Fortnite: Battle Royale

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jedna z nielicznych gier, w której cieszysz się z dużej ilości lam

Fortnite: Battle Royalegra ze stajni Epic Games, która została stworzona dla dzieci-tryhardów. Ogółem jest to taki Minecraft, tylko, że wygląda zupełnie inaczej i gra się w niego zupełnie inaczej i w ogóle jest to zupełnie inna gra. Całość jest podzielona na dwa główne komponenty, czyli fabularno-kooperacyjny tryb Ratowania Świata oraz znacznie popularniejszy tryb Battle Royale. Społeczność jest zdominowana przez 9-letnie dzieci i streamerów, a szansa na spotkanie normalnych graczy jest równa zeru.

Battle Royale[edytuj • edytuj kod]

Założenia tego trybu są identyczne co w każdym szanującym się przedstawicielu tego gatunku. Zostajemy zrzuceni na wyspę z autobusu przyczepionego do balonu i staramy się przetrwać jak najdłużej. Startujemy jedynie z kilofem i lotnią, więc wszelkie dobra musimy sobie tak jak w starych arenówkach sobie poszukać. Zazwyczaj zalecanym jest eliminować innych graczy, ale nie ma nic na przeszkodzie by skitrać się w krzaku, przeczekać do ostatniego przeciwnika, i spróbować go dobić. Zwykle okazuje się jednak, że gdy my mamy jedynie marny pistolet maszynowy, przeciwnik jest obwieszony miksturami i bronią zdolną nas zabić w ułamek sekundy. Gra posiada system budowania, przez co staje się niezłym symulatorem Minecrafta na serwerze pełnym greeferów. Zazwyczaj grają w to dzieci w wieku 8 lat. Dziecko takie, gdy zabierze mu się komputer lub konsolę chce się zabić, piszczy oraz ma ataki agresji.

Rodzaje graczy[edytuj • edytuj kod]

Przykładowa grupka uzależnionych graczy trybu Ratowanie świata, populacja: ok. 30 mln.
  • Newbie – dopiero zaczyna grę. Bardzo często boi się innych graczy, przez co zdarzają się przypadki że ucieka przed gołodupcem mając strzelbę. Pewna ich część przesadza w drugą stronę przeceniając swoje umiejętności, szybko ginąc.
  • Gołodupiec – oznacza po prostu gracza któremu nie udało się jeszcze zdobyć broni. Większość stara się jak najszybciej zdobyć broń, lecz trafiają się typy próbujące cię zatłuc zbierakiem. Jeśli znajdziesz broń, są darmowymi fragami.
  • Bushman – unika konfrontacji jak ognia. Nigdy nie zbiera zrzutów, ani nawet nie zbiera zasobów. Zazwyczaj nie potrafi budować. 3/4 gry spędza w krzaku, pozostała 1/4 jest poświęcona na szukanie kolejnej kryjówki. Gdy uda mu się dotrwać do top 10 jest zbyt marnie uzbrojony by walczyć, a teren zbyt mały by się ukrywać. Zwykle ginie nikogo nie eliminując.
  • Agresor – polarne przeciwieństwo bushmana, pcha się do walki niemal zawsze. Często brakuje mu cierpliwości, i atakuje nie czekając na odpowiedni moment. Ma duże problemy z dostaniem się do top 10, ale gdy już dotrwa zwykle jest mocno uzbrojony i opancerzony. Zwykle potrafi zbudować prosty bunkier by zapewnić sobie osłonę przed pociskami.
  • Zbieracz – zwykle już gracz ze stażem. Zna już mapę, i wie gdzie szukać broni i innych przydatnych rzeczy. Nigdy nie wchodzi do walki zanim się porządnie nie uzbroi. Dosyć sprawnie buduje osłony i bunkry. I potrafi znaleźć bardzo dobrze ukryte skrzynie. W fazie mid game często zajmuje się zbieraniem surowców, wtedy jest dosyć podatny na atak z zaskoczenia. Poziom umiejętności jest bardzo różnorodny. Częściej jednak to osobniki dobrze radzące sobie z walką, ale po pokonaniu pozostawiają masę surowców i przyzwoite uzbrojenie.
  • Tryhard – osobnik potrafiący zbudować drapacz chmur w przeciągu 10 sekund zaraz po tym, jak dostanie kulkę. Najczęściej przesiaduje w trybie kreatywnym, gdzie ćwiczy "skyla".