Edytujesz „Nonźródła:Genderowa interpretacja bajek i baśni”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 23: Linia 23:
Krótko mówiąc; jest to opowieść o kulcie fallicznym oraz błędnej interpretacji własnego dojrzewania płciowego, a przede wszystkim frustracji seksualnej. Łatwiej będzie nam to zauważyć, kiedy przeanalizujemy pojedynczych bohaterów.
Krótko mówiąc; jest to opowieść o kulcie fallicznym oraz błędnej interpretacji własnego dojrzewania płciowego, a przede wszystkim frustracji seksualnej. Łatwiej będzie nam to zauważyć, kiedy przeanalizujemy pojedynczych bohaterów.


'''Krzyś''' – chłopiec wrażliwy, z wybujałą wyobraźnią. Widoczny u niego jest kompleks Piotrusia Pana, czyli strach przed dorośnięciem. Delikatność stawia go w miejscu transpłciowym, bez konkretnej polaryzacji. Wraz z pozostawieniem genitaliów w ''statusie quo'', odgryza się od biologicznej części ludzkiego życia, dokonuje mentalnej kastracji wbrew temu o czym pisał Freud (''lęk kastracyjny''). Przypomina to działanie A. Milne, twórcy [[Kubuś Puchatek|Kubusia Puchatka]], który na starość odciął sobie jaja zardzewiałą brzytwą.
{{t|Krzyś}}chłopiec wrażliwy, z wybujałą wyobraźnią. Widoczny u niego jest kompleks Piotrusia Pana, czyli strach przed dorośnięciem. Delikatność stawia go w miejscu transpłciowym, bez konkretnej polaryzacji. Wraz z pozostawieniem genitaliów w ''statusie quo'', odgryza się od biologicznej części ludzkiego życia, dokonuje mentalnej kastracji wbrew temu o czym pisał Freud (''lęk kastracyjny''). Przypomina to działanie A. Milne, twórcy [[Kubuś Puchatek|Kubusia Puchatka]], który na starość odciął sobie jaja zardzewiałą brzytwą.


'''Kubuś Puchatek''' – jest pluszowym misiem, który porusza się jedynie w czerwonej koszulce, bez bielizny. Ponieważ nie ma wyeksponowanych genitaliów, wnioskujemy, że jest istotą aseksualną. Jednak mózg zawsze ma pewną płeć, wobec tego musimy sięgnąć do psychiatryczno-seksuologicznej semantyki. W oryginale Puchatek nazywa się jak dziewczynka, więc musi być płci żeńskiej. Sugerowałby to także kolor jego koszuleczki (patrz: Czerwony Kapturek), jednak brak cech płciowych uniemożliwia mu ekspresję działań seksualnych. Tę frustrację topi w miodku, który je na potęgę.
{{t|Kubuś Puchatek}}jest pluszowym misiem, który porusza się jedynie w czerwonej koszulce, bez bielizny. Ponieważ nie ma wyeksponowanych genitaliów, wnioskujemy, że jest istotą aseksualną. Jednak mózg zawsze ma pewną płeć, wobec tego musimy sięgnąć do psychiatryczno-seksuologicznej semantyki. W oryginale Puchatek nazywa się jak dziewczynka, więc musi być płci żeńskiej. Sugerowałby to także kolor jego koszuleczki (patrz: Czerwony Kapturek), jednak brak cech płciowych uniemożliwia mu ekspresję działań seksualnych. Tę frustrację topi w miodku, który je na potęgę.


'''[[Tygrysek]]''' – ten bohater znowu popadł w hipomanię wywołaną brakiem tożsamości płciowej. To, że skacze na ogonku, ma mu rekompensować brak penisa. Infantylizm intelektualny jest reakcją obronną na troski dojrzewania. Mimo to jest najbardziej zaawansowany fizycznie wśród wszystkich.
{{t|[[Tygrysek]]}}ten bohater znowu popadł w hipomanię wywołaną brakiem tożsamości płciowej. To, że skacze na ogonku, ma mu rekompensować brak penisa. Infantylizm intelektualny jest reakcją obronną na troski dojrzewania. Mimo to jest najbardziej zaawansowany fizycznie wśród wszystkich.


'''Królik''' – synonim życiowej pierdoły i starej dziewicy. Cierpiący na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne stara się odbić własne porażki na życiu innych, a przy okazji spętać ich w seksualnej zależności. Brak genitaliów rekompensuje mu hodowanie marchewek i wchodzenie do domu przez dziurę, co sugeruje też kompleks Edypa (motyw porodu) – jako jeden z zapewne licznego potomstwa, nie mógł liczyć na wyraźną miłość matki.
{{t|Królik}}synonim życiowej pierdoły i starej dziewicy. Cierpiący na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne stara się odbić własne porażki na życiu innych, a przy okazji spętać ich w seksualnej zależności. Brak genitaliów rekompensuje mu hodowanie marchewek i wchodzenie do domu przez dziurę, co sugeruje też kompleks Edypa (motyw porodu) – jako jeden z zapewne licznego potomstwa, nie mógł liczyć na wyraźną miłość matki.


'''[[Prosiaczek]]''' – podobnie jak Krzyś balansuje na granicy transpłciowej. Jednak świnia zawsze była symbolem rozwiązłości, więc on sam także rośnie powoli na zboczeńca. Jego pozorna niewinność ma w sobie coś perwersyjnie destrukcyjnego, a maska grzecznego jedynie zjednuje mu przyjaciół. Bez wątpienia nadejdzie jednak dzień, w którym objawi swój prawdziwy ryj.
{{t|[[Prosiaczek]]}}podobnie jak Krzyś balansuje na granicy transpłciowej. Jednak świnia zawsze była symbolem rozwiązłości, więc on sam także rośnie powoli na zboczeńca. Jego pozorna niewinność ma w sobie coś perwersyjnie destrukcyjnego, a maska grzecznego jedynie zjednuje mu przyjaciół. Bez wątpienia nadejdzie jednak dzień, w którym objawi swój prawdziwy ryj.


'''[[Kłapouchy]]''' – pod postacią bluesowego osła kryje się depresyjna apatia seksualna. On zarówno dojrzewanie jak i inicjację ma za sobą, lecz nie ujrzał w tym rozwoju swego przeznaczenia. Odciął się od tamtego życia trafiając do świata dziewiczego, niewinnego. Jego odczepiany ogon to oznaka poważnych zaburzeń psychicznych na tle personalnym i autoidentyfikacyjnych.
{{t|[[Kłapouchy]]}}pod postacią bluesowego osła kryje się depresyjna apatia seksualna. On zarówno dojrzewanie jak i inicjację ma za sobą, lecz nie ujrzał w tym rozwoju swego przeznaczenia. Odciął się od tamtego życia trafiając do świata dziewiczego, niewinnego. Jego odczepiany ogon to oznaka poważnych zaburzeń psychicznych na tle personalnym i autoidentyfikacyjnych.


== Królewna Śnieżka ==
== Królewna Śnieżka ==
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: