Lemmy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Lemmy Kilmister)
Z taką mordą musiałem zostać rock'n'rollowcem. Inaczej wydawałbym za dużo kasy w burdelu

Bóg nie żyje.

Fryderyk Nietzsche na swoim Twitterze w dniu śmierci Lemmy'ego

– A co jeszcze chciałbyś osiągnąć, jako Motörhead, albo jako po prostu Lemmy?
– Wiesz... Stuknęła mi sześćdziesiątka, a ja ciągle jeszcze nie przeleciałem Jennifer Lopez...

Wywiad z Lemmym, 2006

Każdego roku, 24 grudnia zamykam się w pokoju i świętuję. Odpalam trzy skrzynki browara i nie wychodzę, dopóki wszystkiego nie wypiję. Tak. Bo wtedy urodził się Mesjasz. 24 grudnia 1945 roku.

Metalowiec o Lemmym

Ian Fraser Kilmister (szerzej znany jako Lemmy; ur. 24 grudnia 1945 w Burslem, gdziekolwiek by to nie było, zm. 28 grudnia 2015 w El Ej) – uniwersalny tester do narkotyków, który względu na wyjątkowe umiejętności w zakresie przyswajania alkoholu dorobił się jedynego w swoim rodzaju wokalu. Jego słowiczy trel stał się dla wszystkich młodszych od niego muzyków niedościgłym wzorem. Jak narazie prawie dorównała mu tylko Tarja Turunen.

Życiorys[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:

W papierach stoi, że urodził się 24 grudnia 1945 roku – data ta daje podstawy do licznych spekulacji, jakoby był mesjaszem. Tym bardziej, że zamiana wody w wino to przy jego wyczynach nic – Lemmy ma już na koncie zamianę wody w whisky, a także w amfetaminę (dość niefortunnie, ponieważ zaraz potem przeszukała go kanadyjska policja i trasa jego ówczesnej kapeli Hawkwind zakończyła się). Raz udało mu się także zamienić mikrofon na papierosy. Nie ma alkoholu we krwi. To alkohol ma krew w nim.

Tak naprawdę żył już w czasach przed-starożytnych, kiedy ludzie pamiętali jeszcze legendę Ormagöden'a. Lemmy był wtedy znany jako Kill Master, posępny basista-uzdrowiciel, szef gangu motocyklowego Thunderhog, pan stalowych pająków. Historię tę opowiada m.in. gra komputerowa Brütal Legend . A przecież gry nie kłamią.

Ojciec – pastor – nie mógł wytrzymać w domu z kilkumiesięcznym alkoholikiem, wobec tego Lemmy już w 1946 uciekł od rodziny. W wyniku traumy postanowił zostać hipisem i oprócz chlania zaczął zażywać dragi, dzięki czemu szybko nauczył się grać na Basi. Kiedy spotkał Hendriksa i został jego technicznym, również nauczył go ćpać.

Z tamtego okresu pochodzi również jego najbardziej znana ksywa. Ian chodził po znajomych i zbierał drobne na whisky, mówiąc Le'mmy some money.

Krótko przed tym, jak wyleciał z Hawkwind napisał piosenkę Motorhead. Zebrał grupę podobnych nałogowcöw i założył grupę Motörhead. Od tej pory nałogöwcy się zmieniali, ale Lemmy zawsze trwał, aż został Killed By Death.