Mirror's Edge

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Mirors edge to nódy, ide na tibie

Noob który rozmawia o Mirror's Edge.

Mirror's Edge – Gra stworzona przez DICE ukradzione w 2002 roku przez EA Games, gra miała na celu pokazać jak będzie w Rosji 10 lat później. Gra wyszła w 2008 roku na PC, PS3, X360.

Prototyp bohaterki

Historia[edytuj • edytuj kod]

Według DICE

Pewnego słonecznego dnia, pracownicy DICE nie mieli pomysłów na utworzenie pożądnej gry, myśleli nad czymś dla dorosłych albo nastolatków, jeden z pracowników zobaczył kota przeskakującego budynek, później okazało się, że wabił się Faith i dlatego główna bohaterka nazywa się Faith.

Według EA

EA wydało NFS Undercover i fani się wkurzyli, więc chcieli być deweloperami Mirror's Edge bo niestarczyło im na chleb, jeden z pracowników wymyślił imię dla sprinterki – Faith.

O grze[edytuj • edytuj kod]

W Mirror's Edge zostajemy sprinterką Faith która w wieku 16 lat opuściła swój dom bo ojciec ją bił, matka nie żyła a siostra chciała zostać gliną (co też się stało), wkrótce spotyka Merca (sprintera), zaprzyjaźniają się a on poznaje ją ze zdrajczynią – Celeste. Faith nie podoba się, że w mieście nie ma miejsca dla sprinterów, muszą oni podawać sobie jakieś żółte torby, a ona chce uratować siostrę. Pod koniec gry Jacknife (sprinter) chce zabić siostrę Faith – Kate, jednak Faith ratuje siostrę i happy end.