Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Grzybiarz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Grzybiarze)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grzybiarz, fot. okolice Czarnobyla

A kiedyś cię znajdę, znajdę cię.

Reni Jusis w imieniu grzybiarza o grzybach.

Grzybiarz – istota ludzka zajmująca się nałogowo zbieraniem grzybów w lesie, na polach, w piwnicy albo w spiżarni sąsiada. Następnie przetwarza je do późniejszej konsumpcji w ilościach niemożliwych do spożytkowania.

Charakterystyka i odmiany[edytuj • edytuj kod]

Grzybiarz leśny[edytuj • edytuj kod]

Najpospolitszy typ grzybiarza. Wczesnym rankiem wyrusza do lasu, aby nazbierać trochę kapeluszy. Jeżeli coś znajdzie, leci do punktu skupu żeby sprzedać owoc całodziennej pracy za najwyżej 20 zł. Jeżeli polowanie zakończy się porażką, stwierdza Ktoś tu musiał wcześniej wyzbierać nawet, jeżeli był na miejscu o czwartej rano.

Grzybiarz polny[edytuj • edytuj kod]

Po przeczytaniu kilku ulotek w przychodni, panicznie boją się dzików, kleszczy itd. i z tego powodu unikają lasu. Chodzą po polach poszukując pieczarek. Po powrocie do domu stwierdzają, że prócz grzybów przynieśli także krowi placek na bucie.

Grzybiarz piwniczny[edytuj • edytuj kod]

Hoduje pieczarki lub boczniaki w piwnicy. Typowy przykład lenia, żeby zbierać grzyby nie wychodzi z domu.

Chytrus[edytuj • edytuj kod]

Zakłada punkty skupu, w których po śmiesznie niskich cenach skupuje owoce pracy od grzybiarzy zbierających samodzielnie, w dodatku w tych punktach zatrudnia kolesi harujących za 0,000001% zysku. Nic nie robiąc, osiąga kolosalne zyski i może się śmiać w twarz frajerom, którzy sprzedają mu grzyby.

Grzybiarz z przypadku[edytuj • edytuj kod]

Natrafia na kilka grzybów podczas spaceru, jazdy na rowerze lub samochodem. Niezwykle podniecony tym faktem, zrywa wszystkie. Jeżeli uda mu się je donieść do domu, w ekstazie przyrządza z nich jakąś potrawę. Za mało rentowny do wykorzystywania przez chytrusa, traktowany pobłażliwie przez innych grzybiarzy.

Grzybiarz basenowy[edytuj • edytuj kod]

O jego szczęściu decyduje brak klapków kąpielowych (własnych), przyborów toaletowych do manicure i pedicure (własnych) lub ogólnie pojętego obuwia (własnego). Jest to odmiana grzybiarza bardzo leniwa aż do tego stopnia, że nie chce mu się wycierać dłoni i stóp po kąpieli. Swoim hobby zaraża wszystkich dookoła.

Grzybiarz nocny[edytuj • edytuj kod]

Znany również jako grzybiarz ekstremalny, posiada technologiczną przewagę nad innymi grzybiarzami. Wyrusza o zmierzchu uzbrojony w noktowizor, scyzoryk, mapy oraz GPS.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]