Edytujesz „Koń trojański”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Koń trojański''' – pierwszy opancerzony pojazd piechoty. Szeroko używany podczas [[wojna trojańska|wojny trojańskiej]] dawno, daaaawnoooo temu. Charakteryzowało go znikome opancerzenie oraz brak wyszczególnionych urządzeń peryferyjnych. Miał system maskujący działający najlepiej w starożytnych [[Grecja|greckich]] miastach, którego mógłby pozazdrościć niejeden Nomad z [[Crysis|Crysisa]]. Produkt skrajnie łatwopalny. Przechowywać z dala od dzieci.
[[Plik:Trojan horse in Canakkale, Turkey.jpg|thumb|Niestety nie był on za piękny]]
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z szeregowym lub kimkolwiek z wyższym stopniem wojskowym od ciebie, gdyż każda broń <s>niewłaściwie</s> stosowana, zagraża twojemu życiu, lub zdrowiu.
'''Koń trojański''' – pierwszy opancerzony pojazd piechoty marki Prometeux, zaliczany do jednych z największych i najstarszych pojazdów czterokołowych. Niestety nie przyjął się, gdyż do wyprodukowania każdego konia potrzebna była jedna [[wojna trojańska]], co przeszkadzało w rozpoczęciu masowej produkcji. Swoje pięć minut (ok. 25 godzin) miał podczas owej wojny, kiedy to przyczynił się do triumfu [[Spartanie|Spartan]] nad królestwem Troi. Charakteryzowało go znikome opancerzenie oraz brak wyszczególnionych urządzeń peryferyjnych. Miał system maskujący działający najlepiej w starożytnych [[Grecja|greckich]] miastach, którego mógłby pozazdrościć niejeden Nomad z [[Crysis]]a. Dzięki niemu praktycznie nie dało się go odróżnić od [[zebra|zebry]], czy [[żyrafa|żyrafy]] z krótką szyją. W środku był pusty, niczym głowa [[lachon]]a. Miał on pojemność około 60 l (od 1 do 50 ściśniętych Spartan). W skład jego opancerzenia wchodziły setki spróchniałych desek w stanie rozsypki, związanych nitkami o średnicy 2 cm. Przemieszczał się za pomocą pracy ludzkich rąk, które ciągnęły nitki o średnicy ok. 1,5 cm, przywiązane do konia, co przeczy teoriom z Warcrafta. Koń trojański potrzebował do prawidłowego funkcjonowania ok. 100 l [[wino|wina]] i 2 t [[mięso|mięsa]], najlepiej wędliny, dla Spartan, oczywiście.


{{stubhist}}
== Zawartość ==
=== Ulotka ===
Do każdego egzemplarza dołączona jest ulotka, na której – oprócz napisu „Uwaga, bo cię kopnę!” – znajduje się tekst:


[[Kategoria:Historia]]
{{cytat2|Produkt skrajnie łatwopalny. Przechowywać z dala od dzieci.
[[Kategoria:Broń]]

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z szeregowym lub kimkolwiek z wyższym stopniem wojskowym od ciebie, gdyż każda broń <del>nie</del>właściwie stosowana, zagraża twojemu życiu, lub zdrowiu.}}

=== Inne ===
* Koń sam w sobie…
* …a w sobie 50 ściśniętych, wygłodniałych, wściekłych i spragnionych [[Sparta]]n, wołających „This is Sparta!!!!!!!!1111” (+ jeden Grek innej narodowości, bo w każdym koniu jest inna gratisowa niespodzianka!).
* Instrukcja obsługi Spartan.
* Jedna instrukcja DODATKOWA, w której jest opisany proces rozbiórki i spalenia Konia trojańskiego.
* Kolejna instrukcja NIEDODATKOWA, w której jest opisany proces odbudowania konia od początku.
* Dodatkowy panel z plastikowymi częściami do własnoręcznego montażu konika trojańskiego na biegunach.
* Zapieczętowana koperta, a w tej kartka z napisem: „Życzymy miłej zabawy!”.

== Zobacz też ==
* [[Herodot]]
* [[Starożytność]]

{{broń}}

{{stopka}}
[[Kategoria:Starożytność]]
[[Kategoria:Mitologia grecka]]
[[Kategoria:Broń pancerna]]
[[Kategoria:Machiny oblężnicze]]

[[el:Δούρειος Ίππος]]
[[en:Trojan Horse]]
[[fr:Cheval de Troie]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)