Edytujesz „Nauka”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Nauka''' – zbiór niezbyt ścisłych teorii (za wyjątkiem teorii nauk ścisłych, które są ścisłe ale zazwyczaj wewnętrznie sprzeczne), poukładanych w dziedziny, poddziedziny, dyscypliny i poddyscypliny, a także podzielone między [[nauki interdyscyplinarne]].
{{Cytat|Autonomiczna część kultury służąca wyjaśnieniu funkcjonowania świata, w którym żyje człowiek|Wikipedia o '''nauce'''}}
'''Nauka''' – zbiór niezbyt ścisłych teorii (z wyjątkiem teorii nauk ścisłych, które są ścisłe ale zazwyczaj wewnętrznie sprzeczne), poukładanych w dziedziny, poddziedziny, dyscypliny i poddyscypliny, a także podzielone między [[nauki interdyscyplinarne]].


== Podział dyscyplin naukowych ==
== Podział dyscyplin naukowych ==
Naukę można dzielić w poprzek, wzdłuż, a także po ukosie. Niezależnie od metody dzielenia, wszyscy [[naukowcy]] są zgodni, że wszystkie te podziały są sztuczne, gdyż nauka tworzy niepodzielną jedność.
Naukę można dzielić w poprzek, wzdłuż, a także po ukosie. Niezależnie od metody dzielenia, wszyscy [[Naukowiec|naukowcy]] są zgodni, że wszystkie te podziały są sztuczne, gdyż nauka tworzy niepodzielną jedność.


== Zagadnienie naukowości ==
== Zagadnienie naukowości ==
Linia 17: Linia 16:


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==
* [[Szkoła]]
* [[Paradygmat]]
*[[Paradygmat]]
* [[Nauka (proces)|Uczenie się]]


[[Kategoria:Nauka| ]]
[[Kategoria:Nauka| ]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablon użyty w tym artykule:

Źródło: „https://nonsa.pl/wiki/Nauka