Katawa Shoujo

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Katawa Shoujogra stworzona przez rezydentów /a/, /b/ i /v/ pod przykrywką Four Leaf Studios. Celem gry jest zaliczanie niepełnosprawnych licealistek.

Rozgrywka[edytuj • edytuj kod]

Gra należy do arcy-wymagającego gatunku Visual Novel. Gatunek jest znany z mordowania myszy komputerowych szybciej niż StarCraft. Lewym przeskakujemy sceny lub dokonujemy arcyważnych wyborów typu czy iść po lekcjach do biblioteki, czy do gabinetu dyry. Prawym otwieramy menu, w którym mamy takie opcje jak Auto Mode(jeżeli ktoś nie umie fapać drugą ręką), Skip Mode żeby przejść do wiadomych scen, czy Save, żeby zrobić sobie zapis przed owymi scenami i móc później od razu załadować. Bez skipów przejście wszystkich możliwych scenariuszy (zwanych ścieżkami) powinno zająć około 25 godzin grania.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Mimo powszechnych opinii, to dzieło MA fabułę. Jesteśmy licealistą imieniem Hisao. Był on normalny, ale pewnego dnia przez dziwkę znaną niektórym jako Iwanako dostaje zawału. Trafia do szpitala, i tam okazuje się, że ma chroniczną arytmię. Rodzice przenoszą go więc do Liceum Yamaku – szkoły z internatem dla niepełnosprawnych fizyczni.


Crystal Clear device joystick.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny gier. Jeśli umiesz grać nie tylko na nerwach – rozbuduj go.