NonNews:Łukasz Kruczek: Małysz niczym Mateja zabrał nam medal

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

1 marca 2009

A było tak blisko... Polska drużyna skoczków narciarskich w składzie Stefan Hula, Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski i Adam Małysz zajęła czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w Libercu. Do podium zabrakło nam 5,5 metra. Gdyby Adam Małysz nie zepsuł obu skoków (i gdyby Okabe skoczył 5 metrów bliżej), mielibyśmy brązowy medal.

Po zakończeniu konkursu nasz team był lekko zdezorientowany, gdyż doszło do paradoksu. Albowiem to Stefan Hula był najlepszym skoczkiem w drużynie, a Małysz tylko trzeci (najgorszy był Rutkowski). Wszak wielokroć bywało na odwrót. Łukasz Kruczek wyraził swoje niezadowolenie z formy Adama Małysza. W wywiadzie z Sebastianem Parfjanowiczem rzekł, że Adam Małysz niczym Robert Mateja (w Sapporo - przyp. red.) zabrał nam medal. Będę musiał poważnie porozmawiać z Adamem na temat jego kolejnych startów. Ośmielam się stwierdzić, że powinien słuchać moich fachowych rad zamiast lecieć do tego całego „Lepisztoł”.

Jednak Łukasz Kruczek stwierdził również, że jest zadowolony ze skoków Stefana Huli. W wywiadzie powiedział, że Hula oddał dwa najlepsze skoki w całej swojej karierze. Na boku dodał, że obawia się, że to się już może nigdy nie powtórzyć.

Źródło[edytuj]