NonNews:Będziemy mieć najlepszą kolej na świecie!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Już wkrótce pozbędziemy się tego ustawą!

10 maja 2019

To już oficjalne – PKP ogłosiło, że już wkrótce zostaną wprowadzone ustawy, które sprawią, że pociągi przestaną się spóźniać, będą ładniejsze, szybsze, a konduktorzy będą rozdawać pasażerom darmowe słoiki ogórków i butelki wódki.

Przeprowadziliśmy już pierwsze próby – opowiada rzecznik PKP PLK, zarządcy infrastruktury kolejowej w Polsce. – Pod koniec kwietnia ustawą przyspieszyliśmy wszystkie pociągi na Centralnej Magistrali Kolejowej do 250 km/h, a wczoraj przy pomocy innej ustawy sprawiliśmy, że pociągi opóźnione nie są opóźnione.

[w tym miejscu nasz reporter miał wykazać się elokwencją i zadać rzecznikowi kolejne pytanie, ale niestety zaniemówił na dłuższą chwilę, za utrudnienia przepraszamy]

Plany mamy znacznie szersze niż takie proste pilotaże – opowiada dalej rzecznik kolei. – W związku z prowadzonymi pracami remontowymi na szlakach musimy przebudować wakacyjny rozkład jazdy i podróżni dostaliby do niego dostęp dopiero na dwa tygodnie przed wprowadzeniem go w życie, co jest oczywiście skandaliczne i godne potępienia – tu nasz reporter żywo kiwał potakująco głową. – Dlatego już za kilka dni uchwalimy przesunięcie czerwca w czasie o 30 dni, tak żeby zaczął się w lipcu. Genialne, nieprawdaż? Na liście do podpisania przez Prezydenta jest też obniżenie średniego wieku taboru na PKP do trzech lat, zlikwidowanie wszystkich opóźnień i podniesienie prędkości maksymalnej na wszystkich szlakach do 300 km/h. Od dziś wszystkie żarówki będą się palić!

Źródła[edytuj]

  • Polskie pociągi przyspieszą. Ponad 200 km/h dzięki nowelizacji rozporządzeniarynek-kolejowy.pl, 10 maja 2019.
  • Pociąg opóźniony do 6 minut jest „o czasie”. Nowe statystyki opóźnień za pierwszy kwartałrynek-kolejowy.pl, 10 maja 2019.
  • PKP PLK ponownie konstruują wakacyjny rozkład jazdy. Mają miesiącinforail.pl, 10 maja 2019.