Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2020!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

NonNews:Żabka zorganizuje wybory prezydenckie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Komputer gotowy do drukowania paragonów i kart wyborczych

6 kwietnia 2020

Nasze niezawodne, niezastąpione i niczym niezarażone źródła informacji donoszą: już wkrótce Andrzej Duda ogłosi, że najbliższe wybory prezydenckie odbędą się w Żabce! Wybór Żabki okazał się nie być przypadkowy – podczas wyborów prezydenckich będzie jedynym sklepem otwartym w niedzielę niehandlową.

I tak wszyscy łażą do sklepów, postawimy kotary i będzie w pytę – mówi członek zarządu sieci, Mieczysław Rzekotka. – Będziemy wydawać karty do głosowania wszystkim klientom, którzy kupią dwa hot dogi na wynos. Zgodnie z zaleceniami, wyborca będzie musiał kupić wspomniane towary i pokazać dowód osobisty kasjerowi. Następnie głosujący wpisuje na paragonie nazwisko swojego kandydata i wrzuca świstek do urny zrobionej ze skrzynki po piwie.

Ćwiczenia dla kasjerów i członków komisji wyborczej odbędą się 4 maja. Wtedy pracownicy Żabek będą za dwa Monstery wydawać arkusze egzaminacyjne dla maturzystów.

Swoje wsparcie zaoferowała też Biedronka. Największa sieć marketów w Polsce wystawi swojego kandydata z Mniejszości Portugalskiej – Jerónimo Martinsa. Za każdy oddany głos będzie można otrzymać maskotkę z serii Stumilowy Las (do wyboru m.in: zielony tygrysek, cichy Krzyś, tęczowa biedronka). Za zakupy powyżej 20 zł klient ma otrzymać drugą kartę do głosowania gratis. Nie wiadomo jednak, czy Biedronka otrzyma zgodę na otworzenie swoich lokali wyborczych 10 maja, trwa dyskusja na temat w Sejmie. Wiemy za to, że Biedronka sprzedała już Żabce specjalne komputery do drukowania paragonów i kart wyborczych.

Źródło[edytuj • edytuj kod]