Grzyb

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Grzyb w heraldyce

Lenin nie mógł być grzybem, bowiem ssak nie może być rośliną.

Fakt o grzybach[1]

Grzyby – trzecie najważniejsze (zaraz po roślinach i zwierzętach) królestwo na Ziemi, a także trzecie cesarstwo (po Świętym Cesarstwie Rzymskim Narodu Niemieckiego i Cesarstwie Rzymskim), trzecie mocarstwo (po Polsce i Ukrainie w 2012), potęga (po USA i ZSRR), carstwo (po caracie Katarzyny II i Piotra I), księstwo (po Księstwie Moskiewskim i Księstwie Portugalskim), dominium (po Australii i Kanadzie), hospodarstwo (po Hospodarstwie Mołdawskim i Hospodarstwie Wołoskim), imperium (po imperium brytyjskim i imperium osmańskim), ponadto trzecia marchia (po Marchii Brandenburskiej i Marchii Wkrzańskiej), republika (po Republice Rzymskiej i Rzeczypospolitej Obojga Narodów), federacja (po Pakistanie i Nigerii) i siedemnasta Rzeczpospolita (po I RP, II RP, III RP [...] XVI RP). Głównym naturalnym wrogiem są grzybiarze.

Grzyb składa się z zagrzybia, śródgrzybia i przedgrzybia, przez laików nazywanymi kapeluszem, trzonkiem i grzybnią.

Rodzaje[edytuj • edytuj kod]

Smacznego!
Mało popularne grzyby
 1. Grzyb leśny – może okazać się to zadziwiające, ale głównym obszarem, na którym możemy go spotkać jest pagórkowaty teren, z wetkniętymi weń brązowymi drągami, które to drągi dodatkowo w miarę zmian pór roku zmieniają kolor swojego upierzenia (w barbarzyńskim slangu biologów, ów teren zwany jest lasem). Wyróżniamy kilka podgatunków:
  • grzyb leśny patelniowy – można go sobie usmażyć, poznamy go po płaskim kapeluszu od częstego traktowania patelnią,
  • grzyb leśny garnkowy – idealny dla amatorów wielkich kapeluszy i masywnych trzonków,
  • grzyb leśny słoikowy – doskonale nadaje się do zapchania wszystkich pustych słoików kurzących się w piwnicy,
 2. Grzyb nadrzewny – ewolucyjna forma grzyba leśnego, powstała wskutek ocierania się jeleni o korę drzewną, co doprowadziło do przeniesienia się zarodników grzyba leśnego na drzewa.
 3. Grzyb nożny – szowinistyczny gatunek występujący jedynie na dolnych kończynach męskiej części populacji. Głównymi przyczynami występowania tegoż gatunku są:
  • noszenie tych samych skarpetek przez cały sezon grzewczy,
  • brak pralki,
  • brak żony która wyprałaby skarpetki,
  • chodzenie boso po dżungli,
 4. Grzyb pokojowy – wtórna forma grzyba nożnego, powstała wskutek ocierania się zgrzybiałą nogą o ścianę pokoju.
 5. Grzyb stary – określenie osoby, która od dekady powinna leżeć w grobie, a nie żywych za dnia nachodzić.
 6. Grzyb atomowy – może się zadomowić na ścianie budynku, kiedy nieuważnie rozszczepia się uran. Od czasu II Wojny nie zaobserwowano ani jednego okazu. Niektórzy biolodzy uważają go za gatunek wymarły, jednak USA i Matka Rosja w trakcie pokojowych badań naukowych wyhodowały zarodniki tego grzyba.
 7. Grzyb wodny – gatunek ten pojawia się na tafli wodnej, w momencie kiedy jednostka pływającą zapragnie udawać łódź podwodną. Idealnym przykładem grzyba wodnego, jest grzyb wykonany przez załogę Czarnej Perły w ostatnim filmie z serii o Jacku Wróbelku. Wbrew pozorom wykonanie takiego grzyba nie jest takie trudne. Wystarczy łódka typu omega i kapitan na kacu. Zaletą robienia grzyba na małych żaglówkach jest to, iż nie trzeba odwiązywać beczek z prochem i armat w ładowni.
 8. Grzyb halucynogenny – specyfik który przez wieki służył do znieczulania się, zalecaną aplikacją jest picie roztworu, jedzenie na sucho może bowiem prowadzić do zgagi.
 9. Grzyb naskalny – jeżeli rzucimy mniejszy kamień na większy to zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa za 3 900 444 001 razem otrzymamy coś co (po zażyciu poprzedniego gatunku) może przypominać grzyba.
 10. Grzyb męski – inna nazwa tego używana przez personel medyczny.
 11. Psie grzyby – inaczej: psiary, psiuny. Hodowane przez psy i inne zwierzęta dzięki podlewaniu uryną.
 12. Grzyby Borowiki – inaczej: Piotr Borowik jest przykładem właśnie tego oto grzyba.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy