Edytujesz „Mikrofalówka”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Mikrofalówka''' lub jak kto woli Kuchenka mikrofalowa-przedmiot codziennego użytku, który najczęściej umieszczany jest w kuchni. Nie wiadomo dokładnie po co zastała stworzona, ale to właśnie dzięki niej potrawy stają się radioaktywne a fani Brainiaca mają zaciechę.
[[Plik:Consumer Reports - Kenmore microwave oven.tif|260px|thumb|Ten typ telewizora puszcza wyłącznie kanały kulinarne]]

'''Mikrofalówka''' (kolokwialnie '''Kuchenka mikrofalowa''') – przedmiot codziennego użytku, który najczęściej umieszczany jest w [[kuchnia|kuchni]]. Dzięki niej potrawy stają się radioaktywne, a fani Brainiaca mają zaciechę. Stanowi absolutną podstawę kuchni [[stany Zjednoczone Ameryki|amerykańskiej]]. Do tej pory nikt nie rozpracował, kto porusza talerzem w mikrofalówce.


== Po co to jest? ==
== Po co to jest? ==

Służy do napromieniowywania [[jedzenie|jedzenia]] wiązką fal elektromagnetycznych. Posiada ona ustrojstwo nazywane magnetofonem, które emituje te właśnie fale. Mikrofale powodują drganie molekuł wody zawartej w pokarmach, czego skutkiem ubocznym jest [[Słońce|energia cieplna]]. Mówiąc prościej: podgrzewa nam obiad, kolację, lub cokolwiek tam chcemy zjeść.
Służy do napromieniowywania jedzenia wiązką fal elektromagnetycznych. Posiada ona takie ustrojstwo nazywane magnetronem, które emituje te właśnie fale. Mikrofale powdodują drganie molekuł wody zawartej w pokarmach, czego skutkiem ubocznym jest energia cieplna. Mówiąc prościej: podgrzewa nam obiad.



== Niebezpieczeństwa ==
== Niebezpieczeństwa ==

Na użytkownika mikrofalówek czekają rozmaite zagrożenia, poczynając od nabawienia się [[choroba|choroby]] popromiennej, kończąc na dewastacji kuchni. Rzeczy, które nie powinny znaleźć się w mikrofalówce to:
Na użytkownika mikrofalówek czekają rozmaite zagrożenia, poczynając od nabawienia się choroby popromiennej kończąc na rozpi******eniu kuchni. Pod żadnym pozorem nie wolno wkładać do mikrofalówki następujących rzeczy:
* puszka farby;
*puszka farby
* [[krab]];
*krab
* butelka szampana;
*butelka szampana
* Coca-Cola;
* proch strzelniczy;
*proch strzelniczy
* [[benzyna]];
*benzyna
*lampki choinkowe
* olej spożywczy;
*zimne ognie
* lampki choinkowe;
*płyta główna komputera
* [[Foliarz|folia aluminiowa]];
*płyty CD
* zimne ognie;
*puszki z napojami
* płyta główna komputera;
*mydło
* płyty CD;
* puszki z napojami;
* widelec;
* [[mydło]];
* [[kot]];
* [[gniotek]].


Pełną listę rzeczy nie nadających się do mikrofalówki otrzymasz w programie popularnonaukowym [[Brainiac|Brejniak]].
Pełną listę rzeczy nie nadających się do mikrofalówki otrzymasz w programie popularnonaukowym [[Brainiac|Brejniak]].


== Rozrywka ==
== Rozrywka ==
Nie wszystko w mikrofalówce musi wybuchać. Są [[rzecz]]y, które włożone do mikrofalówki dają ciekawe efekty i nie rozwalają jej. Jedna z tych rzeczy to przecięte na pół winogrono, które pod wpływem mikrofal [[Parowanie|paruje]], a fale elektromagnetyczne poddają gaz jonizacji zmieniając go w plazmę. Mówiąc krócej: winogrono świeci. To ciekawostka dla tych, którzy nie mają lampek [[choinka|choinkowych]] na święta, aczkolwiek wieszanie mikrofalówki nie jest zbyt praktyczne.


Nie wszystko w mikrofalówce musi wybuchać. Są rzeczy, które włożone do mikrofalówki dają ciekawe efekty i nie rozwalają jej. Jedną z tych rzeczy, jest przecięte na pół winogrono, które pod wpływem mikrofal paruje, a fale elektromagnetyczne poddają gaz jonizacji zmieniając go w plazmę. Mówiąc krócej: winogrono świeci
== Zobacz też ==
* [[kuchenka]]
* [[kombiwar]]
* [[piekarnik]]


[[Kategoria:AGD]]
[[Kategoria: Przedmioty codziennego użytku]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)