Half-Life 3

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Half-Life 3gra komputerowa wytwórni Valve. Kontynuacja serii Half-Life, rozpoznawana wśród społeczności gejmerów za to, że... jej nie ma! Plotka głosi, że od ponad 17 lat trwają nad nią intensywne prace, chociaż co do intensywności owych prac informacji nie mamy. Obiekt niespełnionych marzeń niejednego gracza, przyczyna wielu żartów o firmie Valve (nieumiejącej liczyć do trzech).

Co wiemy o HL3[edytuj • edytuj kod]

Valve postanowiło podzielić Half-Life 2 na „epizody”; początkową grę uzupełniono następnymi częściami Episode One i Episode Two, każde odpowiednio krótsze od „podstawki”. Planowano wydać cztery epizody w odstępach co mniej więcej pół roku[1], jednak skończyło się na Epizodzie Drugim. Half-Life 2: Episode Three oficjalnie miał pojawić się na Boże Narodzenie 2007, lecz wujek Gabe postanowił odwołać święta i opóźnić datę wydania. Potem jeszcze troszkę. I jeszcze odrobinę. Twórcy w tym czasie zdążyli wrzucić w internety kilka concept artów (masowo wkurCenzura2.svgcych graczy poprzez zaostrzanie im apetytu na coś, czego nie ma), lecz na tym się skończyło. W różnych wywiadach Valve potwierdziło, że zamiast Epizodu Trzeciego zrobią po prostu Half-Life 3.

W 2012 roku Gabe zaczął żartobliwie mówić o Half-Life 3 pod nazwą kodową Ricochet 2[2].

Gdzieś pod koniec 2014 Valve wypuściło parę screenów z tworzonego przez nich silnika Source 2 i ogłosiło, że to właśnie na nim stworzą nową część Half-Life'a, co zapowiada kolejne opóźnienia w wydaniu gry.

Całą sytuację można przyrównać do naszego byłego i obecnego premiera, który ma talent do mówienia, ale nie kiwnie palcem ani odrobinę tam, gdzie powinien.

Testament Newella[edytuj • edytuj kod]

Pod koniec czerwca 2013 Gabe Newell ogłosił, iż w jego testamencie znajdują się szczegóły fabuły Half-Life'a 3. Od tego momentu nad jego życiem zaczęło czyhać wielu psycholi graczy wyczekujących od pięciu lat trzeciej części gry. Do siedziby Valve zapuszczają się płatni zabójcy, ktoś nawet wysłał tam ciasto żywcem wyjęte z Portala, rzekomo zatrute[3].

Przewidywana data wydania[edytuj • edytuj kod]

Są różne teorie co do daty wydania HL3, oto niektóre z nich:

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Nie mam siły bawić się w źródła informacji, wszystko masz ładnie podane na tacy tutaj, więc nie marudź
  2. Najprawdopodobniej nawiązując do tego filmu oraz primaaprilisowego żartu Team Fortress Wiki przeprowadzonego w 2012
  3. Play4Real – Gabe Newell w obawie o swoje życie po słowach „Zakończenie fabuły HL3 znajduje się w moim testamencie”