ma obsesję na punkcie zębów i nosi sztuczną szczękę.
 • Zenon Wielka-Wydma – jeden z gości, muzyk. Wynalazł gatunek będący połączeniem techno i disco-polo. Jest opalony, ma niebieskie włosy, a do tego wdzianko i okulary w futurystycznym stylu, w skrócie: wygląda, jakby był z innej planety. Pomimo bycia muzykiem, nie wykonuje w grze ani jednej piosenki.
 • Pani Wielka-Wydma – żona Zenona. Niewiele o niej wiadomo, poza tym, że jest najładniejszą postacią w grze, a także prawdopodobnie najmądrzejszą, bo to ona zgaduje, że dla Ekindy najważniejszą postacią jest Zeus. Ma przyjemny, głęboki głos i w przeciwieństwie do męża ubiera się bardzo elegancko.
 • Pan I-Zumi – niski Azjata. Zawsze ma zamknięte oczy. Szasta pieniędzmi na lewo i prawo. Chce kupić Różową Panterę, na końcu jednak zadowala się mamutem.
 • Pani I-Zumi – żona pana I-Zumi, także Azjatka. Przewyższa swojego męża co najmniej dwukrotnie. Nosi żółte okulary i zawsze ma zamknięte oczy. Prawie się nie odzywa.
 • Violet – córka państwa I-Zumi. Ma pecha: najpierw Natan zamienia ją w orka, następnie zapada w śpiączkę, a na końcu zostaje opętana. W ramach zadośuczynienia Różowa Pantera podarował jej mamuta.
 • Tadziu Rzeźbiarski – Szalony naukowiec. Ma tiki nerwowe. Był samotnym przegrywem, dopóki sam nie zbudował sobie żony-robocicy. Na końcu kupuje jej zęby, a ona oświadcza, że chce kandydować na prezydenta.
 • Filip – alter-ego Niekrytego Krytyka i Kapitana Bomby. Interesuje się Klaudią. Nie je wątróbki, ale za to lubi szampana. Na końcu gry wyznaje, że przyszedł do państwa Szczękobłysk tylko po to, żeby się nażreć.
 • Klaudia – ostatnia osoba odwiedzająca państwa Szczękobłysk. Niezbyt urodziwa i prawie zawsze smutna. Zawsze marzyła o byciu bogatą i niedawno doszła do celu - nie wiadomo jednak, czy osiągnęła to ciężką pracą, czy też po prostu wygrała w totka. Naśladuje innych bogaczy. Na końcu nie kupuje Zęboli, bo zauważa, że nikogo one nie interesują, i odchodzi u boku Filipa, który najwyraźniej ma już dla niej dalsze plany.
 • Lokaj – Alfred z Batmana, który strzeże wejścia do łazienki. Aby się tam dostać, trzeba dać mu w łapę. Ma totalnie wywalone na wszystko, co się dzieje wokół. Możliwe, że został zmiażdżony przez mamuta.

Inni[edytuj • edytuj kod]

Podróżowanie czarną dziurą to niezapomniane przeżycie
 • Wiaderny – potężny czarnoksiężnik, który nie potrafi nawet zamknąć swojego mieszkania. Traktuje Transfusia jak psa. Codziennie wychodzi na godzinny spacer, ale wraca szybciej, jeżeli wieczór okazuje się być dla niego zbyt ciepły. Prankuje Natana i tak naprawdę to on nadaje Violet aparycję Shreka. Do jego wyczynów należy też wessanie Morza Martwego, włącznie z przebywającym na nim plażowiczem. Na końcu gry bierze Natana pod swoje skrzydła, nie informując o tym jego rodziców.
 • Transfuś – czarna dziura, zbyt mała, żeby wsysać planety, ale wystarczająco duża, żeby przenosić Panterę do różnych miejsc. Jest "zwierzaczkiem" Wiadernego.
 • Saszarosyjskie dziecko o nieokreślonej płci. Mieszka na Syberii i jest uzależnione od oglądania telewizji. W swojej kolekcji kaset VHS ma też mało dziecięcą kasetę z zestawem ćwiczeń, a program, który tak lubi oglądać, wyraźnie sprał mu mózg.
 • Jasit – renifer, który bardzo lubi lizać sól. Uciekł od swojej pani, która jest starą babcią obcinającą na dworze paznokcie. Gdy do niej wraca, zachowuje się jak małe dziecko.
 • Szczury – mieszkają pod Syberią i wywołują trzęsienia ziemi, ćwicząc. Potwierdzone naukowo.
 • Struś – ma kompleksy, ponieważ nie umie latać, maskuje je więc, śpiewając o tym, że potrafi za to bardzo szybko biegać.
 • Zeus – przeżył deja-vu i zjadł Atenę. Z jakiegoś powodu wylądowała ona nie w jego brzuchu, a w głowie, zupełnie jak w kreskówce Marta mówi. W pewnym momencie połowa jego głowy zostaje odcięta. Nie przeszkadza mu to i do końca gry chodzi tak, nosząc przy okazji w środku Atenę, której najwyraźniej jest tam wygodnie. Jest zaskakująco niski.
 • Apollo – grecki bóg, który aparycją i zachowaniem przypomina Apollo Creed'a z Rocky'ego.
 • Afrodyta – grecka bogini, która lubi podrywać innych mieszkańców Olimpu. Podejrzanie seksowna jak na bohaterkę gry dla dzieci.
 • Pegaz – depresyjny koń ze skrzydłami, syn Meduzy i Posejdona (nie wiadomo, jakim cudem geny dwóch humanoidalnych osobników stworzyły konia). Ma sporo rodzeństwa, którego nie lubi, bo są od niego brzydsi. Jest strasznym bucem i zazdrośnikiem, ale wszyscy mu to wybaczają, bo ładnie śpiewa i ma smutne backstory.