Nonsensopedia:Inicjatywa Regionalna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z N:IR)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Inicjatywa regionalna

Jest to pierwszy, większy projekt Nonsensopedii stworzony w ramach lepszej integracji z użytkownikami oraz zachęcenia ich do wspólnego budowania naszej wolnej encyklopedii. Jeżeli pochodzisz z jednego z polskich miast (w co nie wątpimy), możesz już teraz podzielić się z resztą świata jego największymi absurdami!

Czytając to stajesz się lepszym człowiekiem

Icon-regionalna.png

Dziękujemy za uwagę. Poniższe punkty wyznaczą Ci kilka reguł, bez których znajomości Twój artykuł z pewnością zostanie usunięty, a chyba nie tego chcesz:

  • Nigdy nie pisz informacji o osobach prywatnych. To najczęstsze i najpoważniejsze przewinienie. Piszesz dla wszystkich, a nie tylko dla swojego otoczenia.
  • Jeszcze raz, dla pewności. Nie wolno pisać o osobach prywatnych. Nawet tych, które zna cała wieś. Niech to będą postaci znane choćby w zakresie województwa.
  • Nie nazywaj miasta wsią, niezależnie od jego prestiżu. Wstawki tego typu pojawiają się w niemal każdym artykule i na dłuższą metę są dosyć męczące.
  • Menele, moherowe berety, dzieci neo czy Biedronkiwszędzie. Pisanie o nich nie jest ani fajne, ani z pewnością oryginalne. Skup się na rzeczach charakterystycznych dla danej okolicy.
  • Nie pisz oszczerczych informacji na temat danego miasta. Wiele osób może go nie lubić, ale nie znaczy to, żeby śmieszny z założenia opis zamieniał się w wulgarny post nienawiści.
  • Nie zmyślaj. Wymysły Twojej głowy śmieszyć mogą co najwyżej kilku znajomych. Opisuj prawdę, ale w krzywym zwierciadle. Hiperbolizacja, przenośnie i porównania są za to jak najbardziej wskazane.

Jak więc pisać?

Icon-artykuł.png
Dla osób, które nie znają formatowania MediaWiki przygotowaliśmy prosty szablon, którego wypełnienie pomoże w zbudowaniu dobrego artykułu o mieście. Szablon ten nie jest oczywiście wyznaczoną regułą, ale pomoże on zupełnie początkującym w edytowaniu wiki.

Przykład


'''Inicjatywa Regionalna''' – krótki opis miasta. Gdzie leży, w pobliżu jakich rzek, miast, trafna uwaga na jego temat. Najbardziej ogólne informacje.

== Nazwa pierwszej sekcji ==
Opis dotyczący tejże sekcji. Kilka zdań powinno wystarczyć. Ani za dużo, ani za mało. Pisz na temat i unikaj lania wody. Masz być spostrzegawczy i błyskotliwy.

== Lista osiedli / dzielnic ==
*'''Jakaś nazwa''' – krótki opis czym się charakteryzuje, co można tam spotkać, co ją wyróżnia.
*'''Nazwa innego''' – to samo co powyżej, aż do wyczerpania tematu.

== Znane miejsca ==
*'''Nazwa''' – opis miejsca, np. placu, baru, miejscówki, która jest znakiem rozpoznawczym danego miasta, ewentualnie jest lokalnym obiektem kultu.
*'''Inne miejsce''' – podobnie jak powyżej, do wyczerpania tematu. Prosimy jednak o zachowanie umiaru i pisanie tylko o najważniejszych szczegółach.

== Ciekawostki ==
*Absurdy, które najlepiej ująć w trafną listę. Przykład: Od czterech lat planowana jest budowa obwodnicy, a jedyna jaka do tej pory powstała to wokół domu burmistrza.
*Pamiętaj jednak, że wiele faktów to zwykłe cechy ludzkie i czytanie o nich staje się męczące w setnym artykule zawierającym dokładnie to samo.

<br clear="all"/>
{{Miasta województwa <uzupełnić>}}
[[Kategoria:Miasta w województwie <uzupełnić>]]
[[Kategoria:Powiat <uzupełnić>]]

Potrafisz śmiać się ze swojego otoczenia? Możesz nam w takim razie pomóc!

Dołącz się do inicjatywy regionalnej i zobacz co możesz dla nas zrobić!

Skąd jesteś?
Zagłosowałeś na „woj. wielkopolskie” 12 paź 2021 o 21:19. Możesz zmienić swój głos, klikając na inną odpowiedź poniżej.
366
237
266
142
279
434
631
110
308
169
282
573
157
174
373
236
89
Oddano już 4826 głosów.
poll-id D1770538FA76D118663081FDF7F250BB