Krzywy ryj

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Krzywy ryj – powszechnie występujące zjawisko, polegające na częściowej lub całkowitej degeneracji kształtu twarzy (ryja) w stopniu uniemożliwiającej rozróżnienie jej od części ciała położonej po przeciwnej stronie.

Występowanie[edytuj • edytuj kod]

Krzywy ryj występuje w zasadzie w każdej części świata, w każdej grupie wiekowej i u osobników z każdej klasy społecznej. Jest jednak znacznie bardziej pospolity w krajach rozwijających się zwijających się[1] u klas niższych i osób starszych, prawdopodobnie ze względu na niską zawartość witaminy D w diecie i duże zanieczyszczenie powietrza kwasem odmóżdżającym.

Przyczyny[edytuj • edytuj kod]

Jedna z hipotetycznych przyczyn skrzywienia ryja

Jak wspomniano wyżej, przyczyną skrzywienia ryja może być nieodpowiednia dieta lub zanieczyszczenie środowiska, ale pewne grupy naukowców wyciągają odmienne wnioski:

  • Mocny uraz, jak np. oberwanie spadającym fortepianem, kowadłem bądź czymś podobnym;
  • Przebywanie na terenach skażonych radioaktywnie. Ta hipoteza nie jest zbyt popularna, ponieważ na takich terenach najczęściej występują też inne rodzaje zanieczyszczenia znacznie utrudniające badania;
  • Spotkanie z dresem;
  • Bo tak.

Efekty[edytuj • edytuj kod]

Krzywy ryj powoduje drastyczny spadek atrakcyjności danego osobnika dla płci przeciwnej i nie tylko, ale znacznie bardziej niebezpieczny jest wynikający z tego mechanizm swoistego zamkniętego koła skrzywienia ryja:

  1. Osobnik zauważa, że z powodu krzywego ryja nie ma powodzenia;
  2. Osobnik nie potrafi sobie z tym poradzić i zaczyna pić;
  3. Picie powoduje jeszcze większe skrzywienie ryja;
  4. Osobnik zauważa, że ma jeszcze bardziej krzywy ryj niż poprzednio. Koło się zamyka.

Prowadzi to do coraz większego zapijaczenia i pokrzywnienia. Po pewnym czasie jedna z tych rzeczy powoduje śmierć.

Przypisy

  1. Kryzys...