Karate do Tsunami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Karate do Tsunami – styl walki stworzony przez człowieka-legendę – Ryszarda Murata w 1979. Początkowo mylony z mongolską odmianą tańca ludowego, aktualnie z karate. Styl ten miał na celu wykorzystywanie najnowszych osiągnięć techniki, ale obecnie zatrzymał się na na poziomie sierpa i młota łopaty, co jest spowodowane tym, że soke Murat ma od ponad 35 lat nieprzerwanie włączony bullet time na wzór shinana Maxa Payne'a (8 dan)i aktualnie przebywa nadal w 1983 roku. Podczas treningu ataki przeprowadza się głównie w powietrzu na odległości ok. 3 metrów, w obawie przed oddawaniem ciosów. W momencie powstania najlepsza sztuka walki na świecie, ponieważ twórca nieco wcześniej zabił gołymi rękami wszystkich żyjących mistrzów innych sztuk walki (a nieżyjących wskrzesił i zabił jeszcze raz).

Obecnie styl koncentruje się na praktycznych zastosowaniach w samoobronie, tj na przykład walce z wieloma uzbrojonymi w broń białą i palną przeciwnikami przy użyciu atomowych ciosów w oczy i gardło, dzikich okrzyków bojowych, Mocy Jedi, zakrzywiania czasoprzestrzeni i geometrii nieeuklidesowej. Parteru i zapasów się nie uczy, bo jak powszechnie wiadomo, prawdziwa walka toczy się w stójce, a po zakupieniu stopnia 3. dan, lub wyższego adept ma ponadto licencję na zabijanie spojrzeniem. Oprócz kolejnych stopni można również wykupić zwiększenie ilości punktów życia oraz many, odporność na kule, ciosy nożem, ogień i mróz, nowe combosy i zaklęcia.

Słynne fatality znane z serii Mortal Kombat zostały zaczerpnięte z tegoż stylu.

Nazwa[edytuj • edytuj kod]

Jak dotąd nie wiadomo skąd styl wziął swoją nazwę „tsunami”. Wiadomo, że hasłem marketingowym jest „Trenuj z nami styl tsunami”. Mówi się również o prezentacji olbrzymiej (auto)destrukcyjnej siły tej patologii sztuk walki.