Oto nowa skórka na Nonsensopedii – lepsza dla dużych monitorów, ładniejsza i spójna z tą na telefonach! Od teraz Nonsensopedia na komputerze wygląda tak, jak na telefonie – sprawdź!

Undertale

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Undertale – ćwierćlegendarna gra RPG stworzona w GameMakerze z grafiką rysowaną na tym samym sprzęcie, co oryginalnego Pacmana (jeżeli miałbym dostać 1 złoty za każdy piksel na ekranie podczas rozgrywki to miałbym 10 groszy). Ma soundtrack składający się z trzech, może czterech piosenek granych w różnym tempie.

Głównym bohaterem jest Frisk, dzieciak o nieokreślonej płci w pasiastym sweterku. Trudno się dziwić, że w padł pod ziemię, bo dosłownie cały czas łazi z zamkniętymi oczami.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Dawno temu wybuchła wojna między ludźmi i potworami, po której ludzie wyszli zwycięsko (głównie dlatego, że wielokrotnie pogwałcili zasady konwencji genewskiej i zastosowali nielegalną broń chemiczną)

Potwory zostały zamknięte w podziemiu i otoczone działającą tylko w jedną stronę barierą, której działanie i zasady zmienia się w zależności jak potrzebuje tego fabuła, która może być zniszczona tylko przez zabicie siedmiu ludzi. Po iluś tam latach do podziemia wpada pierwszy człowiek - Chara, która zostaje zwierzakiem rodziny królewskiej adoptowana przez rodzinę królewską.

Chara szybko zaprzyjaźnia się z księciem Asrielem i dochodzą do wniosku, że żeby jednorazowo przejść przez barierę trzeba przedawkować fentanyl połączyć duszę ludzką z duszą potwora[1]. Ponieważ nie mają nic innego do roboty, Asriel zabija Charę i pochłania jej duszę. Natychmiast po opuszczeniu bariery Asriel zostaje zabity przez wściekłych wieśniaków z butelkami po winie[2].

Po dowiedzeniu się o tym król Asgore poprzysięga zemstę na ludzkości i każe zabijać każdego następnego człowieka który wpadnie pod ziemię.

Rozgrywka[edytuj • edytuj kod]

Chodzisz po mapie i czasami ecounterujesz przeciwników. Podczas walki sterujusz czerwonym serduszkiem (które też czasem zmienia kolor, ale nie wiem kiedy bo nigdy nie grałem w tą grę) i omijasz pociski wyrzucane przez wrogów. Żeby wygrywać walki z przeciwnikami należy zrobić jedną z tych rzeczy:

 • po prostu ubić gnoja na śmierć
 • emocjonalnie wmanipulować go w zdradę stanu
 • uciec jak cipa

Postacie[edytuj • edytuj kod]

 • Frisk - Protagonista, siódmy człowiek który wpadł do podziemi, nie ma żadnego innego backstory ani charakterystyki bo pisanie jest trudne.
 • Flowey - Główny antagonista, jest zły tylko dlatego żeby fabuła mogła się zdarzyć.
 • Asgore (ang. dupaprzemoc) - Król podziemia, uwielbia napierdalać żonę kablem, zamordował sześcioro dzieci.
 • Mettaton - Jakiś karton, w połowie gry przebrał się za babę żeby fullfilować swoje erotyczne marzenia bycia dominowanym przez większych mężczyzn.
 • Torbiel - Żona Asgora, uwielbia być napierdalana przez męża, robi potajemnie ciasto z konopiami.
 • Sans - Tak naprawdę to Maryla Rodowicz, po 5000 sylwestrze z dwójką skóra jej wreszcie odpadła więc zamieszkała w podziemiu bo nie miała niczego innego do roboty. [3]
 • Papyrus - Szkielet który chce złapać człowieka żeby dostać się do Gwardii Imperialnej, ale jest zbyt wielką pizdą.
 • Undyne - Zbrodniarka wojenna poszukiwana w 19 krajach Unii Europejskiej za uprowadzenie i zabójstwo licznych dzieci. Jest główną szefową Gwardii Imperialnej, musiała wyssać wiele rzeczy żeby zdobyć tą robotę.
 • Alphys - Królewska naukowiec Asgora, miała szukać sposobu na zniszczenie bariery, ale jedyne co robi w swoim laboratorium to mefedron.
 • Asriel Dreemurr - syn Asgora i Toriel, książę podziemi. Pod koniec gry okazuje się że on to tak naprawdę Flowey i dawno temu miał tragiczny wypadek z udziałem kombajnu

Przypisy

 1. Nie wiem jak, najpewniej na drodze introspekcji czy coś
 2. Czego on się spodziewał
 3. btw sans jest łatwym bossem, wy wszyscy tylko tak udajecie


Crystal Clear device joystick.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny gier. Jeśli umiesz grać nie tylko na nerwach – rozbuduj go.