Genshin Impact

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Paimon, najlepsze jedzenie awaryjne

Genshin Impact (chin.: 原神; również Gayshit Impact, Dżenszin Impekt) – wydana w 2020 roku chińska podróbka Breath of the Wild połączona z symulatorem kasyna. Gra jest dedykowana miłośnikom kolekcjonowania skąpo ubranych, niepełnoletnich dziewcząt z anime. Można je zdobyć przy pomocy mechanizmu „gacza”, który polega na włożeniu monety i pociągnięciu wirtualnej wajchy, po czym jesteśmy obdarowani dwiema maczugami, trzema łukami, czterema mieczami i jedną postacią, ale nie tą, którą chcieliśmy.

Rozgrywka[edytuj • edytuj kod]

Każda z postaci posiada tak zwaną Wizję, która umożliwia im kontrolę nad jednym z siedmiu żywiołów. Postacie Pyro podpalają wrogów, postacie Electro rażą ich prądem a postacie Geo rzucają w nich kamieniami i sypią piachem w oczy. W odpowiedzi na sugestie, że jedna z umiejętności jest mniej imponująca od pozostałych, twórcy gry wypuścili Zhongli'ego, który czyści całe pole walki jednym wykurwiście wielkim kamieniem.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Kiedy gramy pierwszy raz, podróżujemy sobie po światach z siostrą/bratem, lecz nagle wyskakuje nam jakaś czarno–czerwona typiara, Unknown God. Wtedy jest chwila walki, wybieramy, czy chcemy być chłopakiem czy dziewczyną (chociaż, bądźmy szczerzy, chłopak wygląda jak dziewczyna). Po dokonaniu wyboru drugie z rodzeństwa zostaje uwięzione w kamyczkach, a my zostajemy uśpieni i pozbawieni mocy.

Gracz-podróżnik budzi się chwilę później i wyławia z jeziora Paimon, która później okazuje się być świetnym awaryjnym jedzeniem przewodnikiem po Teyvacie, bo tak nazywa się świat, w którym utknęliśmy. Idziemy chwilę, kradniemy moc z posągu Anemo Archona (czyli bożka wiatru). Idziemy dalej i spotykamy Amber, która twierdzi, że zabija jaskiniowców i pomaga Rycerzom Favoniusa. Pomagamy jej chwilę, i pojawiamy się w Mondstadt. Akcja toczy się dalej, ale spojlerowanie jest nie w porządku.

Generalnie cała rozgrywka opiera się na tym, że szukamy brata/siostry i podróżujemy przez wszystkie siedem nacji, chociaż w praktyce i tak gramy w karty i żaden Archon nic nie wie o naszym rodzeństwie.

Postacie[edytuj • edytuj kod]

