Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Borowik szatański

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Szatan
Ten artykuł powstał przy współudziale Szatanaaa!
Jeżeli chcesz go rozbudować – pamiętaj, kto po nim wcześniej stąpał!

Borowik szatański (znany wśród grzybiarzy również jako Szatan) – szatańsko trujący gatunek grzyba z rodziny borowikowatych. Grzyb ten jest mało znany, ale bardzo czczony przez satanistów.

Morfologia[edytuj • edytuj kod]

Trzon borowika szatańskiego jest krwistoczerwony, żeby sataniści mogli go szybciej znaleźć. Kapelusz jest koloru białego, aby zmylić grzybiarza i zmusić go do podania na stole jako zupę grzybową. Borowik szatański może wyrosnąć na wysokość 15 cm.

Występowanie[edytuj • edytuj kod]

Występuje na całym świecie. W okresie od października do czerwca, borowiki schodzą do piekła, aby w ciepłym otoczeniu mogły się rozwinąć. Latem wyskakują jak szalone otaczając dęby, graby, lipy i leszczyny rytualnymi kręgami. W Polsce borowik szatański należy do gatunków zagrożonych wyginięciem. Jedno ze stanowisk znajduje się na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, niedaleko Jasnej Góry[1].

Znaczenie[edytuj • edytuj kod]

Grzyb jest reliktem satanizmu, oraz dowodem istnienia Szatana. Borowik szatański jest używany podczas inicjacji nowego satanisty, którego zadaniem jest znaleźć tego borowika, a potem zjeść[2]. W spłaszczonej formie stosuje się jako opłatek podczas czarnej mszy. W surowej formie jest trujący, więc sataniści wymyślili, że przed zjedzeniem grzyba należy go ugotować[3].

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Tam Szatan planuje wysłać zarodniki
  2. Dzięki małej ilości trucizny można sprawdzić odporność na dolegliwości żołądkowo-jelitowe
  3. Za wyjątkiem procedury inicjacji nowego członka społeczności