NonNews:Czy Kongres uzna majonez za instrument?

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Portret anonimowego majonezisty

18 lutego

Jak wiemy, Kongres Stanów Zjednoczonych lubi podejmować wielkie i ważne decyzje, jaką wcale nie tak dawno było uznanie pizzy za warzywo. Oto dziś ten sam Kongres obraduje nad kolejną przełomową ustawą, jaką jest uznanie majonezu za instrument muzyczny.

Projekt ustawy został wniesiony w listopadzie ub. r. przez republikańskiego kongresmena Patricka Rozgwiazdę, który komentuje to słowami:Cquote2.svg

Majonez to wspaniały instrument, wydaje bardzo czysty dźwięk! Kongres powinien uznać majonez za instrument jak najszybciej!
Cquote2.svg

Zdanie kongresmena podziela jego znajomy, Spongebob K.:Cquote2.svg

Patrick podjął bardzo dobrą decyzję, zgłaszając ten projekt, który pozwoli wyjść z podziemia wielu wirtuozom majonezu.
Cquote2.svg

Większość społeczeństwa także popiera uznanie majonezu za instrument, jednak są grupy, które są temu przeciwne. Anonimowemu reporterowi Przedjutrza udało się dotrzeć do lidera jednego z ruchów przeciw ustawie, Majonez tylko do sałatki, ewentualnie do kanapki. Oto, w jaki sposób broni idei:Cquote2.svg

Uznanie majonezu za instrument może zaszkodzić zwykłym zjadaczom majonezu – jego ceny wzrosną, a „życzliwi sąsiedzi” będą wydzwaniać na policję oskarżając wszystkich o naruszanie ciszy nocnej, kiedy ktoś o 22 będzie robił sobie kanapkę, używając do tego majonezu!
Cquote2.svg

Ruchy te są jednak zbyt małe i nie dość zorganizowane, by zaszkodzić przejściu ustawy. Po ponad trzech miesiącach projekt jest już w pełni gotowy, majoneziści już zacierają ręce. Pozostają tylko dwa pytania – majonez to instrument perkusyjny, czy smyczkowy? I czy majonez Hellmann's przysłuży się w tworzeniu muzyki black metalowej?

Źródła[edytuj • edytuj kod]