FotoŁowca 2022 – głosowanie
Zdecyduj kto trafił najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Jimmy Page

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Na haju i na scenie z Iron Luftschiff

Jimmy Page (właśc. James Patrick Page ang. Jakub Patryk Strona, ur. 9 stycznia 1944 w hrabstwie Półstosunku w Wielkiej Brytanii) – hipis. Jeden z najbardziej znanych graczy na grzebieniu. Znany też z gry w Iron Luftschiff.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Jimmy Page urodził się i skubaniec już od najmłodszych lat przejawiał talent do gry na grzebieniu. Jego matka i ojciec ciężko harując, po 27 h na dobę jako spawacze, zarobili mu na najbardziej wyleszczony grzebień jaki znajdował się w ich okolicy. Jednakowoż zachłanny Page, kiedy miał 16 lat postanowił, że zarobi na jeszcze bardziej wyleszczony grzebień roznosząc gazety. Zrobił to i dzięki temu szpanował przed swoją hołotą w liceum. Parę lat później w wyniku przedawkowania środków na przeczyszczenie musiał zapomnieć o grze na grzebieniu i udał się do szkoły malarskiej. Jednak tylko gdy jego organizm coraz lepiej reagował na „lekarstwo” Page powrócił do grania. Był trochę w zespole Yardbirds bla bla, a potem założył zespół disco Iron Luftschiff.

Przykazania Jimmy'ego Strony[edytuj • edytuj kod]

Page dzisiaj. Uwierzylibyście, że taki dziadunio wierzy w czarną magię?

W związku z takim, a nie innym zachowaniem Jimmy'ego na przestrzeni lat, można odnieść wrażenie że pan ten stosuje się do takich właśnie przykazań:

  1. Nie będziesz ściągał bootlegów zespołu twego.
  2. Nie pytaj o nic Jimmyego w wywiadach, bo i tak skłamie.
  3. Pamiętaj byś oficjalne wydawnictwa święcił.
  4. Czcij smyczek i Pana Jego.
  5. Nie wydawaj.
  6. Nie mów prawdy.
  7. Niech cie nie obchodzi zdanie fanów twoich.
  8. Edytuj solówki.
  9. Pożądaj 14 latki.
  10. I wszystkie młodsze od ciebie o stulecia pół.

Iron Luftschiff[edytuj • edytuj kod]

To okres permanentnej korby, dzikich koncertów i ekscesów seksualnych z rekinami. Jimmy'emu udało się w tym czasie machnąć parę kawałków, które nie wiadomo czemu stały się kultowe w niektórych kręgach.

Po rozpadzie Iron Luftschiff[edytuj • edytuj kod]

Po ich rozpadzie był już starym dziadem i jego kariera solowa przypominała pierdzenie w stołek. Zakręcił się trochę z Puff Daddym przy jaszczurkach, nagrał kilka albumów, w tym jeden ze, starym jak on, Plantem z jego starej kapeli oraz z niewiele młodszym Davidem Coverdalem.

Dyskografia[edytuj • edytuj kod]

Po rozpadzie Iron Luftschiff Jimmy robi wszystko oprócz tworzenia muzyki.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]