 • Jean (wym.: Dżin, choć powinno być Żą) – pełniąca obowiązki Wielkiego Mistrza Zakonu Rycerzy Favoniusa. Kontroluje żywioł wiatru. Jest przeciążona obowiązkami, ponieważ brakuje jest umiejętności delegowania zadań i w konsekwencji gania za każdym zgubionym kotem.
 • Diluc – po śmierci starego zaczęło mu się wydawać, że jest Batmanem i teraz w nocy biega po Mondstadt myśląc, że walczy ze złem. Za dnia pracownik monopolowego.
 • Kaeya – brat Diluca z innego ojca i innej matki, żigolak. Przybył ze zniszczonej przez kataklizm krainy Khaenri'ah, by na mieszkańców Mondstadtu sprowadzić podobny los. Jednak po opróżnieniu wszystkich butelek z winem w domu stepującego braciszka, porzucił wszelkie wartości i został rycerzem w zakonie.
 • Lisaprostytutka bibliotekarka. Kontroluje żywioł elektryczności. Do jej hobby wlicza się torturowanie ludzi zalegających z książkami. Popularna z uwagi na sugestywne jęki, które wydaje z siebie przy wspinaczce górskiej; niestety tylko w wersji japońskiej.
 • Venti – zniewieściały alkoholik. Duchowy przywódca bawarskiej wioski Mondstadt, gdzie niczym Jurek Owsiak wyznaje zasadę „róbta co chceta”, bo zwykle i tak jest zbyt najebany, by cokolwiek ogarnąć.
 • Zhongli – boomer i stary dziad. Kiedyś bóg chińskiej podróby Chin – Liyue, ale stwierdził, że ma w to wyjebane. Większość czasu spędza w spelunach na opowiadaniu, że kiedyś to było i piciu wina za hajs Tartaglii. Dorabia do emerytury w zakładzie pogrzebowym.
 • Xiao – nieślubny syn Zhongliego, emo. Próbuje popełnić samobójstwo oddając cały czas skoki wiary. Raz był nawet blisko, kiedy postanowił skoczyć na dno kamieniołomu, zwanego The Chasm, ale akurat wtedy jego stary wrócił z mlekiem i zdążył temu zapobiec.
 • Ningguang – najbogatsza kobieta świata. Jej specjalną mocą są pieniądze. Posiada latający zamek ze złota i jadeitu, w którym naśmiewa się z biedaków.
 • Tartaglia – bogaty dzieciak, stąd też jego ksywa Child(e). Należy do mhrocznej i zuej organizacji Fatui, co nie przeszkadza mu w kumplowaniu się z praktycznie każdą postacią. Jego jedynym wrogiem jest Ningguang, bo ma więcej pieniędzy. Często szlaja się po mieście z Zhonglim, a kiedy trzeba za coś zapłacić ten drugi stosuje taktykę "zapomniałem portfela". Tak naprawdę ma na imię Ajax i jest detergentem do czyszczenia kibli.
 • Xingqiu – uwielbia literaturę a zwłaszcza rycerskie romanse, których ideały ma w olbrzymim poważaniu. Kontroluje żywioł wody. Jest synem właściciela handlowej Gildii Feiyun. Zaraz... synem?
 • Chongyun – koleżka tego powyżej. Egzorcysta, choć nigdy nie widział demona, a wystarczyłoby spotkać się z Arataki Itto. Ludzki odpowiednik pewnej postaci z Tabalugi, jeśli chodzi o upodobania kulinarne.
 • Ganyu – pół-człowiek i pół-koza, kontrolująca żywioł lodu. Pracuje jako sekretarka w Pawilonie Yuehai. W młodości jej tyłek był tak ogromny, że utknęła w przełyku potwora próbującego ją pożreć, który udławił się na śmierć. Od tamtej pory żywi się wyłącznie sianem.
 • Hu Tao – 77. dyrektorka Zakładu Pogrzebowego AS Bytom Wangsheng. Posiada Wizję ognia, której używa do sprzedawania swoich usług pogrzebowych z przeceną 50%. Na dodatek jest hardcorem, ponieważ jej skala obrażeń wzrasta, jeśli ma mniej niż 50% na pasku zdrowia. Plotka twierdzi, że nadal chce pochować Qiqi.
 • Yanfei – studiowała prawo i fleksuje się tym przy każdej możliwej okazji. Owoc związku człowieka z jeleniem.
 • Raiden Shogun – Ei, Baal i pewnie wiele innych imion ma ta bogini Prądu władająca Inauzumą, która jest fanatykiem wieczności do takiego stopnia, że utworzyła program Oddaj Wizje. Mangozjeby i inne piwniczaki pokochają na pewno to, że używając jej ulti wyjmuje z cycuniów miecz, którym każdy chciałby oberwać.
 • Arataki Itto – miejscowy pener i szatańskie nasienie (mówi się, że to Oni). Ma lepsze paznokcie od wszystkich dziewczyn w grze i odwrotnie proporcjonalny iloraz inteligencji.
 • Kuki Shinobu – przydupas Itto i Walo jego Blok Ekipy, bo jako jedyna posiada więcej, niż 2 IQ. Nienawidzi swojej roboty, ale woli to, niż wrócić do starych, którzy chcą ją wysłać do klasztoru.
 • Fischlkindergotka. Naprawdę ma na imię Amy, ale stwierdziła, że to nie jest dość mhroczne, więc zmieniła imię na Ryba z literówką i zaczęła uczyć się niemieckiego.
 • Mona – zodiakara, co nie jest zbyt opłacalną profesją, bo nigdy nie ma pieniędzy i przez to musi zadawać się z Fischl, która czasem zaprosi ją na obiad. Razem z Lisą tworzy dzieło znanego włoskiego malarza.
 • Bennett – największy frajer i mameja, do tego ciągle ktoś rzuca w niego kamieniem, co okazuje się wcale nie pomagać. Wychowany przez paczkę gejów zwanych Adventurers Guild.
 • Razor – analfabeta wychowany przez wilki i Lisę. Potrafi razić prądem, ale obsługiwać urządzenia elektroniczne już niekoniecznie. Nigdy nie był u fryzjera.
 • Sangonomiya Kokomi – ryba, ale ta ksywa została już zaklepana przez kindergotkę z Bawarii. Dowodzi armią na autonomicznej wyspie Watatsumi, bo wśród ludzi nie znalazł się nikt kompetentny.
 • Gorou – furry i prawa ręka ryby Kokomi. Lubi, jak jest zadyma, dlatego w grze najlepiej zawsze mieć go razem z Itto.
 • Yoimiya – piromanka. Zajmuje się produkcją rac, które sprzedaje potem kibolom lokalnych klubów piłkarskich.
 • Kaedehara Kazuha – męska jesieniara. Deportowany z Inazumy, bo okazało się, że ma kanadyjskie obywatelstwo. Lubi różne liście. Ma przyjaciela na cmentarzu.
 • Beidou – szefowa somalijskich piratów. Raz nawet porwali Kazuhę dla okupu, ale nikt nie zapłacił więc podrzucili go za darmo na ustawkę między armią ryby i furasa, a sympatykami Raiden.
 • Tighnari – kolejny przedstawiciel furry. Nie chciał chodzić do szkoły, więc zamieszkał w lesie pod pretekstem prowadzenia badań na temat prawdy o wszechświecie i wielorakich zastosowań kartonu.
 • Cyno – ziomeczek Tighnariego i największy fan polskich kabaretów. W przeciwieństwie do swojego kolegi przyjął robotę na prestiżowej Akademii, ale odmówił noszenia koszulki.
 • Dori – z wyglądu wiksiara, do tego karzeł. Zarabia na życie wciskając ludziom śmieci z AliExpress po zawyżonych cenach.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]